Близько 95% народних депутатів уже публічно оприлюднили свої декларації про доходи за минулий рік.
Найбагатшим нардепом, згідно з опублікованими деклараціями, став колишній "регіонал" і теперішній член депутатської групи "Відродження" Леонід Клімов. У 2014 році він заробив 3,3 мільйона гривень, з яких 3,2 млн грн становили дивіденди і проценти, решту – заробітна плата. Такі дані наводить Insider, який склав рейтинг найбагатших нардепів.
На рахунках Клімова в банках розміщено 4,4 млн грн, а вартість цінних паперів і часток у статутних капіталах компаній, що йому належать, – 789 млн грн.
Нардеп є бізнесменом. Він володіє футбольним клубом "Чорноморець" та "Імексбанком", в який на початку 2015 року було введено тимчасову адміністрацію. Крім того, Клімов - співвласник ТЦ "Новий привоз" (Одеса) та мережі готелів "Чорне море".
На другому місці - ще один колишній "регіонал" і один із засновників групи "Відродження" Віталій Хомутиннік. Минулого року він заробив 294 мільйони гривень. Із них 163 тис. грн – зарплата, 117,6 млн грн – дивіденди і ще 176 млн грн – дохід від відчуження цінних паперів і нерухомого майна.
На рахунках Хомутинніка в банках розміщено 208 млн грн, а вартість цінних паперів і часток у статутних капіталах компаній, що йому належать, – близько 43 млн грн.
Нардеп є власником і співвласником компаній: "Капітал-фінанс", "Фінансовий стандарт", "Каскад-інвест" та інших. З початку 2000-х він був президентом "Союзу молоді регіонів", а віце-президентом організації у цей же час був Віктор Янукович-молодший.
На третьому місці - нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Олексій Савченко, який у 2014 році заробив 28 млн грн. Його офіційна зарплата за рік становила 7,5 тис. грн, все інше – дивіденди та проценти. Разом із цим нардеп має найбільший офіційний вклад на рахунках у банках – 390 мільйонів гривень.
Олексій Савченко – колишній радник екс-генпрокурора Віталія Яреми. Він тривалий час був співвласником "Авант-банку", до якого причетний сам Ярема та його син Валерій.