RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Нафта, газ і навіть золото – під ногами


Область у своїх надрах має мільярди (!) тонн корисних копалин: від паливно-енергетичних до мінеральних вод: нафту, газ, гіпс, глину, камінь, пісок, щебінь, цегельно-черепичну сировину, буре вугілля і навіть золото. Про це свідчать дані відділу надрокористування Державного геологічного підприємства “Північгеологія”.
- Впродовж останніх років на Буковині зріс видобуток корисних копалин для виробництва будівельних матеріалів, а особливо піску, піщано-гравійних сумішей, глин для будівельної кераміки, вапняків і пісковиків для щебеню, будівельного гіпсу, - розповів „МБ” Микола ГУБКО, провідний геолог, завідувач відділом надрокористування Державного регіонального геологічного підприємства “Північгеологія”.
Половина українського піску і гравію - буковинські
- Нині розвідано і експлуатуються два родовища вуглеводнів, з яких Лопушнянське – нафтове, Чорногузське – газове, - розповідає Микола Губко (українська геологічна служба, в якій він працює, 6 квітня відзначає своє 90-річчя). - Виявлено п’ять нафтогазоносних площ, які підготовлені до глибокого буріння і вважаються перспективними на нафту і газ (Стайківська, Путильська, Красноїльська, Шереметівська, Волосянська (Вижницький-Путильський райони). Ці ресурси оцінюються в 22,9 мільйонів тонн нафти і 1,6 мільярдів метрів кубічних газу.
На території області також знаходиться 116 родовищ корисних копалин, що застосовуються у будівництві. Так, гіпс і ангідрит розвідані на п’ятьох родовищах із загальними запасами 60,8 млн тонн, однак експлуатуються три родовища, видобуток яких становить 220 тисяч тонн (32,7% від видобутку в Україні).
За словами М.Губка, на території області знаходяться майже половина (46,4%) від усіх покладів піщано-гравійної суміші в країні. Промисловістю освоєно лише п’ять родовищ. Перспективним є введення до експлуатації одного з найбільших в Україні Майдан-Іспаського родовища піщано-гравійної суміші, запаси якого становлять майже 50% від виявлених в області. Прогнозні ж запаси цього родовища оцінюються у 40 мільйонів тонн.
- Водночас, якби були необхідні узгодження і спеціальні дозволи на видобування піщано-гравійної суміші і піску на Онутському, Вашківському, Вижницькому, Брідоцькому родовищах, це суттєво би скоротило масштаби несанкціонованої вибірки гравію з русел рік, а відтак покращилася б екологічна ситуація і збереглися би гідрогеологічні показники ряду водозаборів міста Чернівців, - переконаний М.Губко.
Наша глина - найкраща
- Глиниста сировина, яка залягає на теренах області, за якістю одна з найкращих в Україні, - розповідає М.Губко. - Тому її можна застосовувати не лише для виробництва цегли, стінових блоків, а й черепиці, гончарних виробів, облицювальної плитки. Із загальної кількості родовищ (цегельно-черепична сировина виявлена на 85 родовищах із загальними запасами 69,3 мільйона метрів кубічних) 26 уже експлуатуються, вісім ліцензуються на видобування, а на шістьох ведуться пошукові роботи. Проте в області відчувається нестача якісної цегли та каменів керамічних високих марок 150-200, у тому числі й облицювальної цегли. Потужності діючих цегельних заводів на Буковині не перевищують 150-160 млн штук умовної цегли. Тому нині тривають геологічні роботи з відкриття Мало-Кучурівського родовища глин для цегельного заводу за сучасною технологією виробництва потужністю у 80 млн штук цегли на рік. Впродовж року плануємо завершити їх. Геологи продовжують пошуки ще на трьох ділянках із метою відкриття нових родовищ цегельно-черепичної сировини.
Довідка
Мінерально-сировинна база області на 4,1% складається з корисних копалин паливно-енергетичного напрямку (нафта, газ, конденсат), на 80,0% - із сировини для виробництва будівельних матеріалів, на 1,4% - з гірничо-хімічних корисних копалин, 14,5% – це питні і мінеральні води.
В області існує можливість для виявлення родовищ бокситів у мезозойських відкладах Карпат, бентонітових глин для фарфорової промисловості у Кельменецькому районі, а також вапняків для цукрової промисловості.
У південно-східній частині Придністровського басейну є ймовірність виявлення родовища самородної сірки, а в межах Передкарпатського прогину – калійної солі.
Є на Буковині прояви заліза та золота, але на сьогодні проводити геологорозвідувальні роботи і розробляти їх економічно не вигідно. (Ліна Нагірняк)
Редактор: Igor
3-04-2008, 08:27
Коментарів 0 Переглядів 23 162

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.