Внаслідок аварії каруселі "Центрифуга" загинули дві людини і дев’ятеро отримали поранення. "МБ" з’ясовував, наскільки ж справними є каруселі у Чернівцях?
В області здійснюють експлуатацію атракціонної техніки лише Центральний парк культури і відпочинку імені Тараса Шевченка та приватне підприємство "Синій Папуга"на вулиці Головній, 141. Атракціони у ТзОВ "Родничок" у селі Бояни не працюють, бо у керівництва немає дозволів на їх експлуатацію.
- У Центральному парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка створена служба охорони праці, - повідомив "МБ" начальник Територіального управління Держпромгірнагляду по Чернівецькій області Іван ЛУГОВИЙ. - Обслуговуючий персонал детально вивчив правила будови та безпечної експлуатації атракціонної техніки. Тож із 27 працюючих атракціонів в області всі пройшли експертно-технічний огляд і мають дозвіл на експлуатацію. Вони перебувають у справному стані. На час перевірки навіть призупинили роботу 11 атракціонів, щоби мати змогу оглянути їхній стан.
Щоправда, є неточності з документами. Ми виявили 30 порушень нормативно-правових актів, що регулюють роботу розважальних атракціонів. До дисциплінарної відповідальності притягнуто дві особи. Справа у тому, що не у всіх випадках отримано дозвіл на експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки в приватному підприємстві "Синій Папуга". Також не представлені проектні рішення, щодо розміщення атракціонної техніки, будівель та приміщень, що належать до них, у парку "Жовтневий" та парку імені Шевченка. Не здійснювалися періодичні обстеження споруд і технічний огляд атракціонів силами спеціалізованої організації ПП "Синій Папуга" та ТзОВ "Родничок".
Технічні працівники атракціонних комплексів наголошують, що біля кожного атракціону є перелік осіб та віковий ценз, за якими заборонено кататися, а також правила поведінки на гойдалці. Порушення цих правил часто теж стає причиною нещасних випадків.
Довідка
Інциденти на атракціонах у Чернівцях траплялися декілька років тому. На Соборній площі другого січня 2005 року ввечері заклинило атракціон "Лавка". Оператор завчасно помітив, що одне колесо припинило крутитися, і зупинив атракціон, на якому майже усі 18 місць були заповнені відвідувачами. Одна частина "Лавки" опустилася вниз, інша залишилася нагорі. Оператори вивільнили переляканих відвідувачів та звели їх донизу.
У жовтні 2004 року в парку імені Шевченка на атракціоні "Лавка" отримали травми троє дівчаток 14, 15 та 17 років. Двоє з них – гості із Дніпропетровська і одна чернівчанка. Тоді там не спрацювала страхова планка.
13-05-2008, 11:23
0
5 379