Україна випровадила зі своєї території двох румунських дипломатів. Про це повідомляє "Українська правда". Вислані - військовий аташе з питань оборони Філіп Раду та секретар генконсульства Румунії в Чернівцях Юстиніан Фокша. Причиною такого кроку стали дії дипломатів, спрямовані на нанесення шкоди безпеці України.
"Вони вживали зусилля щодо поширення у румун омовному середовищі України уніоністських і сепаратистських настроїв. Здійснювали приховане фінансування громадських організацій й культурологічних товариств, що пропагують антиукраїнські ідеї", - повідомило виданню джерело з дипломатичних кіл.
Співрозмовник також зазначив, що "у двосторонній співпраці з Україною офіційний Бухарест активно послуговується подвійними підходами, які полягають у тому, що з одного боку, Румунія, як країна-член ЄС та НАТО, активно демонструє свою підтримку курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію".
"А з іншої, використовуючи відповідні інструменти ЄС та НАТО, втручається у внутрішні справи України, зокрема, у питання сучасної мовної політики в Україні, застосовуючи тактику моделювання штучних підстав для звинувачення сусідніх країн, зокрема України, де проживає румунська громада, у недотриманні прав національних меншин", - додав співрозмовник.
Нагадаємо, що в Румунії спалахнув антиукраїнський шпигунський скандал. Днями з Румунії було вислано двох українських військових дипломатів. Деякі ЗМІ пов’язали цей випадок з причетністю України до шпигунського скандалу, в якому фігурують румунський офіцер та громадянин Болгарії. Також повідомлялося, що зазначені особи здійснювали розвідувальну діяльність в інтересах Росії.
Шпигунський скандал у Румунії є спробою дискредитації України перед НАТО.
Про це заявив колишній керівник Управління військової інформації (розвідки) Генерального штабу Збройних Сил Румунії генерал у відставці Міхайю Маргарит румунській газеті "Адеварул"
Маргарит заявив, що будь-які шпигунські інциденти вирішуються, як правило, шляхом конфіденційних переговорів між урядами залучених країн і видворенням шпигунів після оголошення їх так званими "небажаними особами" (персонами "нон грата").
"Арешт іноземного шпигуна із наступним оприлюдненням інформації про цей випадок є справою надзвичайною", - наголосив Маргарит.
6-03-2009, 11:03
0
3 743