Пальне на автозаправках області (загалом їх 140) дешевшає вже три тижні. Процес цей повільний, але стабільний. Практично щодня вартість знижується на копійку, дві, три.
За прогнозами, тенденція до здешевлення зберігатиметься щонайменше до кінця вересня.
Ціни на вітчизняних заправках залежать від світових цін на нафту. Понад 50% нафтопродуктів в Україні імпортного походження, а нині ввозять дешевший бензин. Відповідно змушені знижувати ціни й вітчизняні підприємства. Загалом за три тижні гуртові ціни на ринку нафтопродуктів впали на 50-60 копійок за літр.
- Нині, коли за барель нафти на торгах не дають і 100 доларів, вартість пального для споживачів хоч і знижується, але дуже обережно. “Власники автозаправок зробили запаси пального за вищими цінами, які однаково треба продати, а жоден підприємець не працюватиме собі на збиток. До того ж, ринок нафтопродуктів дуже непередбачуваний, тому підприємці знижують ціни дуже обережно”, – зауважує Володимир ВІЛІГОРСЬКИЙ, начальник організаційно-аналітичного та господарського відділу державної інспекції контролю за цінами в області.
Фахівець прогнозує, що до кінця вересня ціна пального на заправках області і надалі повільно знижуватиметься. Наприклад, якщо нині мінімальна ціна бензину А-95 – 5,95 гривні за літр, а середня 6,04, то до кінця місяця уже на всіх автозаправках вона повинна знизитися до 5,95. Дизельне пальне до кінця місяця може подешевшати щонайбільше до 6,30 гривні. “Експерти нині роблять короткотермінові прогнози через непрогнозованість результатів торгів на світовій біржі”, – каже Володимир Вілігорський.
До теми
За даними експертно-аналітичної групи, що працює при Мінпаливенерго, на кожному літрі дизельного пального нафтотрейдери заробляють в середньому 1,4 гривні, а продавці 1,5 гривні чистого прибутку.
18-09-2008, 10:21
0
3 220