Сьогодні, четвертого грудня, православні та греко-католики відзначають одне з найбільших церковних свят – Введення або Третю Пречисту. Воно завершує осінній період і розпочинає зимовий.
У народі кажуть: "Третя Пречиста снігом покриває".
Це свято встановлене на честь введення в храм Пресвятої Богородиці. Її батьки дали обітницю: якщо в них народиться дитина, то вони віддадуть її на службу Богові. Господь вислухав їхні молитви й дав їм доньку. Коли Марії виповнилося три рочки, батьки привели її до Єрусалимського храму. Пресвята Богородиця перебувала тут аж до заручин із Йосифом.
– Як на Різдво й Великдень, на Введення було важливо, хто першим прийде до хати, що принесе – добро чи зло. Тому люди стримувалися йти зранку до сусідів, щоби не було нарікань, – розповів етнограф Микола ШКРІБЛЯК. – Коли першим увійде гарний молодий чоловік, та ще й з грошима, то це добра ознака: весь рік у хаті всі будуть здорові та заможні. Якщо ж увійде старий та немічний, та ще й бідний, то і хворі всі будуть, і злидні заведуться. Найгірше, коли першою завітає стара баба – то вже добра не жди. Недобре також цього дня щось позичати. Після Введення не можна було копати землю, бо вона відпочиває і сили набирається.
На Третю Пречисту спостерігали за погодою. Якщо цього дня випаде сніг, то швидко розтане. Якщо мороз, то морозним буде й Різдво.
Народні прикмети* Скільки на Введення води, стільки на Юрія (6 травня) трави.
* Як горобець нап’ється на Введення в бичачім сліду води, то напасеться худоба до Юрія трави.
* Як є на Введення вода, то буде в мисці влітку молоко.
* Як Введення мостить мости, а Микола (19 грудня) забиває гвіздки, то люта зима буде.
* Введенські морози ще зими не роблять.Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
4-12-2017, 09:35
0
7 064