Масовий перехід на електронні паспорти-картки, що мав стартувати 1-го жовтня, поки що відкладається. Нагадаємо, паспорт громадянина України у формі картки з електронним безконтактним носієм видається з січня 2016 року особам, які досягли 16-річного віку та оформлюють паспорт вперше. З жовтня паспорт-картку зможуть також отримати громадяни замість вклеювання фотокарток до паспорта при досягненні 25- та 45-річного віку, у випадках зміни прізвища, а також замість втрачених документів.
Однак наразі картки видають лише 16-річним громадянам. При досягненні 25- та 45-річного віку поки що далі вклеюють фото у старі паспорти-книжечки.
Як пояснила прес-служба Державної міграційної служби, на приведення у відповідність всіх нормативних актів та встановлення необхідного обладнання потрібен час.
"Міграційною службою вже проведено через систему "Прозорро" тендер на закупівлю обладнання для забезпечення всіх територіальних підрозділів можливістю оформлювати нові документи. Обладнання буде встановлено у всіх підрозділах міграційної служби до кінця 2016 року. Проведено масштабну роботу з інформування всіх зацікавлених відомств, які працюють з документами громадян – "Укрпошта", "Укрзалізниця", банківська сфера, Нацполіція тощо", – йдеться у повідомленні.
Тим часом власники цифрових ID-карток мають певні незручності у користуванні новими паспортами. Так, дані про особу – дата і місце народження, місце реєстрації, сімейний стан, дата видачі, ідентифікаційний код, – містяться на електронному чіпі. Для того, щоб зчитати цю інформацію, потрібна додаткова техніка – підійде навіть смартфон із відповідною програмою. Однак в органах влади та всіх установах, куди доводиться надавати свої паспортні дані, не всі мають відповідні сучасні гаджети та програми.
Також проблеми, як з’ясувалося, виникли з подорожами до Білорусі – до цієї країни українці можуть їхати не лише без віз, а й за українськими паспортами. Однак ID-картки Білорусь наразі не визнає.
Отримати ID-картку громадяни можуть у найближчому відділі ДМС за місцем реєстрації. Видаються цифрові паспорти з 14-річного віку. Особам, які не досягли 18-річного віку, паспорт оформлятиметься на чотири роки, а всім іншим – на 10 років. Через 10 років паспорти треба замінювати.
Водночас ДМС нагадує, що процес заміни паспортів-книжечок на картки відбуватиметься протягом щонайменше чотирьох років. Документи, видані раніше і надалі зберігатимуть чинність, отже, поспішати із заміною документів не потрібно.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
20-10-2016, 09:36
0
3 106