RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Народ стурбований підвищенням цін. Гречка стає золотою, тарифи прямують в космос. Ось вже і політики відгукнулися. Іон Мунтян, обласний очільник БЮТ, скликав прес-конференцію, де теж говорив про стурбованість, емісію тощо. Поки сидів і слухав п. Іона, у голові крутилися думки, що стурбовані-то мають бути ті, хто у залі. А Мунтяну чого турбуватися? У нього грошей багато. Тож виходить питання не стільки в цінах, скільки в зарплаті. Але українська політична думка завжди прямує найкоротшим (я б сказав примітивним) шляхом. Тому й говорять про ціни. А наскільки справедлива в Україні оплата праці?

Помітив, що у наших багатих людей є своєрідне вірування в справедливість бабла: хто дбає, той і має. Найкраще, як на мене, висловив цю думку журналіст Дмитро Гордон. В коротку мою бутність в Києві, мені довелося взяти у нього інтерв’ю. Звісно, вирішив спитати щось на кшталт "звідки у вас стільки бабла". На що пан Гордон відповів з ввічливою посмішкою: "Професійний журналіст не може бути бідним. Це неможливо. Не може бути бідним професійний адвокат, лікар, співак. Уся справа в професійності". Вражений перським килимом і розкішшю офісу, я не став сперечатися.

Факти говорили самі за себе. Однак сумніви ятрили душу. Мої ж київські колеги посміялися з такої наївності. Мовляв, гроші Гордона від зв’язків з бізнесом чаклунів і цілителів. Спостерігаючи за історією реклами знаменитої пірамідки Юшинсе, я їм повірив. І стало мені бридко. Оскільки не люблю, коли використовують розумове каліцтво мас.

Справді, які перспективи найманого працівника в Україні? Наприклад, журналіста? Якщо він помітний, зарплата його не набагато вища звичайної. Але йому легше знайти багатого замовника (звичайно, це політична партія). Вправний чиновник, зрозуміло, також не живе на зарплату. Лікарю з репутацією легше дають хабарі. І так далі. Якось неприємно це, правда? А все тому, що на зарплату жити майже неможливо. Добре, а якщо людина чесна і не хоче брати хабарі, тим більше працювати на політичну партію? Тоді її справи кепські. Тобто слова Гордона треба розуміти: "Якщо ти чогось вартий, тебе з категорії тих, кого обманюють, візьмуть до пула тих, хто обманює". Ось невеселі перспективи професіонала в Україні (хоча, винятки бувають). Хибні правила породжують хибну ситуацію. І про це варто було б поговорити на прес-конференціях.

Очевидно, справа в злочинних зарплатах. В сумнівному перерозподілі грошових мас. І це – одне з головних питань сучасної України. Не створено механізмів регулювання цієї ситуації. Нема і справжнього ринку. Закінчу ж байкою, яку прочитав в довоєнній чернівецькій газеті. "Юний Джон стояв на розі і чистив черевики. Він не купував собі солодощі, не ходив у кіно. І за рік заощадив сто доларів. Але якось у нього їх вкрали. Втім, Джон не здався. Він поступив продавцем в крамницю. Два роки він їв тільки раз на добу, не ходив на танці, не витрачався на трамвай. За цей час він заощадив сімсот тридцять чотири долари. І тут помер його дядько і залишив йому у спадок три мільйони доларів. Тож за допомогою сумлінної праці, заощадливості, наполегливості і ви можете стати мільйонером".
Редактор: Igor
27-01-2011, 13:49
Коментарів 0 Переглядів 4 162

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.