RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У Ванкувері набирає обертів XXI "біла" Олімпіада. Честь України там захищають 47 спортсменів у дев’яти видах спорту з 15-ти, що входять до програми зимових Олімпійських ігор. На час написання матеріалу медалей у нас ще не було, а найвищим було п’яте місце біатлоніста Андрія Дериземлі у спринтерскій гонці.

На Олімпіаді-2010 трішки представлена і Буковина – фристайлістом Станіславом Кравчуком, чиї батьки живуть у Новоселиці Кельменецького району. Для нього це вже четверта Олімпіада. В олімпійському Нагано-1998 він посів дев’яте місце, у Солт-Лейк-Сіті-2002 був п’ятим (вище серед українців тоді ніхто піднятися не зміг), а в Турині-2006 лише збіг обставин та не надто об’єктивне суддівство залишили закарпатця за бортом фіналу.

Травма перекреслює надію на медаль?
Не секрет, що фристайл теж входить до числа тих видів спорту, з якими пов’язані українські надії на медалі. Відповідно і Станіслава Кравчука як найкращого вітчизняного фристайліста називали ймовірним претендентом на олімпійську нагороду. Але виступ Станіслава на цих іграх поки що залишається під питанням. Річ у тім, що на етапі Кубка світу 28 січня він зазнав травми коліна. Станіслав перебуває у Ванкувері. Через його батька Михайла Васильовича нам вдалося отримати інформацію зі столиці "білої" Олімпіади – дізнатися, як йде відновлення Станіслава Кравчука і яка ймовірність його виступу на Олімпіаді-2010.

– На свою четверту Олімпіаду ви вирушили не з найкращим настроєм...

– Так, не все складалося, як хотілося б... Ще наприкінці весни я на тренуванні розірвав ахілл лівої ноги і вже за дві години опинився на операційному столі. Ще пощастило, що зазнав травми у Києві й оперативно поїхав до центру травматології Національного університету фізвиховання і спорту. Приємно, що мене відвідав тоді і президент НОК Сергій Бубка, який підтримав морально.

Сергій Назарович розповів, як сам перед Олімпіадою зазнав схожої травми, поквапився повернутися у форму і даремно це зробив. Тому й мені радив не поспішати, спокійно відновитися, не давати швидко великі навантаження. Я намагався м’яко відходити після травми. Хоча місяців на три довелося "здружитися" з гіпсом. Ніби все минало нормально. Виступив на трьох етапах Кубка світу. У Калгарі був п’ятим. А ось на заключному етапі в Монт-Габріелі невдало приземлився і сильно травмував коліно – розрив зв’язок... Вже в олімпійському селищі мене оглянули різні фахівці. Одні прогнозували, що зможу стибати в олімпійському Ванкувері, інші – що ні. Поки що ходжу на призначені процедури, масаж, намагаюся швидше відновитися і не втрачаю надію виступити тут!

– На відкритті ігор були?

– Так, дуже яскраве свято!

– Дехто вважав, що ця Олімпіада може стати останньою у вашій кар’єрі. І що можна було б "хлопнути дверима" на п’єдесталі...

– Після п’ятого місця на Олімпіаді-2002 я, звісно, був засмучений прикрим непотраплянням до фіналу в Турині-2006. І дуже сподівався вдало виступити у Ванкувері. Віддав багато сил підготовці до цієї олімпіади... Щодо того, чи буде вона останньою в моїй кар’єрі, – сьогодні я не поспішав би з висновками. Є і думки, що мені варто спробувати виступити і через чотири роки у Сочі. Але не будемо заглядати так далеко. Поки що спробував знову стати на лижі і все ще сподіваюся виступити у Ванкувері. А там видно буде.
Мамі чотириразового олімпійця досі не дали громадянство України
Неймовірно, але факт: мамі Станіслава Кравчука – Любові Анатоліївні досі не дали українського громадянства. Свого часу "МБ" вже писав про цю проблему. Нагадаємо, Станіслав народився у м. Чирчик (Узбекистан). Там він захопився спортивною гімнастикою і акробатикою, а згодом перекваліфікувався у фристайліста. 1995 року Кравчук разом із групою спортсменів та тренером переїхав до закарпатського Мукачевого і вже як представник цього містечка двічі вигравав юніорський Чемпіонат світу, здобував призові місця на етапах Кубка світу та захищав честь України на Олімпіаді. А батьки згодом "осіли" на батьківщині батька – у селі Новоселиця Кельменецького району.
Паралельно з досить успішною кар’єрою сина у батьків олімпійця з меншим успіхом тривала "боротьба" за отримання українського громадянства для мами Любові Анатоліївни. Ось що про цю "епопею" з громадянством розповів Михайло Васильович КРАВЧУК:
– Якщо чесно, ми вже втомилися займатися цією проблемою. Діставали і оформляли різні документи, стукали у різні кабінети, але марно. Коли дружина звернулася у паспортний стіл, начальник порадив взагалі цим не займатися – мовляв, на його пам’яті зі 100 лише одна людина отримувала громадянство. А у нас же є й інші справи – треба працювати, заробляти на життя. Дружина зараз – у сина на Закарпатті. Наглядає за онуком, якому 31 березня виповниться 2 рочки. Невістка, яка, до речі, працює менеджером з продажу лиж "Фішер", вже вийшла на роботу, тож комусь треба доглядати за малюком. Зараз для нас актуальнішою стала інша прблема – з громадянством...
– Яка ще інша – у вас же громадянство є?
– У мене є. А ось донька з чоловіком шість років тому виїхала до Барнаула. Онуку тоді було 13 років. Їм громадянство Росії дали, а йому – ні. Він народився в Узбекистані. То казали, що квоти немає, то ще щось. Хоча пізніше з’язсувалося, що паспортистка сама вирішила, що йому громадянство не дадуть. У березні онуку буде 19 років, він закінчив школу, а з громадянством "глухо". Тепер треба надати довідку з нашого ВГІРФО, що він не є громадянином України. Відправили запит з Барнаула ще в листопаді, але він досі чомусь не дійшов. Шукаємо альтернативні можливості отримати той документ. Щось нам з цією темою не щастить (сміється – авт.). Сподіваюся, зршетою все буде добре.
17-02-2010, 16:58
Коментарів 0 Переглядів 2 964

Теги -

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.