RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » гаряча тема » «Воєнний стан в Україні потрібен Путіну»

«Воєнний стан в Україні потрібен Путіну»

В Україні точиться боротьба точок зору щодо введення воєнного стану на окупованій російським агресором території, а також на всій території держави.

У понеділок вранці активісти чернівецької "Свободи" під "будинком з левами" провели малочисельну акцію з вимогою введення воєнного стану.

"На думку ВО "Свобода", є потреба введення воєнного стану і на територіях Донецької і Луганської областей, і загалом – розгляд його на території всієї України. Бо контрреволюційні елементи, які можуть робити різні протистояння на рівні України, не контролюються зараз у процесі АТО. Тому є потреба більш детально це розглянути", - сказав керівник обласної партійної організації "Свобода" Віталій Мельничук.



Що таке воєнний стан, що цей режим передбачає та які наслідки від нього можуть відчути українці?

Вводити воєнний стан в Україні поки не потрібно, адже це призведе до багатьох наслідків, які обмежать не лише права громадян, а й унеможливлять розвиток економіки.

Про це в прямому ефірі програми ТСН.Тиждень розповів один із найвідоміших українських волонтерів, радник президента, помічник міністра оборони Юрій Бірюков.


Відео: ТСН

"А що змінить офіційне запровадження воєнного стану? У нас зміниться ставлення людей до того, що відбувається на Сході України від того, що це лише назвуть воєнним станом? Не забувайте, що воєнний стан – це ще й обмеження свободи слова, обмеження права зібрань, обмеження засобів комунікації, відключення Інтернету, можливість конфісковувати будь-яке майно на користь армії, можливість примусової праці на користь армії. Коли доходить до цього моменту, то, як правило, прибічники воєнного стану, різко замовкають. Бо воєнний стан – це переведення рейок всієї економіки всієї країни тільки на війну", - наголосив Бірюков.

Радник президента також нагадав, що країні, яка офіційно перебуває в стані війни, жоден міжнародний донор не надасть кредити, які нині так потрібні Україні.

"Але ми повинні ще згадати, що в нас в економіці складна ситуація. Нам потрібні, в тому числі, й кредити того ж Міжнародного валютного фонду. А ось країнам, у яких оголошений воєнний стан, ніхто кредити не дає. І що тоді буде?!", - сказав Бірюков.

Водночас Бірюков заспокоїв, що в терористів на Донбасі нині немає переваги в живій силі, аби почати повномасштабний наступ на решту частини України.

Лише протягом січня на Сході знищили до тисячі бойовиків та російських найманців. Крім того, радник президента розказав, які території України бойовики хочуть захопити. І заспокоює, що поки на Київ та Львів російські найманці не йтимуть.

У чернівецькому обласному військкоматі розкритикували понеділковий пікет "Свободи".

"Треба було спитати тих активістів, чи готові вони до обмежень? Бо при введенні воєнного стану їх би відразу посадили, адже такі збори та мітинги забороняються при такому режимі. Чи готові вони працювати 10-11 годин на добу? Нам припиняють всіляку допомогу з-за кордону. А щоб державі вижити, за воєнного стану вводиться трудова повинність, нормований розподіл продуктів харчування. Це дуже серйозне питання. І якщо хтось думає, що воєнний стан – це відразу війна, то це не так. По-перше, це дуже велике економічне потрясіння. А при необхідності усім підприємствам ставлять окремі завдання, бо нам ніхто не буде допомагати – ні фінансово, ні економічно, ні військово-технічно", - сказав у інтерв’ю molbuk.ua обласний військовий комісар Віталій Чурай.



"Для мене, як військового комісара це було би добре, бо я тут же виконаю план по військової мобілізації. Я перекриваю всі дороги, міліція працює під керівництвом військових, і ми працюємо над виконанням усіх завдань примусово", - додав він.

На думку політолога Ігоря Буркута, російська агентура в Україні штовхає різні політичні сили на боротьбу за введення воєнного стану.

"Серед українського керівництва є дуже багато прибічників не введення воєнного стану. Справа в тому, коли на всій території України вводять воєнний стан – це різко обмежує права людини, свободу слова, свободу зборів і демонстрацій. До речі, вимикається Інтернет, вводиться комендантська година", - сказав І. Буркут.

"Чи може вводитися воєнний час на окремих територіях України? Може, Конституція це дозволяє. Але тут ще є один момент. Скажімо, буде введений цей стан на всій території Донецької та Луганської областей. Поруч цього стану не буде. Є питання, як себе поводитимуть ті, хто живуть на території, де введений такий стан?", - додав політолог.

«Воєнний стан в Україні потрібен Путіну»

Інфографіка: "Слово і Діло"

"Противники такого введення підкреслюють одну річ: українська економіка перебуває у жалюгідному стані, фактично держава живе за рахунок міжнародних запозичень. Введення воєнного стану нам ставить крапку в цьому питанні. Нам перестають надавати гроші МВФ та інші фінансові організації", - розповів Буркут.

"Найбільше бояться іншого – це введення дуже потрібне Путіну. Бо він одразу може заявити, що Україна оголосила війну Росії, тому Росія мусить захищатися. Це невигадана небезпека, адже російська агентура в Україні штовхає різні політичні сили саме на боротьбу за введення подібного стану", - розповів політолог.
Редактор: Микола Кобилюк
26-01-2015, 16:39
Коментарів 0 Переглядів 3 273

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.