Днями дорожньо-транспортна пригода трапилася на вулиці Винниченка. Автомобіль "Субару Імпреза", за кермом якого був 32-річний чернівчанин, збив людину за межами пішохідного переходу. Авто їхало на великій швидкості. Водій не встиг загальмувати, коли на дорогу вийшов пішохід. Від важких тілесних ушкоджень 52-річний потерпілий помер на місці. Водій вже був раніше судимий саме за скоєння ДТП. Життя його нічому не навчило.
За цим фактом відкрито кримінальне провадження. Покарання передбачає позбавлення волі на термін від трьох до восьми років.
Наразі, за даними державтоінспекції, у Чернівцях є шість небезпечних ділянок концентрації дорожньо-транспортних пригод. На них встановили попереджувальні дорожні знаки (знак оклику на трикутному жовтому тлі має налаштовувати водіїв на особливу уважність за кермом). Подекуди встановлюють й світлофори та лежачих "поліцейських".
– Найнебезпечніші місця концентрації ДТП у нашому місті знаходяться біля залізничного вокзалу, в районі готелю "Київ", на перехресті вулиці Героїв Небесної сотні-проспекту Незалежності, на Винниченка, Героїв Майдану, 83-88 (біля онколікарні) та біля Калинівського ринку, – розповів "МБ"
начальник міського управління ДАІ Едуард ДУЩАК. – Тут водії часто не зменшують швидкості, що може спричинити аварію. Хоча винні й пішоходи, які переходять дорогу в невстановлених місцях. Небезпечні ділянки визначаємо за підсумками аналізу дорожньої транспортної ситуації протягом року. Головним критерієм при цьому є кількість ДТП з потерпілими. Такі дані дають можливість ДАІ оперативно реагувати на ситуацію, вживати максимально можливі заходи для підвищення безпеки дорожнього руху.
Основні причини аварій з тяжкими наслідками – це перевищення швидкості водіями, порушення правил проїзду перехресть і пішохідних переходів, виїзд на зустрічну смугу та керування авто у нетверезому стані.
– Щоб уникнути небезпеки, і водіям, і пішоходам потрібно дотримуватися правил дорожнього руху та бути обережними, – радить Едуард Дущак. – Водії не повинні перевищувати швидкості, уважно стежити за дорогою, не відволікатися. Пішоходам треба переходити дорогу тільки на пішохідному переході або світлофорі, навіть якщо доведеться пройти зайвих кілька десятків метрів. Переходячи дорогу, слід дивися спочатку ліворуч, а потім праворуч. Не можна розмовляти по мобільному телефону, бо це відволікає. Тролейбус і маршрутку потрібно обходити ззаду.
Надія БУДНА
14-11-2014, 12:45
0
2 969