Авто | Нерухомість | Робота
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Послуги | Журнал "Давай Одружимось!" |
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |
«Бої йдуть і 20 годин»

Боєць батальйону "Айдар" з Чернівців Віталій визволяв Щастя, Металіст на Луганщині та Слов’янськ. Хлопець розповів про затяжні бої та зраду у середовищі керівництва антитерористичної операції. Там, на Сході, командуванню не вистачає організованості, а простим солдатам – належного обмундирування.

"Ми визволяли Щастя, Металіст та Слов’янськ... Дуже пишаюся, що я в цьому батальйоні, тому що наші бійці зробили майже неможливе, – розповідає боєць-доброволець батальйону "Айдар", чернівчанин Віталій. – Якщо за один блокпост часто іде бій понад добу, то ми за вісім годин три блокпости зачистили. Хлопці в "Айдарі" справді дуже патріотичні. Вони там не заради якогось статусу, коштів, а задля того, щоб захистити свою країну і жити в нормальній квітучій Україні".

"На Сході війна суворіша, ніж в Афганістані"

На правій руці Віталія – татуювання. Від ліктя до зап’ястя виведено американську абревіатуру "Ніколи не здавайся". Це татуювання хлопець зробив ще задовго до революції в Україні. Як пояснює, ця абревіатура – життєва позиція.

На війну Віталій вирушив, навчаючись на п’ятому курсі Чернівецького торговельно-економічного інституту. До того закінчив військовий ліцей в Мукачево.

– Мої батьки – військові, – каже Віталій. – Дуже поважаю свого тата і завжди хотілося бути схожим на нього. Тому навчався у військовому ліцеї в Мукачево. Мене завжди тягнуло до військової справи. Як результат, добровільно пішов до батальйону "Айдар".

"Напевно, ще не до кінця усвідомив те, що відбувається навколо мене: постійна стрілянина, поранення, смерті. Коли ти бачиш, що біля тебе падають поранені, вбиті товариші, тоді ти не думаєш – не стріляти, чи стріляти по ногах. У такі моменти ти стріляєш в ціль на поразку, – каже айдарівець. – На війні рівень страху інший. Немає страху, що отримаєш біль. Переживаю за своїх товаришів... Я почав цінувати життя і брати кожну хвилину з нього"

В батальйоні "Айдар" – десять буковинців. Серед добровольців – і колишні афганці. "Товариші, що воювали в Афганістані, кажуть, що там такого не було. Скажімо, там бій тривав не більше двох годин. У нас же було, що й по 16-20 годин билися, забувши про сон і їжу", – зауважує Віталій.

"Потрібна більш тісна співпраця між генералами АТО"

За словами солдата, організованості та чіткості в наказах в зоні АТО не вистачає.

– Збройні сили найбільше потребують організованості, – розповідає Віталій. – Спершу дають наказ іти, і ми йдемо. Потім на півдорозі повертають нас назад. І так по десять разів... У цій війні немає організованості, чіткості, співпраці самих генералів – керівників антитерористичної операції. Я не дуже заполітизований, але мені сподобалися слова Порошенка – генерал має бути героєм, а не корупціонером. Наразі я дуже мало бачив генералів-героїв. Якщо взяти з цього, що 90 відсотків наших генералів не брали участі в бойових діях, то як вони можуть правильно координувати все?

За словами військового, веденню бойових дій найбільше заважає зрада у середовищі керівництва АТО.

– Терористи знають майже кожен хід. Коли ми спіймали полоненого, він просто дивився на нас, сміявся і казав: "Ми знаємо кожен ваш крок, куди летять ваші літаки". Ніхто з простих солдатів такою інформацєю не володіє. Цим відає лише центральний штаб. Там і треба шукати зрадників.

Айдарівські добровольці воюють на передовій. Хлопцям вкрай не вистачає обмундирування. "Потрібні в першу чергу каски, – каже Віталій. – Нам видали каски 1943 року випуску. Я не впевнений, що така каска навіть осколок витримає".

"Щоб перемогти, слід евакуювати мирне населення, а точки, де базуються терористи, зрівняти з землею, – вважає боєць "Айдару". – Потім усе відремонтується".

"Я стовідсотково поїду назад"

Рідні Віталія спочатку навіть не знали, що він записався у лави добровольців. Коли настав час відбути в зону АТО, хлопець сказав батькам, що їде з друзями на відпочинок. На який час – не уточнив.

Перший період рідні нічого не підозрювали, поки в одному телесюжеті не промайнуло обличчя сина. Тоді-то Віталій і зізнівся в усьому батькам. Як пригадує хлопець, тато відреагував на його вчинок нормально, а мама, незважаючи на те, що вона теж військовослужбовець, відреагувала як кожна мама – і досі сильно переживає.

– У мене жодного разу не було такої думки – повертатися чи не повертатися в батальйон. Я стовідсотково поїду назад, – каже Віталій. – Ми з батьками домовилися більше про це не говорити, адже я вирішив остаточно.

На полі бою Віталій знайшов ще одну сім’ю – солдати стали один одному братами. Хлопець розповідає, що їхній загін дуже дружній, між вояками немає жодних сварок, усі намагаються допомагати, якщо комусь щось потрібно. А це в свою чергу під час бою налаштовує на більш позитивні думки.

Хлопець зізнається, що, певно, не докінця усвідомив те, що відбувається навколо нього: постійна стрілянина, перше поранення, перші смерті.

– Найтяжче – перейти цей бар’єр. Коли ти бачиш, що біля тебе поранені, вбиті товариші, тоді ти не думаєш – не стріляти чи стріляти по ногах. У такі моменти ти стріляєш в ціль на поразку, – говорить військовослужбовець.
Марина КОРПАН, Марія ГЛИВКА

Довідка

Батальйон "Айдар" – добровольче збройне формування, підпорядковане Міністерству оборони України, що діє на Луганщині у складі підрозділів АТО, виконуючи завдання по захисту територіальної цілісності України.

Батальйон складається з добровольців: Луганщини, Волині, Харківщини, Києва, Івано-Франківська, Буковини, Криму та Донецька. До складу батальйону ввійшло багато активістів Самооборони Майдану. У завдання батальйону входять: патрулювання доріг Луганщини та виконання окремих завдань, звільнення луганських міст від бойовиків.

Батальйон "Айдар" брав участь в боях за північні і центральні райони Луганщини.

"Айдар" брав активну участь у визволенні міста Щастя. За участі батальйону 14 червня 2014 року воно перейшло під повний контроль української влади. Під час звільнення Щастя, за даними батальйону "Айдар", ліквідовано 58 бойовиків. Тоді ж загинули 4 військових батальйону.
Рейтинг:
(голосів: 6)
10-07-2014, 10:20
Коментарів 0 Переглядів 3116

загрузка...
У Чернівцях раптово пішов з життя молодий учасник АТО
Не стало чернівчанина Олександра Загородного, 1977 року народження
У Чернівцях через неприбрані від снігу тротуари оштрафували керівників чотирьох ЖРЕПів
Загалом інспекція з благоустрою склала протоколи щодо 16 керівників підприємств та організацій
На Буковині громада МП хоче перейти в ПЦУ
Аби зібрання не зірвали – поки в Чернівецькій облдержадміністрації не називають громаду, яка виявила таке бажання.
Популярне Коментують
• Новини
Трохимич ся вертає, а Вася знимкує кіно. Блог Мостіпаки
Про головні політичні події в регіоні - у блозі Олександра Мостіпаки
загрузка...
Корал Тревел Еліт Сервіс: перший рік на чернівецькому ринку елітних туристичних послуг (на правах реклами)

Основна мета створення елітного турагентства – індивідуальний підхід до вимогливих клієнтів, яких цікавлять нестандартні тури, складні маршрути, більш повний набір супутніх послуг
Чернівецький юридичний інститут та коледж НУ"ОЮА" запрошують абітурієнтів на навчання (на правах реклами)

15 грудня 2018 року Чернівецький юридичний інститут та коледж Національного університету "Одеська юридична академія" вкотре відчинив двері для своїх абітурієнтів, які бажають дізнатися про вищий навчальний заклад та здобути якісну освіту в ЧЮІ та ЧЮК НУ "ОЮА"
STEM-школа INVENTOR – школа для сучасних дітей (на правах реклами)

Помічаєте потенціал у своїй дитині, проте не знаєте де і як його розвинути? Шукаєте русло, в яке направити кмітливість допитливої непосиди? Довірте цю справу центру дитячого розвитку INVENTOR!
Ідеальне тіло – разом з Lazer Med! (на правах реклами)

як серед широкого асортименту послуг вибрати найпотрібніші та кому довірити турботу про свою красу та здоров’я
Передплачуй газету "Молодий буковинець" та вигравай подарунки!

Передплачуй газету "Молодий буковинець" на 2019 рік та отримуй шанс виграти 10 000 гривень та ще 100 корисних подарунків