Авто | Нерухомість | Робота
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Послуги | Журнал "Давай Одружимось!" |
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |
Мільйон – на радників-порадників

Радники неіснуючого мера отримували зарплату з цільового фонду соціально-економічного розвитку міста (тобто з грошей, які місто мало би використовувати на свій розвиток), хоча їм повинні платити гроші з міського бюджету. Цифри вражають: у 2013 році чиновники у такий спосіб отримали майже мільйон гривень.

Зарплату із зароблених містом грошей отримували навіть радники міського голови – ті, кому ці гроші мали би виплачувати з іншого джерела – міського бюджету. То наскільки ця ситуація правильна і хто стоїть за цим?

"Радник мера за відсутності мера –
це порушення логіки"

796 тисяч гривень – така сума вказується в пункті "оплата праці згідно з трудовими контрактам" звіту міськради про використання коштів з фонду соціально-економічного розвитку міста у 2013 році. Традиційно цей пункт стосувався буквально кількох працівників мерії та установ, які підпорядковуються міськраді: кілька сотень гривень за місяць отримував опалювач музею Георга Дроздовського, трохи більшу зарплату мав сурмач, який щодня на ратуші виконує "Марічку".

Проте торік до переліку тих, хто отримував гроші з цільового фонду, додали кількох службовців – зарплату одержували спеціалісти різних відділів та управлінь ратуші, зокрема прес-служби, а також троє радників міського голови.

Ми надіслали інформаційний запит до Чернівецької міськради з проханням роз’яснити, хто і за що отримував гроші з фонду соціально-економічного розвитку.

І ось що нам відповіли у фінансовому управлінні: найбільше з цих грошей отримували радники міського голови. Так, на зарплату одному раднику виділяли 3600 гривень на місяць за "координування і контроль виконання окремих розпоряджень і доручень міського голови, аналіз вхідної документації та інформаційно-аналітичну роботу". Другий радник неіснуючого мера отримував зарплату такого розміру за "вивчення та аналіз матеріалів за напрямками організаційно-методичного та правового забезпечення діяльності міськради". А ще третій радник мера мав зарплату розміром 3850 гривень за "забезпечення вчасного виконання робіт з контролю за капітальним будівництвом та ремонтом установ, що належать комунальній власності міста".

Чи мали право радники отримувати гроші саме з цього фонду? Звертаємося до депутата міськради Олексія КАСПРУКА, який за часів правління мера Миколи Федорука деякий час був його радником.

– Те, що за відсутності мера у міськраді понабирали радників міського голови, вважаю порушенням логіки, – каже
О. Каспрук. – Є чимало питань щодо цих людей, і ми їх вивчаємо. Наприклад, щодо надання їм житла, оплати навчання, вирішення різних побутових речей за рахунок міського бюджету. Люди радили "товаришу секретарю", як "правильно" розправлятися з місцевим самоврядуванням. Тепер ми бачимо, що вони нарадили.

– Коли я був радником міського голови, я працював як посадова особа місцевого самоврядування і кошти я отримував з бюджету, а не за трудовим договором, – каже Каспрук. – Я виконував функції із забезпечення діяльності міського голови. А тут виходить така ситуація: міського голови немає, але радники в нього є. Що вони робили – то велике питання.

"Я отримував там копійки"

Не погоджується з тим, що радники мають отримувати гроші з окремої міської "панчохи", і народний депутат та колишній мер Микола ФЕДОРУК.

– За мого керівництва містом радникам не виплачували зарплати із цільового фонду соціально-економічного розвитку міста, – каже "МБ" Микола Федорук. – Там є певна кількість радників, які мають бути державними службовцями. Радник не може отримувати гроші з цього фонду. Гадаю, цією справою мала би зацікавитися фінансова інспекція – чому так трапилося і хто в цьому винен?

Поцікавились ми думкою про це і в екс-радника міського голови Бориса РУСНАКА. І ось що почули:

– По-перше, цей фонд – це також бюджет, – каже він. – По-друге, я не був чиновником. Чиновник – це службовець місцевого самоврядування. Я таким не був. Я був просто службовцем – таким, як прибиральниця, як водій… А фонд соціально-економічного розвитку – це складова бюджету, це також бюджет. Інших грошей у міськради нема. Це колись були позабюджетні фонди, а зараз їх вже немає.

– Ви так примітивно ставитеся до цього питання, – продовжує Б. Руснак. – У нашій міськраді є цілий відділ радників. Відділ три роки був вакантним, і ті гроші економилися, бо там мали бути чиновники, але їх не було. І вони зарплату не отримували, її економили. Там зарплата значно більша, ніж ті гроші, які платили мені як службовцю. Тоді ці кошти перевитрачалися чи економилися? Дивіться ширше на це питання.

– Я кажу це, як той, хто розуміється на цьому: шкоди жодної не завдавалося, – каже
екс-радник. – Я там отримував копійки. Я не йшов у міськраду заробляти гроші. Я прийшов туди приносити користь.
Микола КОБИЛЮК

Що кажуть
в інших містах
Геннадій МІНАЄВ,
колишній міський голова Сум:
"Це ганьба, щонайменше. І злочин по суті. Було рішення міськради з цього приводу? Ні? Тоді це злочин! В положенні про цей фонд (затверджується міською радою) повинні бути прописані і затверджені відповідні пункти видатків (в цьому разі – на зарплату, преміювання й інші види матеріального заохочення). Якщо такого рішення немає або таких пунктів немає у положенні про цільовий фонд, це не тільки фінансові порушення, це справді злочин. У вас що, у Чернівцях КРУ немає?".

Василь ПАВЛЮК,
секретар Львівської міської ради:
"Вони не мали права цього робити. З цих фондів вони не мають права брати гроші на зарплату. З інших резервів можна брати, але точно не з фонду соціально-економічного розвитку міста. У Львові зарплату радників мера виплачують із тих коштів, які були закладені в бюджеті. Звісно, нині безгрошів’я всюди, і у Львові також воно є. Отже, якщо казначейство не виплачує гроші, то їх на зарплату службовцям ми беремо з інших джерел. Проте пізніше ми покриваємо їх із цих бюджетних статей, які були закладені. Але такі речі, як у Чернівцях – це дуже серйозне порушення". n
Рейтинг:
(голосів: 2)
10-04-2014, 12:11
Коментарів 0 Переглядів 2961

загрузка...
У центрі Чернівців горить будинок, мешканців евакуюють - фото
Пожежа виникла на вулиці Івана Франка, 5
Значна частина Чернівців 12 грудня залишиться без води: список адрес
Це пов’язано з виконанням ремонтних робіт по заміні засувки на водопроводі холодної води на перехресті Героїв Майдану та Комарова
У Чернівцях чоловік розбив голову, впавши з дерев’яного помосту на розритому проспекті - фото
Пригода сталася на перехресті вулиці Небесної сотні та проспекту Незалежності
Популярне Коментують
• Новини
Трохимич ся вертає, а Вася знимкує кіно. Блог Мостіпаки
Про головні політичні події в регіоні - у блозі Олександра Мостіпаки
загрузка...
Передплачуй газету "Молодий буковинець" та вигравай подарунки!

Передплачуй газету "Молодий буковинець" на 2019 рік та отримуй шанс виграти 10 000 гривень та ще 100 корисних подарунків
Раки зимують у RAKI HOUSE – першій раковарні Чернівців (на правах реклами)

На вас чекає особливе меню – такого ви ще не смакували. Окрім раків, тут приготують й інші морепродукти, м'ясо, гарніри та десерти. У RAKI HOUSE ви можете скуштувати мідії і рапани 4-ьох видів приготування
Професійне прання: де шукати хімчистки у Чернівцях (на правах реклами)

Пропонуємо вашій увазі місця, де їх шукати, – хімчистки у Чернівцях.
Відпочинок у Карпатах: садиби та комплекси, які варто відвідати взимку (на правах реклами)

Переглядайте підбір та запам’ятовуйте місця, де можна відпочити взимку