RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » спорт » Гравець «Стріби» відмовився від збірної Туреччини

Сенсаційна поява Віталія Скріпова у чернівецькій "Стрібі" здивувала баскетбольну Україну. Свого часу його вважали чи не найперспективнішим українським баскетболістом. У 15 років юного миколаївця запросили до Туреччини, де згодом оформили йому турецьке громадянство ("транзитом" через туркменське) та перейменували на Ведата Корука. 2003 року Скріпов-Корук вийшов на майданчик у складі збірної Туреччини у матчі відбірного циклу Євробаскету проти Литви. Але три роки тому український турок повернувся на батьківщину і змінив громадянство на українське. Через львівську "Політехніку-Галичину" та "Черкаських мавп" Віталій цієї осені несподівано опинився у складі новачка Вищої ліги "Стріби". Про своє турецьке минуле й українські перспективи Віталій Скріпов розповів минулої п’ятниці під час web-конференції у готелі "Буковина".

– Як ви вважаєте, "Стріба" може пробитися в єврокубки?

– Взагалі-то ми працюємо дуже добре. Якщо будемо грати як команда, а не як окремі виконавці, то все може бути! Ми не проти пробитися в єврокубки (сміється, – авт.).

– Які у вас були досягнення в турецькому баскетболі?

– Два "золота" із "Дорошулфака" 2002-2003 років у лізі Б. 2004 року був визнаний кращим центровим Чемпіонату Туреччини (ліга Б). З командою спортивного коледжу Стамбула одного разу виграли й одного разу були другими на Універсіаді Туреччини. Потім із "Дорошулфака" були тричі бронзовими призерами у Суперлізі.

– Чому турки більше не запрошують у збірну?

– По-перше, мене, можна сказати, незаконно забрали за збірну Туреччини. Тобто я не зовсім цього хотів. Я хотів грати за українську збірну. Але мені створили такі умови, що довелося грати за Туреччину. Іншого виходу на той період не було... А чому більше не запрошували? Та я й сам більше не хочу грати за Туреччину. І вже офіційно цю відмову оформив. Сподіваюся, це допоможе грати за збірну своєї країни – України!

– Можете порівняти Чемпіонат Туреччини і Вищу лігу України, в якій тепер граєте?

– Якщо говорити про Супер­лігу Туреччини, то вона, звісно, набагато сильніша за нашу вищу лігу. Якщо до "Бешикташу" запрошують гравців із США, наприклад, Айверсона, то зрозуміло, що це сильна ліга. Але ліга Б приблизно на такому ж рівні, як наша вища. Відповідно, і Суперліга наша приблизно такого самого рівня, як турецька.

– Вас змушували вивчити турецьку мову, коли давали громадянство?

– Під час оформлення громадянства дають запитання турецькою мовою, на які треба відповідати. У мене великих проблем не було. Я вивчив турецьку за півтора місяця. Мене поселили в квартиру з югославом, який уже знав мову. Він учив мене турецької мови, а я його – російської і трохи української. У нас із ним був такий бартер (сміється, – авт.).

– Тепер ви громадянин Туреч­чини чи України?

– Тепер я знову громадянин України і маю право грати за нашу збірну. Якщо запросять, із задоволенням гратиму.

– Із ким із гравців "Стріби" найкраще взаємодієте?

– Зазвичай найкраще взаємодію з тими чотирма партнерами, із якими перебуваю на майданчику – який резон взаємодіяти з тими, хто на лаві для запасних (сміється, – авт.). А взагалі у нас грає команда, нікого окремо в плані взаємодії виокремити не можу.

– У Туреччині баскетболісти отримують більше чи менше, ніж в Україні?

– Більше отримують, ніж в Україні. Але, на жаль, там і більше "кидають", ніж у нас... 
Георгій МАЗУРАШУ
7-12-2010, 10:07
Коментарів 0 Переглядів 1 883

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.