Сенсаційна поява Віталія Скріпова у чернівецькій "Стрібі" здивувала баскетбольну Україну. Свого часу його вважали чи не найперспективнішим українським баскетболістом. У 15 років юного миколаївця запросили до Туреччини, де згодом оформили йому турецьке громадянство ("транзитом" через туркменське) та перейменували на Ведата Корука. 2003 року Скріпов-Корук вийшов на майданчик у складі збірної Туреччини у матчі відбірного циклу Євробаскету проти Литви. Але три роки тому український турок повернувся на батьківщину і змінив громадянство на українське. Через львівську "Політехніку-Галичину" та "Черкаських мавп" Віталій цієї осені несподівано опинився у складі новачка Вищої ліги "Стріби". Про своє турецьке минуле й українські перспективи Віталій Скріпов розповів минулої п’ятниці під час web-конференції у готелі "Буковина".
– Як ви вважаєте, "Стріба" може пробитися в єврокубки? – Взагалі-то ми працюємо дуже добре. Якщо будемо грати як команда, а не як окремі виконавці, то все може бути! Ми не проти пробитися в єврокубки (сміється, – авт.).
– Які у вас були досягнення в турецькому баскетболі?– Два "золота" із "Дорошулфака" 2002-2003 років у лізі Б. 2004 року був визнаний кращим центровим Чемпіонату Туреччини (ліга Б). З командою спортивного коледжу Стамбула одного разу виграли й одного разу були другими на Універсіаді Туреччини. Потім із "Дорошулфака" були тричі бронзовими призерами у Суперлізі.
– Чому турки більше не запрошують у збірну?– По-перше, мене, можна сказати, незаконно забрали за збірну Туреччини. Тобто я не зовсім цього хотів. Я хотів грати за українську збірну. Але мені створили такі умови, що довелося грати за Туреччину. Іншого виходу на той період не було... А чому більше не запрошували? Та я й сам більше не хочу грати за Туреччину. І вже офіційно цю відмову оформив. Сподіваюся, це допоможе грати за збірну своєї країни – України!
– Можете порівняти Чемпіонат Туреччини і Вищу лігу України, в якій тепер граєте?– Якщо говорити про Суперлігу Туреччини, то вона, звісно, набагато сильніша за нашу вищу лігу. Якщо до "Бешикташу" запрошують гравців із США, наприклад, Айверсона, то зрозуміло, що це сильна ліга. Але ліга Б приблизно на такому ж рівні, як наша вища. Відповідно, і Суперліга наша приблизно такого самого рівня, як турецька.
– Вас змушували вивчити турецьку мову, коли давали громадянство?– Під час оформлення громадянства дають запитання турецькою мовою, на які треба відповідати. У мене великих проблем не було. Я вивчив турецьку за півтора місяця. Мене поселили в квартиру з югославом, який уже знав мову. Він учив мене турецької мови, а я його – російської і трохи української. У нас із ним був такий бартер (сміється, – авт.).
– Тепер ви громадянин Туреччини чи України?– Тепер я знову громадянин України і маю право грати за нашу збірну. Якщо запросять, із задоволенням гратиму.
– Із ким із гравців "Стріби" найкраще взаємодієте?– Зазвичай найкраще взаємодію з тими чотирма партнерами, із якими перебуваю на майданчику – який резон взаємодіяти з тими, хто на лаві для запасних (сміється, – авт.). А взагалі у нас грає команда, нікого окремо в плані взаємодії виокремити не можу.
– У Туреччині баскетболісти отримують більше чи менше, ніж в Україні?– Більше отримують, ніж в Україні. Але, на жаль, там і більше "кидають", ніж у нас...
Георгій МАЗУРАШУ
7-12-2010, 10:07
0
1 883