RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » спорт » Готують веслувальників для збірних... Росії і Канади

Новодністровська школа веслування на байдарках і каное знана далеко за межами Буковини. Там зусиллями Сергія й Олени Осипенків давно готують висококласних спортсменів, які згодом поповнюють збірні команди інших областей і навіть інших держав. Так, окремі новодністровські веслувальники опинилися у Придністров’ї, а наш земляк Олександр Дяченко тепер є одним із лідерів збірної Росії, для якої за останні роки здобув чимало нагород європейського і світового гатунку.

Нагород – багато, проблем – не менше

Новий для Буковини олімпійський вид спорту – веслування на байдарках і каное – почав розвиватися у Новодністровську 1986 року. Його "хрещеним батьком" є Сергій Осипенко. За цей час вони з дружиною і колегою-тренером Оленою Іванівною підготували низку висококласних спортсменів. Крім титулованого Олександра Дяченка, про якого ми згадаємо окремо далі, це колишні та діючі члени збірної команди України Руслан Березовський, Сергій Сливка, Сергій Фесун, Ігор Бак – майстри спорту, багаторазові чемпіони та призери національних змагань, учасники Чемпіонатів Європи та світу. Ще один вихованець цього тренерського подружжя – Анатолій Михайлецький (1992 р. н.), який 2006 року на юнацькій Першості України був другим на кілометрівці, потім транзитом через Придністров’я потрапив до Москви, де встиг стати чемпіоном столиці Росії, а згодом виїхав із родиною до Канади і є членом молодіжної збірної цієї країни.

Майбутнього чемпіона світу Україна "підштовхнула" до Росії

Найтитулованішим вихованцем новодністровської школи веслування на байдарках і каное наразі є Олександр Дяченко – майстер спорту міжнародного класу... Росії. Сашко ріс у Новодністровську сиротою, його виховували бабуся і дідусь. Перший успіх на національній арені відсвяткував 2004 року, коли разом із Сергієм Бойчуком виграв на байдарці-двійці Чемпіонат України серед ДЮСШ "Стрімкі човни" на дистанціях 500 м і 1000 м. Восени 2005 року Дяченко переміг на представницьких міжнародних змаганнях "Пам’ять" у Києві в одиночному розряді на 500-метрівці. Але на ці змагання він вже приїжджав із Придністров’я, куди його запросили продовжити навчання і виступати за приватний клуб. Навесні 2006 року Дяченко знову навідався до рідних країв, щоби взяти участь у юнацькому Чемпіонаті України, де виграв 500-метрівку і був другим на дистанції 1000 м. Запрошення до збірної України не послідувало і Сашко вирушив на юніорський Чемпіонат Європи у складі збірної Молдови, представляючи яку, записав до свого активу сьоме місце на байдарці-двійці на кілометровій дистанції. Після цього виступу на здібного юнака звернули увагу наставники… збірної Росії, які запропонували продовжити навчання та спортивну кар’єру в Бронницькому державному училищі олімпійського резерву (Московська область). Влітку Сашко виборов дві золоті медалі на юніорському Чемпіонаті Росії й отримав пропозицію змінити громадянство та вирушити на Чемпіонат світу, де став чемпіоном на дистанції 1000 м у байдарці-четвірці та на 500-метрівці у байдарці-двійці (до слова, ці золоті медалі він розділив із Віталієм Юрченком із Цюрупинська, який теж опинився під російським прапором через Придністров’я).

Чи буде на берегах Дністра веслувальний центр?

На новодністровській веслувальній базі тепер займаються приблизно 100 юних спортсменів з обласної ДЮСШ "Авангард" та місцевої ДЮСШ. З ними працюють троє тренерів. На базі є приблизно 100 човнів, але майже всі вони застарілої модифікації – крім десятка човнів, придбаних за кошти ФСТ "Україна". Міська рада допомогла придбати три човни та підвісний двигун (для супроводу дітей на воді). Байдарку, на якій чемпіонами стали Шпак і Климчук, допоміг придбати директор ТОВ "Будмонтажсервіс" Олександр Гандзюк. Суттєво підтримує новодністровських веслувальників директор ВАТ "Мехтрансбуд" Микола Лучак, який надає транспорт для перевезення човнів та спортивних команд на змагання, перекрив дах елінгу (приміщення для зберігання човнів), облаштував спортивний майданчик на веслувальній базі тощо.

На базі не вистачає роздягалень для спортсменів, потрібні нові човни та весла, майстерня, транспорт для перевезення веслувальників і човнів. Декілька років тому обласна влада вивчала можливість створення у Новодністровську регіонального веслувального центру. Але криза ті плани трохи пригальмувала.
Георгій МАЗУРАШУ
18-11-2010, 11:24
Коментарів 0 Переглядів 2 206

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.