RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Найкращим бомбардиром І ліги України після 12 турів із 7 голами є півзахисник "Буковини" Руслан Гунчак. Вихованець буковинського футболу і в інших командах відзначався непоганою результативністю. Особливо закарбувався у пам’яті його красень-гол за "Металіст" у ворота "Шахтаря", який приніс харків’янам перемогу 1:0 у Донецьку. Після 8-річних "скитань по світу" Руслан цього літа повернувся до "Буковини". І, звісно, став одним із лідерів команди. Сам голеадор в інтерв’ю "МБ" зізнався, що не проти, щоби його в бомбардирських змаганнях обігнали одноклубники-нападники.

"Принаймні
не розгубив своє"


– Руслане, можна сказати, що ви вже повністю освоїлися після повернення до буковинського футболу?

– Якщо чесно, приблизно півтора місяця освоювався. Тому що вже звик, що постійно перебуваю в роз’їздах. І з сім’єю разом тепер, що теж приємно. Приємно, що хлопці в команді хороші, а це головне. Знайшли спільну мову. Гадаю, що вже більш-менш втягнувся. Ще не на 100 відсотків, але відсотків на 70 точно.

– Коли влітку заговорили про можливе повернення Гунчака, дехто сумнівався, вважаючи, що ви шукатиме можливість пограти ще у вищому ешелоні.

– По-перше, я планував взагалі закінчувати з футболом. Але оскільки дуже добре знаю президента клубу Василя Орлецького, погодився продовжити кар’єру. До того ж, з тренером Вадимом Зайцем поспілкувалися, він попросив допомогти – мовляв, будеш як третій тренер допомагати. Патріотизм, звісно, теж є. Хочеться досягти чогось із рідною командою. Але, чесно скажу, боявся, що якщо раптом щось не вдасться, говоритимуть, що я такий-сякий, не хочу грати, що умови мене не влаштовують... Але, слава Богу, принаймні не розгубив своє. Головне – працювати над собою. І досвід є – уже 14 років у великому футболі.

– А в командах, де грали, залишилися близькі друзі?

– Та друзів там залишилося дуже багато. І в Маріуполі, і в Харкові, і в Івано-Франківську. Ми не часто бачимося, а з кимось взагалі не вдається зустрітися. Але принаймні по телефону іноді спілкуємося.

– А куми в чужих командах є?

– Ні, немає. Бо я був постійно в роз’їздах. Хрестять, як правило, вдома. У Харкові, наприклад, я провів п’ять років, але ніхто з "Металіста" і ФК "Харків" за цей час не хрестив там дітей. Коли у мене дитина народилася, хрестини робили вдома. Тобто куми у мене всі – в Чернівцях і в Чернівецькій області. Максим у нас народився 1 січня 2006 року. Добре, що хоч я був вдома (сміється, – авт.).

– Якщо порівняти Чемпіонат Азербайджану, в якому ви провели минулий сезон, і нашу І лігу...

– Наша І ліга майже на такому ж рівні, як Вища ліга Азербайджану. Там приблизно 4-5 команд трішки сильніші. Хоча під завдання потрапити, наприклад, до першої призової трійки там підбирали і непоганих футболістів. А відповідно з кожним роком хороших футболістів стає більше в азербайджанських командах. Хоча цього року, кажуть, там рівень трохи знизився. А торік був досить цікавий чемпіонат.

"До батьків їжджу порибалити"

– "Буковина" лише повернулася до І ліги і одразу – в лідерах. Не страшно команді так стрімко злітати?

– Гадаю, що повинні боятися керівники і бізнесмени (сміється, – авт.). І головне – підтримувати. А команда виходить грати і заробляти ті самі "кілька копійок", які наразі платять. Якщо захочуть меценати, керівники, мер, губернатор підтримати "Буковину" потужніше, думаю, що зараз є шанс прорватися вище. І варто за цей шанс вхопитися. Бо якщо не буде далі підтримки, наступного року може статися і занепад...

– Колеги-нападники не "травлять" по-доброму, що ви в лідерах серед бомбардирів?

– Та ні, хлопці, навпаки, підтримують. Тому що немає різниці, хто забив – всі працюють. Якби не забивав я, а будь-хто інший, навіть воротар, я радів би однаково, бо головне – щоби команда виграла. Щоправда, хотілося би, щоби більше наші нападники забивали. Але, думаю, що "прорве" їх – і вони ще доженуть і обженуть мене (сміється, – авт.). Я цього їм бажаю!

– Ви грали за "Металіст", де тепер грає Денис Олійник. Контактуєте з ним?

– Нечасто. Бачилися, коли у його батька Віктора Олійника було 50-ліття. Деколи телефонуємо один одному. Але в обох вдома сім’ї – чого набридати один одному (сміється, – авт.)? Бажаю Денису зіграти на Євро-2012! Дуже хотілося би, щоби наш земляк виступив у складі збірної на цьому форумі. Нехай Денис та інші здібні футболісти прогресують і ростуть далі. Це буде лише плюс для буковинського футболу.

– Ваша основна "резиденція" у Чернівцях чи Шишківцях?

– Живу в Чернівцях. А в Шишківці їжджу з батьками поспілкуватися, порибалити. Рибалимо ми більше з братом. А тато нам уху варить (сміється, – авт.).
Георгій Мазурашу

з досьє

Руслан ГУНЧАК. Народився 9 серпня 1979 року в Шишківцях Кіцманського району. У складі "Буковини" дебютував 31.07.1998. До 2001 року за "Буковину" зіграв 95 матчів, у яких забив 13 голів. Тривалий час виступав у вищому дивізіоні (за "Іллічівець", "Металіст", ФК "Харків"). Минулий сезон провів у складі азербайджанського "Сімургу" (Закатали), з яким дебютував у єврокубках. Влітку 2010 року повернувся до "Буковини".
(За інформацією прес-служби ФСК "Буковина").
28-09-2010, 09:15
Коментарів 0 Переглядів 2 618

Теги -

Рішення ухвалили після нещодавнього скандалу на похороні військового


На ці бюджетні кошти мали закупити зимовий одяг військовим
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.