RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Боролася з болячками, а стала майстром спорту з бігу

У легкій атлетиці майстри спорту з’являються не часто. Тому поповнення "полку майстрів" спринтеркою Оленкою Парнетою і звернуло на себе особливу увагу. Тим паче, що 23-річна чернівчанка – донька знаної спортивної пари (мама Світлана була однією з найсильніших спринтерок України, а батько Анатолій "наступав на п’яти" лідерам у республіці). А майстрівський норматив Олена виконала, випередивши на "Різдвяних стартах" у столиці на фініші 60-метрівки доньку олімпійських чемпіонів Віктора та Ольги Бризгіних – Єлизавету, яка має в активі перемогу на Європейському Олімпійському юнацькому фестивалі та два "срібла" юніорського Євро.

Нині ми познайомимося ближче з "новоспеченим" майстром спорту – студенткою ЧТЕІ КНТЕУ Оленою Парнетою.
"На доріжці відчуття були такі, ніби ти літаєш"

– Як ти примудрилася розпочати рік із такого швидкого успіху – одразу підкорила майстрівський рубіж, та ще й обіграла доньку олімпійських чемпіонів Єлизавету Бризгіну?

– Слава Богу, завдяки грамотно спланованому моїм татом і тренером відновленню та лікуванню травми (яку я отримала наприкінці 2008 року і від якої відновлювалася майже весь 2009 рік) я за минулий рік заклала добру базу для подальшого розвитку і тому в мене так вдало розпочався цей сезон. На "Різдвяних стартах" у Києві ми очікували покращення мого особистого рекорду і планували наблизитися впритул до нормативу майстра спорту, але завдяки сильним суперницям та чудовим умовам бігу я перевиконала план (сміється – авт.). Умови там справді прекрасні, на доріжці відчуття були такі, ніби ти літаєш (сміється – авт.). А щодо Бризгіної, то я вважаю, що вона просто не очікувала від мене серйозного суперництва. Але це ж початок сезону – вона ще не набрала оптимальної форми, і це був робочий старт як і для неї, так і для мене.

– Отже, не дуже добрі умови для тренувань у Чернівцях, зокрема спринтерів у зимовий період (волога "труба" із не надто рівною вже доріжкою під трибунами стадіону "Буковина"), допомогли "стрибнути вище голови"? Чи якби були
рівні умови з іншими лідерами у спринтерському бігу, можна було вже давно минути цей етап – виконання нормативу майстра спорту?

– Так, звичайно, умови для тренувань відіграють дуже важливу роль у спринті, тому майстрівський рубіж, напевно, був би давно позаду, якби не наші "специфічні" умови. Адже з нашою зимовою біговою доріжкою просто неможливо чітко планувати результати і робити аналіз зробленої роботи – біжиш і тобі нерівна поверхня ламає техніку, кидає на ямах із боку в бік. Для спортсменів рівня до першого дорослого розряду там ще більш-менш нормально тренуватись, а ось для рівня кандидата та майстра спорту – це просто дуже травматично... У мене неодноразово були випадки, коли, потрапляючи на яму (адже їх не дуже видно), я ледь не підвертала собі стопу. Боїшся бігти на повну потужність, бо це небезпечно...

"Мамині рекорди прагну покращити"
– Тим приємнішими є емоції від досягнутого результату...

– Звичайно, емоції не описати словами. Перше, що я почула після фінішу – це прізвище й результат 7,58. Я навіть не звернула увагу на те, що я друга, все думала, що я третя, адже лідирувала перші метрів 35-40, а вже потім мене наздогнали суперниці. На фотофініші у суддів я вже побачила, що справді фінішувала другою. Це був другий приємний сюрприз. А перше, що побачила після оголошення результату – свою "бойову подругу" Ірину Федик, чий стрибковий вид мав розпочатися через 30 хвилин. Вона з розбігу на мене застрибнула й кричала, що я виконала норматив майстра спорту. У мене навіть з’явилися сумніви, що вона раділа більше, ніж я (сміється – авт.). Потім і Русланка Цихоцька, й інші спортсмени підійшли привітати. А вже потім я й сама почала телефонувати най­ближ­чим людям – от ці відчуття були най-най-най – відчуття того, що ми всі одне за одного переживаємо й радіємо, що спорт – це справді одна велика родина!

– Тепер ти наздогнала маму за званням, але ще не за титулами, адже вона свого часу захищала честь України. Планомірність покращення твоїх результатів дозволяє припускати, що ви з тренером-батьком не мали наміру зупинятися на званні майстра спорту, а, може, навіть маєте на прицілі олімпійські перспективи?

– Маму я справді ще не наздогнала за результатами й досягненнями. Вона була другою на 60 метрів і третьою на 200 метрів на зимовому Чемпіонаті УРСР. Мамині рекорди на 60, 100 і на 200 метрів я прагну покращити. Та й мама теж хоче, щоби я їх покращила (сміється – авт.). Якщо (тьфу-тьфу) із здоров’ям не буде проблем і все буде гаразд, то, звичайно, плануємо покращити свої досягнення. Адже кажуть: "Плох тот солдат, который не мечтает стать генералом". Тому у нас так кожен спортсмен мріє потрапити на Олімпіаду!

– Якщо зважити на відносно пізній початок занять легкою атлетикою, то останні твої досягнення – це не стільки перемога над суперницями, зокрема титулованою Бризгіною, як перемога над собою?

– Щодо "пізнього" початку, то це відносне поняття – є спортсмени "пізні", а є "ранні". Моя мама вперше виконала норматив майстра спорту в 27 років, тож тут я її випередила (сміється – авт.). А з зірок великого спорту можна згадати другу "найшвидшу"жінку за всю історію легкої атлетики – американку Кармеліту Джетер, яка вперше показала гідний результат на 100 м у 25 років – 11,56 (хоча наша чемпіонка України у свої 22 має результат 11,28). А мій локальний успіх – це, як каже тато, швидше перемога над моїми болячками – ми поки що займаємося більше оздоровленням і ще не виконували повного обсягу робіт, який тато запланував. Слава Богу, ще є резерви. Починати ніколи не пізно, головне – це віра в себе і в те, що ти зможеш досягнути мети, якщо будеш виконувати свою роботу професійно, вкладаючи в неї всі свої можливості. Від чогось відмовитись, щось, навпаки, змусити себе зробити.

– Переможниця вашого забігу Тітімець теж не з "старих" зірок. Хтозна, може, вам колись із нею і Бризгіною ще доведеться виступати в одній естафетній збірній?

– Про це ще не замислювалася. Рано ще (сміється – авт.). Але все можливо – головне працювати й вірити!

– Ну, і як не поговорити і про конкурс "Міс спорт Україна", де ти найвище піднялася серед буковинок, але все-таки не потрапила до фіналу.

– Міс спорт – це суперова річ! Я справді задоволена, що була однією з перших, хто відкривав цей новий проект. Сподіваюся, він розвиватиметься і надалі, бажано в геометричній прогресії. Адже завдяки таким проектам ми пропагуємо спорт і здоров’я. Шкода, звісно, що не виявилося буковинок у фіналі. Але я впевнена, що якби, наприклад, На­талка Лупу взяла участь у конкурсі, то вона була би у фіналі 100 відсотків! І, звичайно ж, займайтеся спортом і не треба ніяких дієт і пігулок, тому що спорт – це краса, здоров’я та гармонія в душі! 
Георгій МАЗУРАШУ
26-01-2010, 10:00
Коментарів 0 Переглядів 3 470

Теги -

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.