RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » спорт » Лабовський переміг після операції і аварії

Єдину золоту нагороду для Буковини на Чемпіонаті України з легкої атлетики в Ялті виборов Микола Лабовський (офіційний партнер – туркомплекс "Аква-плюс"), який другий рік поспіль і втретє загалом тріумфував на дистанції 1500 м. Лише 0,9 сек. вихованцю Дениса Тищука програв на фініші волинський кіцманчанин Олександр Борисюк (СК "Гешко", тренери – Георгій Миронюк, Степан Борисюк), який виступає консолідовано за Волинську та Чернівецьку області. Ще одну срібну медаль (вже суто буковинську) виборов на дистанції 5000 м хотинчанин Віталій Рибак (тренери – Іван Павлюк, Ірина Ячнюк).
Приємно здивувала і чернівчанка Олена Парнета (тренер – Анатолій Парнета), яка пробилася до фіналу на 200-метрівці, де фінішувала шостою з високим результатом 24,48 сек. Також шостою у потрійному стрибку була Руслана Цихоцька з Чернівців (тренери – Анатолій Парнета, Геннадій Терехов).
На початку цього року проблеми з ахілловими сухожиллями змусили Лабовського "піти під ніж". Попри це вже за декілька місяців після операції чернівецький "динамівець" зумів виконати норматив допуску до Чемпіонату України (і це при тому, що напередодні змагань його збила машина!). А згодом захистив чемпіонський титул.
Розмову з Миколою Лабовським ми розпочали з вітань із перемогою в Ялті.
– Дякую! Та я й сам не думав, що виграю. Розраховував десь на результат 3 хв. 44 сек. і на 3-4 місце. Навіть не знаю, як сталося, що виграв. Мабуть, Бог мені допоміг.
– Борисюк програв вам цього року на фініші ще менше (0,9 сек.), ніж торік Гешко.
– Іван тоді спустився з високогір’я. А Борисюк зараз перебуває у хорошій формі. За 300 м до фінішу я ще біг п’ятим і не дуже сподівався на золоту медаль, за яку ми з Сашком боролися до останніх сантиметрів дистанції. Швидкості мені ще не вистачає. Але, звісно, дуже задоволений, що виграв. Тим паче, що нещодавно, можна сказати, вчився заново ходити після операції.
– До речі, хто вам оперував ахіллові сухожилля?
– Столичний хірург Володимир Новіков, який оперував і багатьох інших спортсменів. Між іншим, інші хірурги обіцяли зробити ледь не найкращу операцію в світі. А Володимир Володимирович більш реалістично відповів, що не може дати стовідсоткову гарантію, що все буде дуже добре. Попередив, що потрібно буде розробляти ногу. Вдячний йому і Богові, що операція вдалася, а процес відновлення пішов швидше, ніж я очікував. Мене консультував і Ярослав Ленько, який є одним із найкращих ортопедів світу. Йому теж вдячний. Як і, зрозуміло, вдячний своєму тренерові Денисові Тищуку та землякові-бізнесмену Георгію Козьмі, які допомогли з коштами для операції, а також старшому тренеру групи витривалості Костянтинові Степанцову, який залучав на збори для швидшої реабілітації.
– Скільки часу минуло після операції?
– П’ять місяців...
– ...Це тепер. А ви виконали норматив допуску до чемпіонату ще раніше.
– Спочатку гадав, що пропускатиму взагалі сезон. А потім, відчувши, що відновлення відбувається нормально, вирішив спробувати виконати норматив для участі у Чемпіонаті України. На Чемпіонаті Чернівецької області якось вдалося фактично самотужки пробігти "півторачку" за 3.45,7. Сам не очікував такого результату. Тим паче, що за декілька днів до цього мене збила машина...
– ?!
– Я їхав на велосипеді у Чернівцях і на одному з поворотів потрапив під авто. Напевно, водій автівки не вважав мене за учасника дорожнього руху. Пощастило, що вдарило не в коліно, а трішки нижче. Мене підкинуло досить високо, а при падінні сильно вдарив праве плече і потилицю. Отримав струс мозку...
– Винуватець аварії хоч не втік з місця пригоди?
– Ні, він зупинився, допоміг піднятися. Дочекалися ДАІ та "швидку". Але яким буде покарання, повинен незабаром вирішити суд.
– Тож цей рік кращим назвати важко, попри перемогу в Чемпіонаті?
– 2009 рік – найважчий у моєму житті. Я втратив батька. Тепер при смерті бабуся. Операція, автопригода... Напевно, Бог дає нам такі випробування. Головне – не опускати руки і йти далі до мети.
– Важко буде виконати норматив для участі у Чемпіонаті світу...
– Хоча тепер достатньо виконати норматив Б (раніше Іван Гешко бігав постійно швидше за норматив А, тому ішим треба було теж обов’язково виконувати цей норатив – авт.), це теж високий результат (3.38,00), який я ще не показував (особистий рекорд Миколи – 3.39,13 – авт.). Цього року можу вже забути про норматив. І так дякую Богові, що відновився, та ще й виграв Чемпіонат України. Буде інший сезон – спробую виконати необхідний норматив.
– А як щодо того, щоби "взяти на приціл" Всесвітню Універсіаду?
– Я закінчив Чернівецький національний університет 2006 року. Збирався тоді отримати другу освіту в ЧТЕІ КНТЕУ, але вступні екзамени збіглися з Чемпіонатом України. Тож поки що не складалося у мене якось з Універсіадою. Якщо буде можливість поборотися за путівку на Універсіаду-2011, із задоволенням зроблю це.
– Раніше в пресі фігурувала ваша житлова проблема. Щось змінилося?
– Поки що ні. Сподівався отримати місце у відомчому гуртожитку, але вирішення цієї справи затягнулося.
– Ви ж не просто лейтенант міліції, а член збірної України. Можете, напевно, зайти і до начальника обласного управління МВС?
– Я був у начальника Георгія Проскурняка. Хороша людина, чим зміг, допоміг, щоби було легше знімати квартиру. А з тим гуртожитком якісь проблеми. Георгій Васильович пообіцяв посприяти. Міська влада дає квартири олімпійцям. Але тут як замкнене коло, адже мати куточок теж важливо для спортсмена, який прагне поїхати на Олімпійські ігри...
Георгій МАЗУРАШУ

Довідка
Результати буковинців на Чемпіонаті України-2009
100 м. Олена Парнета (Чернівці) – 5 місце в забігу (12,09, загальне 9 місце).
Михайло Парнета (Чернівці) –
6 місце в забігу (11,41,
загальне 17 місце)
200 м. 1. Марія Рємєнь (Запорізька/Донецька) – 23,56… 6. Олена Парнета (Чернівці) – 24,48 (КМС). 1. Ігор Бодров (Харківська) – 20,88… 8. Богдан Столярчук (Новоселиця, виступає за Київщину) – 22,03… Михайло Парнета (Чернівці) був 5-й у забігу (22,65, загалом 24 місце)… Сергій Кізима (Кіцмань) був 4-й у забігу
(23,23, загалом 29 місце)
800 м. 1. Олександр Осмолович (Житомирська) – 1.49,43… Олександр Борисюк (Кіцмань, Волинь) був 9-й у забігу (1.51,79, загалом 10 місце).
1500 м. 1. Микола Лабовський (Чернівці) – 3.42,48. 2. Олександр Борисюк (Волинь, Кіцмань, СК "Гешко") – 3.42,57. 3. Володимир Киц (Київська) – 3.44,23.
10000 м. Василь Матвійчук (Хмельницька) – 29.52,11... 5. Віталій Рибак (Хотин) – 30.10,38... Сергій Вашурін (Чернівці) зійшов.
3000 м з/п. 1. Вадим Слободенюк – 8.37,07... 15. Віталій Дметрюк (Чернівці) – 9.47,02.
Стрибки у довжину. 1. Вікторя Молчанова (Харків) – 6,75 (МСМК)... 7. Руслана Цихоцька (Чернівці) – 6 місце (6,22, МС)
Потрійний стрибок. 1. Світлана Мамеєва (Харківська) – 14,38… 6. Руслана Цихоцька (Чернівці) – 13,60 (МС)… 9. Ірина Федик (Микитюк, Чернівці) – 12,87 (І р.)
28-07-2009, 10:13
Коментарів 0 Переглядів 3 525

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.