Буковина приєдналася до Всеукраїнської церемонії підняття Державного Прапора України та прапора Національного олімпійського комітету України в ті хвилини, коли 90 тисяч щасливчиків на трибунах пекінського стадіону “Пташине гніздо” насолоджувалися церемонією відкриття головних змагань чотириріччя.
На чернівецькі урочистості з нагоди відкриття Олімпіади в Пекіні прийшли представники обласної і міської влади, рекордсменка Олімпійських ігор, чемпіонка світу та Європи, заслужений майстер спорту України зі стрільби з лука Ліна Герасименко, дворазова чемпіонка світу з велоспорту на шосе, заслужений майстер спорту СРСР чернівчанка Тамара Полякова та її чоловік-львів’янин – дворазовий переможець велогонки миру, заслужений майстер спорту СРСР Олександр Авєрін, тренери та гості з України і Молдови – учасники відкритого багатоденного чемпіонату України з велоспорту маунтенбайк, який того ж дня розпочався в столиці Буковини. Серед останніх, до речі, теж було чимало титулованих спортсменів: Алла Бойко з Тернополя – чемпіонка світу серед юніорок з маунтенбайку, Валерія Кононенко (Донецьк) – чемпіонка світу на шосе серед юніорок 2007 року, срібна призерка чемпіонатів Європи та світу серед юніорок 2008 року тощо.
Почесне право підняти Державний Прапор України та прапор Національного Олімпійського комітету України надали рекордсменці Олімпійських ігор Ліні Герасименко, кандидату до олімпійської збірної команди України Севіль Ібрагімовій, дворазовому чемпіону України, фіналісту Чемпіонату Європи на дистанції 1500 м, кандидату до олімпійської збірної команди України Миколі Лабовському, майстрові спорту міжнародного класу зі стрільби з лука Максиму Тараненкові, яким допомагали наші юні таланти – переможець минулорічної велогонки серед дошкільнят Миколка Альбота та юна велосипедистка Ангеліна Руссу.
Після офіційної частини відбулися спринтерські змагання з велоспорту серед дошкільнят. Так звані “Малі Олімпійські ігри” викликали чи не найбільший інтерес у глядачів. Найшвидшим знову виявився постійний чемпіон подібних міні-велогонок Микола Альбота – син колишнього тренера юнацької збірної України з велоспорту на шосе, а нині керівника автобусно-тролейбусного управління Миколи Альботи-старшого. Усім учасникам дитячих велоперегонів голова обласної федерації велоспорту Ілля Руссу вручив пам’ятні презенти.
Довідка
Україна на Олімпіаді в Пекіні представлена найбільшою делегацією за всю її історію – 254 спортсмени, 16 спаринг-партнерів і запасних спортсменів, 160 тренерів, лікарів і масажистів, 25 офіційних осіб і членів штабу олімпійської делегації.
Чернівецька область на головних змаганнях чотириріччя втретє поспіль представлена одним учасником – заслуженим майстром спорту України, учасником Олімпійських ігор 2000 та 2004 років, чемпіоном світу та Європи з бігу на 1500 м Іваном Гешком.
На літніх Олімпійських іграх буковинці виступали у складі збірних команд СРСР та України у двох видах спорту – легкій атлетиці та стрільбі з лука. Стрільба з лука була представлена на Олімпіаді двічі: 1988 р. – Тетяна Мунтян, 1996 р. – Ліна Герасименко, а легка атлетика – вже увосьме: 1960 і 1964 роки – Абрам Кривошеєв, 1968 р. – Валентина Козир (бронзова призерка), 1976 р. – Сергій Сенюков, 1988 р. – Павло Тарновецький, 2000, 2004 і 2008 роки – Іван Гешко.
Крім цього, представляючи інші області, на Олімпійських іграх виступали уродженці Кіцманщини Сергій Кушнірюк (гандбол, чемпіон та срібний призер Олімпійських ігор) та Марія Данилюк (Омельянович, академічне веслування). А уродженець Чернівців Марік Бергер 1984 року став бронзовим призером Олімпіади в боротьбі дзюдо як представник Канади, де він тепер мешкає.
12-08-2008, 10:20
0
4 735