RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Падаючи, Максим Волков ніколи не плаче
Максим першим зустрічає кореспондента "МБ", заводить до кімнати, знайомить із мамою Наталею і татом Олегом, хвалиться своїми іграшковими мотоциклами й машинками. Цей жвавий хлопчик, ще зовсім дитина, ганяє на мотоциклі нарівні з дорослими гонщиками.
"Мені подобається швидко їздити на мотоциклі"
– На мотоцикл я сів уперше, коли мені було п’ять років, – хвалиться Максим. – Мені дуже сподобалося. Тато тримав мотоцикл ззаду, а я намагався їхати. Поступово він мене відпускав, доки я не поїхав сам. Потім тато взяв мене на справжню трасу, де їздять спортсмени-мотоциклісти. Спочатку я падав, особливо на поворотах, вдарявся, і хоча дуже боліло, не плакав. Зараз уже їжджу сам по всій трасі, навіть виїжджаю на високий трамплін. На змаганнях переганяю інших хлопчиків, навіть старших за мене. У Мукачево приїхав шостим, у Полтаві та Рогатині був восьмим, а в Глибокій – сьомим. Завжди входив до десятки найсильніших. Мені дуже подобається швидко їздити на мотоциклі й зовсім не страшно. Коли виросту, стану справжнім гонщиком, як і мій тато.
– Спершу чоловік посадив Максима на велосипед, а потім уже на мотоцикл. Я дуже боялася за нього, – зізнається мама Наталя. – Тепер ходжу з ними на тренування, їжджу на всі змагання і хвилююся за обох – стискаю кулаки, коли вони стрибають із високих трамплінів чи проїжджають круті повороти. Інколи аж очі заплющую від страху. А коли вперше поїхала на змагання, то аж плакала від хвилювання: Максим був найменшим серед дітей-спортсменів, ледве піднімався на трамплін, гадала, не виїде. Але виїжджав, падав, знову піднімався та їхав. Поступово звикаюся з думкою, що син, як і чоловік, можливо, буде професійним гонщиком. Раніше Максим дуже хворів – "бронхітик" із народження. Тепер хворіє менше, навіть купається з Олегом у холодній воді. Бачу, як виробляється в нього характер справжнього чоловіка.
"Якщо будуть спонсори, Максим досягне великих результатів"
– Старшу доньку від першого шлюбу я теж у шість років посадив на мотоцикл. Але якось вона впала і вдарилася, то дружина та бабусі счинили крик і заборонили брати її на тренування, мовляв, це не для дівчинки, – пригадує тато й тренер шестирічного Максимка Олег СКРИПНІКОВ. Він – професійний мотогонщик, багаторазовий чемпіон різних змагань національного й міжнародного рівнів. Їздить на найбільшому мотоциклі 500 куб. см. А в Максима – найменший, 50 куб. см.
– Якщо спонсори допоможуть, Максим зможе досягти великих результатів, – каже Олег Скрипніков. – Кажу вам це як людина, яка не лише професійно займається мотоспортом 35 років, а й тренувала сотні дітей на машзаводі, "Кварці", у спортклубі "Буковина". Менше, ніж за рік тренувань син досягнув дуже багато. У нього – талант гонщика і велике бажання займатися мотоспортом.
Олег розповідає, як тренував сина: "Спочатку тримав мотоцикл ззаду, щоби він не впав. Потім, як у тій казці про двох їжаків: на одному повороті стояв я, на другому – хтось із моїх знайомих, ловили Максима і вчили його повертати. Зараз він уже сміливо і швидко долає всю європейську трасу в Чернівцях. Діти, навіть набагато старші, часто падають, бо їдуть напролом, батьки біжать за ними, піднімають, знову садять на мотоцикли. А Максим майже не падає, бо вибирає найзручніші місця, основну увагу звертає на техніку катання".
У Максима, як у справжнього гонщика, є форма, чоботи, шолом, пояс, спеціальний захист на грудях, руках і ногах. "Підібрати в магазинах не могли, бо він був дуже маленький і худенький, тому спочатку захисні деталі довелося робити самому з пластмасової каністри, – сміється Олег. – Вийшли як фірмові – із дірочками та защіпками. Коли Максим трохи підріс, придбали готові в магазині".
Тому, що Максим Волков розпочав займатися мотоспортом, посприяв і міський голова Микола Федорук, який минулого року подарував йому дитячий мотоцикл. Та й Олег Скрипніков зміг далі брати участь у змаганнях завдяки мерові, бо теж отримав від нього мотоцикл. Микола Федорук подарував спортклубу "Буковина" декілька мотоциклів – дорослих та дитячих і п’ять машинок "багі". Тепер на них тренуються діти, починаючи від п’яти років. "Мотоспорт – дуже дороге задоволення, – каже Олег. – Скажімо, такий дитячий мотоцикл, на якому їздить Максим, коштує 2,5 тисячі євро. Форма для нього – 500-600 доларів. Ще потрібні гроші на бензин, спеціальні мастила, деталі, гуму, поїздки на змагання... Тобто, навіть якщо у дитини буде велике бажання, без грошей неможливо нічого досягти. Чимало талановитих хлопчиків припинили виступати, бо батьки не могли їх забезпечити. Якби в спортклубі "Буковина" були багаті спонсори, ми могли би готувати гарних гонщиків, яких не було за часів Союзу. А так доводиться відмовлятися від участі в багатьох змаганнях за кордоном, бо немає коштів. Усі витрати – здебільшого з нашої кишені. За перемогу отримуємо мізер. Скажімо, на Чемпіонаті України за перше місце можуть заплатити 200 доларів, за десяте –20-40. Так що грошей на цьому спорті не заробиш. Та й задоволенням назвати його не можна, бо їдеш за будь-якої погоди – мокрий, брудний, до того ж постійно ризикуєш отримати травму".
На запитання, чому таку долю готує для сина, Олег, не замислюючись, відповів: "Бо це йому подобається. І це робить із нього справжнього чоловіка. Заможні батьки не дають своїх дітей до нас. Здебільшого займаються сини гонщиків, які "хворіють" цим спортом".
Надія БУДНА
24-07-2008, 11:34
Коментарів 0 Переглядів 3 855

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.