Велике село на Кіцманщині розвивається завдяки ініціативності сільського голови та небайдужості місцевих мешканців.
Андрій ПАНЧУК, нинішній сільський голова Неполоківців Кіцманського району, який на посаді вже другу каденцію, працюючи ще на місцевому комбінаті хлібопродуктів, дбав про свою громаду. Він за власні кошти придбав автомобіль, який переобладнали під катафалк, а нині його використовують не лише в рідному селі. Та не тільки за таку благодійну рису земляки обрали Андрія сільським головою. Наприклад, як агроном за фахом Панчук до головування ще й займався фермерством, тому знає лад і в полі, і біля тварин. Саме завдяки голові у Неполоківцях для Тетяни Гільчинської та її чотирьох дітей було зібрано 11 тисяч гривень для придбання житла – у 2010 році у родини згоріла хата. Для багатодітної сім’ї тоді купили будинок. Ще 7500 гривень люди зібрали на лікування місцевої мешканки Альони Ватаманчук. Також мешканці трьох сіл – Неполоківців, П’ядиківців та Орошан – зібрали майже 20 тисяч гривень для потерпілих від повені у 2008 році жителів сусідніх Оршівців.
Мобілізованих вояків одягли земляки– Нині ж дбаємо про тих, хто бере участь у війні на Сході, – розповідає пан Андрій. – Торік у грудні призвали в армію Василя Приньковського. Для його обмундирування ми зібрали майже півтори тисячі гривень, а для інших п’ятьох військових – понад 18 тисяч. Крім цього, 14 тисяч гривень передали для потреб Нацгвардії. Я вже не кажу про збір продуктів та одягу для наших армійців.
– Головувати нині, мабуть, нелегко? – А коли було легко? Коли став головою, спочатку зробив капітальний ремонт приміщення сільради, де навіть вбиральні не було. Пам’ятник полеглим у Другій світовій війні будувався 20 років, у дитсадок – черги. Нині у дошкільному закладі є шість груп, а це 120 дітей. Майже 100 тисяч гривень виділили на заміну вікон у спортзалі школи, а приміщення кущової поліклініки зуміли перекрити металочерепицею. Зробили водопровід, придбали бойлери. Для вивезення сміття придбали трактор МТЗ-80. Певна річ, навели порядок і на кладовищі, зокрема огородили його. Також придбали автомобіль для дитсадка. Освітлені у нас і вулиці. На це пішло до мільйона гривень. Два роки збирали кошти, аби заасфальтувати половину вулиці Суворова в П’ядиківцях, а це майже півмільйона гривень, інші гравійовані. На поточний ремонт вулиці Залізничної витрачено 32,2 тисячі гривень. Гроші брали з держбюджету, бюджету розвитку та дорожнього фонду. Також на нашому утриманні перебуває пожежна машина із чотирма пожежниками. За рік вона нам обходиться у 180 тисяч гривень – держава торік виділила лише 20 тисяч. У перспективі плануємо продовжити асфальтування вулиці Суворова, хочемо перевести й опалення школи на дрова, треба тут і вікна замінити. Здійснювали й поточний ремонт доріг.
Заробляють переважно
за кордоном
та в Чернівцях– На вашій території знаходяться чотири великі промислові об’єкти, вони діють?
– На жаль, ні. Колись на нашому деревообробному комбінаті працювало 600 працівників, підприємство давно не працює. Власники хочуть продати приміщення, але ніхто не купує. Мали намір облаштувати елеватор, але не вдалося. Що ж стосується колишньої харчосмакової фабрики, то вона теж має нового власника, який зробив тут капітальний ремонт, але далі справа не пішла, видно, не має грошей для подальшого розвитку. Є у нас і піщано-гравійний кар’єр, але у нього інша проблема – немає збуту продукції. Працює й комбінат хлібопродуктів. Мешканці трьох сіл, а до Неполоківців адміністративно належать ще П’ядиківці та Орошани (всього понад 3300 осіб), живуть здебільшого за рахунок заробітків за кордоном чи у Чернівцях. Маємо й три фермерські господарства, які обробляють 25 гектарів землі. Також виділили під житлове будівництво 65 земельних ділянок, а це майже 10 гектарів угідь. Є землі запасу. Тобто маємо відповідну базу для подальшого розвитку, однак не відомо наразі, чи буде на цей рік відповідний бюджет. Раніше мали проблему із несанкціонованим відбором гравійно-піщаної суміші з Пруту, але нині ситуація не є загрозливою.
–Андрій Панчук належить до найбільш ініціативних сільських голів району, – каже Юрій КОСАР, заступник голови Кіцманської РДА. – У нього капітально відремонтовані дороги за власні кошти та кошти бюджету, чималі гроші він виділяє для дитсадка та школи. Щороку власними силами тут очищують від кущів та різної порослі узбіччя доріг державного значення. Завдяки голові жодна суспільна подія в районі не відбувається без активної участі колективів із Неполоківців.
Василь ГРИНЮК
28-01-2015, 15:18
0
2 322