RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » «Це незбагненна Божа благодать»

«Це незбагненна Божа благодать»


Скупавшись цього дня в ополонці, можна не хворіти весь рік.

Традиційно на Богоявлення Господнє, 19 січня, у церквах освячують воду, яка тривалий час не псується і допомагає від багатьох недуг. Навіть у річках та озерах цього дня вода стає цілющою. Тисячі буковинців, навіть дітей, купаються у крижаній воді й запевняють, що весь рік не хворіють.

Церква пояснює феномен йорданської води тим, що на Водохреща Божа благодать спускається на землю, і всі води оживають. Науковці ж вважають, що на Йордан наша планета проходить космічний простір, який стирає всю негативну пам’ять води й омолоджує її.

"Йорданська вода має бути у кожній родині"


– Коли наводила порядок у комірці, знайшла пляшечку з освяченою водою, – розповіла по телефону чернівчанка Марія ТКАЧУК. – Вона була чиста, як сльоза, а на смак – ніби тільки-но набрана із джерела. Чоловік пригадав, що ми поставили її туди ще сім років тому, коли народилася внучка. Це справді диво, що за цей час йорданська вода так добре збереглася.

– Якби не було свята Богоявлення, то не освячувалися б йорданські води. Коли Ісусу Христу виповнилося 30 років, він пішов до Івана Хрестителя і попросив, щоб той охрестив його, – розповів отець Володимир (Боровий) храму Успіння Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви. – Під час хрещення Ісуса Христа у річці Йордані над ним зійшов Дух Святий у вигляді голуба, прочинилося небо, і почувся голос Бога Отця: "Це Син Мій улюблений, що Його Я вподобав". Так людям вперше з’явилася Пресвята Трійця: Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий, тому свято називають Богоявленням Господнім.

Коли ми освячуємо воду в храмі, криниці або річці, то кажемо, що це йорданська вода. Бо Йордан – це духовна річка для християн. Священик читає три молитви, закликаючи Духа Святого освятити воду. Це незбагненна Божа благодать і таємниця, якій немає пояснення. Парафіяни неодноразово розповідали мені, що йорданська вода загоювала рани, знижувала тиск, заспокоювала дітей, усувала страх. Тому вона має бути у кожній родині. Зрозуміло, що літра освяченої води, яку приносять додому, не вистачить на весь рік. Але до звичайної чистої води можна додати ложку йорданської – і вона вся стане освяченою.

Те, що вода на Водохреща має чудодійні властивості, підтверджують і вчені Інституту екології людини. Вони досліджували йорданську воду, отримавши на це дозвіл від Патріарха Філарета. Починаючи з 13 січня, науковці вимірювали характеристику води і виявили, що з 18 січня її енергетика зростає та сягає максимуму 19 січня, а 20 – спадає. Цей експеримент здійснювали три роки поспіль і щоразу отримували однаковий результат. Вчені пояснюють, що вода на Водохреща змінюється структурно, стає подібною до тієї зв’язаної води, яка міститься в організмі людини. Тому вона діє, як енергетичний допінг.

"Син зайшов
у крижану воду в п’ять років"


Голова Садгірської райради Юрій Бурега вже багато років купається з друзями і сином на Водохреща в місцевому озері Мідан. І радить це робити іншим людям.

– Я вже 13 років купаюся на Йордан, – запевнив пан Юрій. – Якось спостерігав таку картину. Прийшла молода мама з немовлям на руках. Зняла із себе шубу, а було тоді десь 13 градусів морозу, зайшла у купальнику в озеро. Після цього вийшла на берег і почала годувати дитину грудьми. Жінки, які стояли збоку, подивилися на цю маму і також пішли у воду. Зараз на Йордан в озері купаються тисячі
садгірчан. Це вже стало доброю традицією. І ніхто ніколи не поскаржився, що захворів після цього. Дуже багато значить внутрішнє налаштування і гарний настрій. Вода взимку дуже чиста, заряджена позитивною енергетикою, у ній немає бактерій. Після занурення відчуваєш такий приплив енергії, таке тепло у тілі, що хочеться кричати від радості. Люди, які купалися на Водохреща, зізнавалися, що вперше у своєму житті відчули такі позитивні емоції. Ніколи не чув, що йому після цього стало зле або неприємно. Цього року також будемо купатися на Йордан в озері. Священики освятять воду, буде гарячий чай. Але не буде концерту та колядок, бо зараз не до святкувань та веселощів.


– Я займаюся моржуванням вже понад 20 років, – зізнався садгірчанин. – У нас є своя компанія, з якою ходимо в лазню, п’ємо трав’яні чаї, спілкуємося, а потім занурюємося в річку або озеро. Купаємося навіть при 18-20 градусах морозу. Таким чином загартовуємо тіло, волю, характер, покращуємо настрій. Мій син вперше зайшов у крижану воду, коли йому було п’ять років. Зараз йому вже 14, і він "морж" зі стажем. Маленький син дуже часто хворів. А після того, як почав взимку купатися, ми забули про його застуди і кашлі.
Надія БУДНА

Як купатися на Йордан

Лікарі радять готуватися до цієї процедури протягом року: приймати вранці холодний душ або обливатися холодною водою. Перед тим, як зайти у крижану воду, необхідно розігріти тіло, зробивши розминку або пробіжку. Занурюватися краще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку.

Із собою потрібно взяти рушник чи простирадло для обтирання, а для підходу до ополонки – взуття на неслизькій підошві або вовняні шкарпетки. І не забудьте про комплект сухої зміни одягу.

Перебування в ополонці для початківців, у залежності від температури води, повинно тривати у середньому 10-20 секунд, а для моржів зі стажем – не довше двох хвилин. Після купання необхідно розтертися рушником та одягнути сухий одяг. Категорично забороняється вживати до і після занурення у воду алкогольні напої.
Лікарі настійно рекомендують утриматися від купання в ополонках людям, які мають проблеми зі здоров’ям.

Народні традиції
Свяченою водою хрестили дітей і благословляли наречених

– Здавна освячену воду зберігали у хаті весь рік до наступного Водохреща, – розповів буковинський етнограф Микола ШКРІБЛЯК. – Наші предки приписували магічну силу йорданській воді, вірили у її цілющу силу.

Господар кропив нею хату, город, сільськогосподарський реманент, худобу, сад. Вмивали нею очі та вуха, щоб добре бачити і чути. Дівчата клали у свячену воду ягоди калини або коралі і вмивалися, щоб бути гарними.

На Буковині у воду кидали хрестики із бджолиного воску, які після освячення ліпили в хаті над дверима та вікнами, на сволоці. Коли молодята йдуть до шлюбу, батьки благословляють їх на добру долю та скроплюють йорданською водою. Хрестять дитину також тільки йорданською водою. А ще нею обливають дітей від наврочення та страху. 
17-01-2015, 11:31
Коментарів 0 Переглядів 2 954


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.