RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » Дорогий газ компенсують

Дорогий газ компенсують

Споживачі самі можуть підрахувати, чи можуть вони сподіватися на урядову компенсацію. Принцип її призначення подібний до оформлення субсидій.

Відшкодувати частину комунальних послуг можна вже з травня. Уряд нарешті визначив порядок нарахування та надання адресних допомог малозабезпеченим сім’ям. Їх посадовці обіцяли, анонсуючи підвищення тарифів за газ.

Сьогодні в області є чимало сімей, які отримують субсидії – станом на 1 травня – 6579. Та ще не відомо, як саме працюватимуть ці два види соціальних допомог – їх виплачуватимуть паралельно чи субсидії скасують і всі малозабезпечені отримуватимуть адресну компенсацію. Поки що в обласному департаменті соціального захисту налаштовують програмне забезпечення під нову державну допомогу.
Наразі органи соцзахисту отримали нормативні документи, які пояснюють, хто має право на адресну допомогу, за яких обставин, у яких розмірах тощо.

У постанові Кабінету Міністрів від 5 квітня 2014 року № 83 передбачено, що сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, матимуть право на отримання компенсації. А саме, витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на послуги.

Урядовці припускають, що завдяки цим компенсаціям значна кількість сімей не буде платити більше, ніж платила раніше.

Компенсація обчислюється з того місяця, коли звернувся споживач і до завершення опалювального періоду 2014-2015 років. Якщо звернення за наданням компенсації надійшло протягом трьох місяців від дня, коли постанова набула чинності, то компенсацію можуть призначити вже з травня. Документ набуде чинності з 1 липня. Якщо людина звернеться за компенсацією до вересня включно, то вона зможе розраховувати на допомогу за чотири попередні місяці (з травня).

Органи соцзахисту перевіряють дані, які надають споживачі про оплату комунальних послуг та об’єми споживання газу. Підприємства, які постачають газ та забезпечують централізоване опалення, надають інформацію про середньомісячний розмір плати за фактично спожиті комунальні послуги у межах норм споживання до зміни цін і тарифів на комунальні послуги – окремо для опалювального та неопалювального сезонів.

Споживачі, для яких нові тарифи за комунальні послуги будуть надто великими, можуть самотужки порахувати, чи отримають вони компенсації. Отже:

 право на призначення компенсації мають сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців не перевищував прожитковий мінімум для сім’ї. Прожитковий мінімум сім’ї дорівнює сумі прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї (відповідно до соціальних і демографічних груп).

Наприклад: сім’я з чотирьох осіб – чоловік, дружина, одна дитина віком до 6 років, а друга – від 6 до 18 років. Зарплата чоловіка та дружини складає 4500 гривень на місяць. Прожитковий мінімум для сім’ї становить 4764 гривні: 1218 грн х 2 дорослих + 1286 грн + 1032 грн. Дохід сім’ї менший за прожитковий мінімум для сім’ї. Тобто сім’я з такими доходами має право на компенсацію;

 розмір компенсації визначається як різниця між розміром плати за послуги (у межах норм споживання) після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги.
Приклад: до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію (до 1 травня 2014 року) сім’я сплачувала за ці послуги 300 грн на місяць, а після підвищення – 400 грн. Розмір щомісячної компенсації становить 100 гривень;

 для призначення компенсації потрібно звернутися із відповідною заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації. У 10-денний термін після подання заяви заявнику надсилається повідомлення щодо прийнятого рішення про призначення компенсації та її розмір;

 компенсація обчислюється з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 року. Розмір призначеної компенсації перераховується щомісяця підприємствам, що надають комунальні послуги, і зараховується на особові рахунки заявника. 
Ліна НАГІРНЯК

Розміри прожиткових мінімумів
(з 1 січня 2014 року, у грн):
 для дітей віком до 6 років – 1032;
 для дітей віком від 6 до 18 років – 1286;
 для працездатних осіб – 1218;
 для осіб, які втратили працездатність – 949.
25-05-2014, 10:36
Коментарів 0 Переглядів 2 552


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.