RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Благодійність чи здирництво?


За три останні роки чернівецькі пологові будинки отримали благодійної допомоги майже на дев’ять мільйонів гривень.

Поспілкуватися про благодійні внески у пологових будинках та лікарнях кореспондент "МБ" хотіла з медиками та чиновниками від медицини. Але про це ніхто з них не захотів говорити. Щоби дізнатися, скільки лікарні отримують благодійних внесків і куди витрачають, довелося писати інформаційні запити.

У жіночій консультації одного з пологових будинків лікар вручає маленький папірець із розрахунковими рахунками для благодійного внеску. На зворотному боці – сума 15 гривень. І жодного слова від лікаря, чи хочете і чи будете сплачувати ці гроші. Інший лікар на прийомі попереджає, що до списку аналізів слід додати і рахунок про сплачений благодійний внесок. У касі банку в черзі стоїть кілька породіль – усі з маленькими папірцями "для благодійності".

– Коли народжувала, пам’я­таю, що платила благодійні внески за пологовий будинок – це приблизно 200-300 гривень, окрема оплата за покращену палату, – пригадує чернівчанка Наталя. – У жіночій консультації приносила лікарям на їхнє прохання рушники, мило, серветки тощо. На підготовчих курсах нас просили здати по 20 гривень на м’ячі та якісь килимки – всі чемно це зробили.

Ситуація з благодійними внесками для нашої медицини і всіх медичних закладів звична. Але на початку року прокуратура розпочала перевірку, як благодійні внески платять у пологовому будинку №1.

Під час перевірки встановили, що кошти, які надходили до пологового будинку №1, не були добровільними пожертвами фізичних та юридичних осіб, а сплачувалися під прямим чи завуальованим впливом медиків та ще й у фіксованому розмірі. Цього не передбачають відповідні нормативні документи про благодійництво та благодійну діяльність, повідомила прес-служба прокуратури області. Тут зазначають, що перевірка була плановою і жодних скарг із цього приводу вони не отримували.

На прес-конференції прокурор Павло Павлюк повідомив, що з породіль в обов’язковому порядку брали благодійні внески, а це незаконно, адже благодійні внески сплачуються на добровільних засадах.

Благодійні внески – табу для медиків та чиновників

Щоби дізнатися про благодійні внески, "МБ" насамперед звернувся до виконувача обов’язків головного лікаря міського пологового будинку №1 Василя Ринжука. Той від коментарів відмовився. Лише повідомив, що зараз триває перевірка. "Для чого будемо виправдовуватися?" – зауважив медик.

З такими ж запитаннями зателефонували до департаменту охорони здоров’я ОДА. Начальник департаменту Ігор Шкробанець теж не захотів коментувати ситуацію щодо благодійних внесків. Через секретаря порадив звертатися до начальника міського управління охорони здоров’я Ігоря Незборецького. Та той теж нічого не пояснив про благодійні внески у чернівецьких лікарнях.
– З цими благодійними внесками і так ходимо на межі закону, – лише зазначив Ігор Незборецький.

Найбільше грошей йде на медикаменти

Щоби отримати іформацію про благодійні внески у пологових будинках Чернівців, "МБ" надіслав туди інформаційні запити. Запитували, скільки коштів отримали пологові будинки №№1,2 за останні три роки, на що їх витрачають і чи оприлюднюють звіти про використання благодійних внесків.

З’ ясувалося, що за три роки – 2011, 2012, 2013 – чернівецькі пологові будинки отримали благодійну допомогу майже на дев’ять мільйонів гривень.

У пологовому будинку №1, що на вулиці Буковинській, у 2012 році на спецрахунок надійшли благодійні внески у сумі майже 1,5 мільйона гривень. Гроші витрачали на медикаменти – майже 980 тисяч гривень, на придбання обладнання – майже 135 тисяч гривень, на придбання господарських матеріалів, канцтоварів, бланків – майже 195 тисяч гривень. Також гроші йшли на оплату компослуг – 29 тисяч гривень та оплату навчання членів тендерного комітету (!) – 1200 гривень.

У 2013 році на спецрахунок пологового будинку №1 надійшло 1,3 мільйона гривень. Гроші витрачали на ті ж потреби, що і в попередньому році. Але додалися нові видатки: 500 гривень (!) витратили на придбання продуктів і 595 гривень – видатки на від-ряд­ження.

Міський пологовий будинок №2, що на вулиці Рівненській, на запит повідомив, що у 2012 році отримано від благодійників матеріальної допомоги у формі товарів та послуг на суму 660 тисяч гривень, а на рахунок установи надійшло 1,2 мільйона гривень. Витрати по сумах не розписували. Лише зазначили, що 70 відсотків витратили на медикаменти. Також гроші виділяли на харчування, на послуги, ремонт медобладнання, комунікаційних та інженерних мереж, приміщень, на товари для потреб установи, медичне обладнання.

У 2013 році отримано від благодійників матеріальну допомогу у розмірі 119 тисяч гривень, на рахунок установи надійшло 1,3 мільйона гривень.

На запитання, чи оприлюднюють звіти про використання благодійних внесків, два пологові будинки відповіли по-різному.
У пологовому будинку №2 повідомили, що їх періодично оприлюднюють у ЗМІ та на зборах трудового колективу. У пологовому будинку №1 зазначили, що звіти про використання благодійних внесків, як і інша звітність, не оприлюднюються. 
Людмила Осадчук
27-01-2014, 17:27
Коментарів 0 Переглядів 4 137

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.