Чернівчан штрафують за неукладання договору за вивезення сміття. Людей про це навіть не попереджають.
"До мене прийшли працівники з райради і запитали, чи маю договір на вивезення сміття, я сказав, що ні. Працівники без жодних розмов пішли далі, – розповідає мешканець вулиці Селятинської Корнелій Яворенко. – А через кілька днів отримав повідомлення з виконавчої служби про нарахований штраф – 340 гривень. Я здивований, звідки взялася сума штрафу? Як ухвалювали це рішення? Адже не було жодних попереджень, ніхто не викликав мене на засідання адмінкомісії. Якби мені пояснили, що потрібен такий договір, я би його уклав, але про це не йшлося, лише запитали, чи він є".
"За наш рахунок так поповнюють міський бюджет?"– Кілька років тому на нашій вулиці були контейнери, але їх забрали, і ніхто сміття не вивозить. Я облаштував вигрібну та компостну ями, де знищую сміття, – продовжує К. Яворенко. – Пластикові пляшки не купую, а скляні здаю. Тож вивезення сміття не потребую. Хоча я згідний, щоби його вивозили і згідний за це платити. Але потрібно було зробити це по-людяному. Найбільше мене обурює, що ніхто не попередив, а одразу оштрафували. Це що, за наш рахунок так поповнюють міський бюджет?
Сусіди теж отримали штрафи про відсутність договорів. Знаю, що один із них пішов в "Альтфатер" укладати договір, йому нарахували там борг за минулі роки на 1600 гривень. Я не розумію, чому про це лише зараз згадали.
У відділі благоустрою Шевченківської райради запевняють, що таку роботу здійснюють щороку. А за сміття повинні платити навіть ті, у кого на вулиці немає контейнерів. Мовляв, сміття все одно викидають у контейнери.
– Мешканці Чернівців за винесення сміття у контейнери повинні платити. Вони укладають із фірмою договір і платять 5,79 гривні на місяць з людини, – каже начальник відділу з питань благоустрою і санітарно-екологічного стану Микола Марчак. – Згідно з Правилами благоустрою міста Чернівці, якщо такого договору немає чи є борг за вивезення сміття, мешканцям загрожує штраф від 340 до 1360 гривень.
Носити сміття на "шару" – так не має бути – Фірма "Альтфатер-Чернівці" кожному, хто заборгував, поштою надсилає попередження про заборгованість за певний період і просить її погасити, – каже Микола Марчак. – Багато боржників цього не роблять. Списки боржників подають до нас у відділ, і наші працівники йдуть до боржників та знову попереджають про борг. Ми даємо людям можливість все ж сплатити цей борг або укласти договір. Але якщо після цього борг не сплачено, складаємо адмінпротокол. Якщо відмовляються сплатити штраф, тоді документ подаємо у виконавчу службу. Ця система працює вже роками.
Щодо цього випадку про штраф без попередження, то порадив би мешканцю звернутися до нас – у відділ з питань благоустрою Шевченківської райради. Будемо розбиратися. Ми не зацікавлені порушувати чиїсь права.
Щодо вивезення сміття на вулиці Селятинській, то щосуботи туди приїжджає машина фірми "Альтфатер-Чернівці", щоби забрати сміття. Там справді немає контейнерів, бо діє система збирання сміття у спецпакети. Мешканці повинні купити у ЖРЕПі №6 спеціальні пакети і в них виносити сміття.
Є вулиці, на яких справді не забирають сміття, бо машина не має можливості заїхати. У такому разі мешканці виносять своє сміття до найближчих контейнерів. І теж повинні платити за це. Носити сміття "на шару" у контейнери роками – так не може бути. За це потрібно платити.
Людмила ОСАДЧУК
24-12-2013, 17:36
0
3 874