RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » Азаров взявся за борщ

Азаров взявся за борщ


Уряд взявся знижувати ціни на сезонні овочі так званого борщового набору. Для цього зобов’язав керівників регіонів та обласних центрів влаштовувати дешеві ярмарки та усунути з ринків посередників. Лише буковинцям зниження цін навряд чи світить.

Ажіотаж навколо дефіциту картоплі – штучний. Так само безпідставне підвищення цін і на інші сезонні овочі. Про це заявив прем’єр-міністр Микола АЗАРОВ на засіданні уряду. Керівник уряду закликав українців поки що не купувати дорогі овочі.

А тим часом уряд рятуватиме українців від завищених цін адміністративними методами. У понеділок, 30 вересня, на урядову нараду скликали губернаторів та міських керівників, щоб доручити місцевій владі забезпечити населення овочами за доступними цінами. Зокрема організовувати продовольчі ярмарки за участю виробників і без перекупників та посередників. А губернатори та мери повинні тримати ціни під контролем, щоб не допустити подорожчання картоплі, овочів та фруктів. Також створили спеціальну оперативну групу, яка займеться постачанням картоплі до регіонів та контролюватиме цінову ситуацію на продовольчому ринку.

Про готовність виконувати завдання доповів Микола ПРИСЯЖНЮК, міністр агрополітики:
– Створено оперативну робочу групу з питань забезпечення населення плодоовочевою продукцією в 2013 році. І ця група працюватиме щодня. Ми зараз відпрацьовуємо шляхи переміщення картоплі, овочів борщового набору по регіонах. Тобто ми масово завеземо овочі і картоплю.

Картоплі зібрали достатньо, але ціни не знижуються

Втім, Буковині це не потрібно: овочів у нас достатньо, стверджують обласні чиновники. За словами Миколи ОЛЕКСЮКА, начальника департаменту агропромислового комплексу ОДА, буковинці споживають овочів менше, ніж вирощують у регіоні.

– В області зібрали 533 тисячі тонн картоплі. Це 95 відсотків від загальної кількості. А споживає область 95-105 тисяч тонн картоплі. Виходить, що картоплі зібрали вчетверо більше за споживчу потребу. Також зібрали 181 тисячу тонн овочів з 11 тисяч гектарів (12 тисяч – загальна площа). Зберігати врожай також є де, в області діють великі овочесховища. Та й сільськогосподарські ярмарки у нас організовують на гуртових ринках, виробники можуть продавати свою продукцію без посередників. Наприклад, на "Буковинській осені" (ярмарок у Реваківцях, який відбувся у минулі вихідні, – авт.) картопля коштувала 3,2 гривні за кілограм.

На думку Миколи Олексюка, ціни в області завищені через ситуацію, яка склалася загалом в Україні: "Якщо середня вартість борщового набору в Україні знизиться, то і в Чернівецькій області ціни впадуть".

Справді, ціни в деяких регіонах вражають. Зокрема кілограм картоплі продають по 7 і навіть по 11 гривень, огірки коштують від 7 до 10 гривень, ціни на перець і помідори коливаються від 5 до 15 гривень. Цибуля скрізь дорога, крім хіба що Херсонщини.

Ціни на овочі в області не найвищі

Очевидно, що ажіотаж в окремих регіонах і справді штучний. Але навіть якщо ситуацію місцями вдасться стабілізувати, на Буковині навряд чи знизять ціни. По-перше, нині вони не найвищі і, найімовірніше, відповідають реальним. Маємо на увазі гуртові ціни, а не ті, які встановлюють перекупники. По-друге, буковинські виробники сільгосппродукції сподіваються, що овочі дорожчатимуть. Бо протягом кількох останніх років через великі врожаї їм не вдається заробити, а деякі, здебільшого невеликі фермери, працюють майже у збиток.

– Гадаю, картопля дорожчатиме. Населення цього року зібрало поганий врожай картоплі. А згідно зі статистикою, люди вирощують 90 відсотків усього врожаю. Водночас фермери мають непогану картоплю. Виробники сподіваються, що через високий попит ціни зростуть, – вважає досвідчений фермер Василь СОЛОМКО, керівник агрооб’єднання "Джерело", що на Вижниччині.

Аналогічна ситуація і з іншими овочами. Наразі відносно недорого коштують буряк, морква і капуста. Втім, ближче до холодів ціни навряд чи знижуватимуться, а взимку можуть і підвищитися. Цибуля для нашого регіону не є традиційним овочем, її завозять із Херсонщини. Посередники, які закуповують цибулю для буковинців, кажуть, що зараз масово везуть цибулю до Польщі. Там були великі дощі, поля затопило, тому врожаю цибулі немає.

Тема цін на сезонні овочі хвилює буковинців. Чимало з них помітно дратувалося, коли кореспонденти "МБ" запитували їх про це. Продавці на гуртовому ринку на вулиці Зеленій цінники не виставляють, але й відмовлялися говорити, скільки коштує їхня продукція. Також покупці не хотіли розповідати, скільки заплатили за товар.
Ліна НАГІРНЯК
8-10-2013, 13:00
Коментарів 0 Переглядів 2 273


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.