Днями Верховна Рада ратифікувала Європейську конвенцію про захист домашніх тварин. За це рішення проголосувало 355 народних депутатів із 405 зареєстрованих у сесійній залі. Чи внесе це зміни у ставлення держави та окремих громадян до тварин?
Чи готові українці ментально до дотримання вимог конценції? Чи працюватиме конвенція на практиці?
У чернівчанки Анни Климчук вдома живуть різні тварини. Крім того, дівчина щодня доглядає безпритульних тварин: лікує їх, годує, віддає у добрі руки.
– Чи є приняття конвенції досягненням для нашої країни? Ні, – зауважує волонтер із захисту тварин Анна Климчук. – Насправді влада діє винятково у своїх інтересах, налагоджуючи стосунки із Європою, наслідуючи її тільки на папері. Якби влада й справді цікавилась долею безпритульних тварин та діяла у їхніх інтресах, їй би і конвенції цієї не треба було, вона давно би зайнялась цим питанням.
– Наразі вдома у мене проживають: кіт Веніамін, кішка Жужа, морська свинка Вжик, двоє піщанок Чіп та Дейл, водяна жаба Віталік, двоє собак, знайдених молочними цуценятами на смітнику, – пояснює Анна. – Сказати, що вони приносять радість чи позитив – не сказати нічого. Тварини роблять моє життя більш повним, гармонійним. Положення конвеції написано непогано. Хоча! В ній відсутні пункти про гуманне утримання та ставлення до тварин у притулках будь-якого типу чи розплідниках. Також відсутня інформація про співпрацю влади й зоозахисних благодійних оранізацій для покращення життя безпритульних тварин. Люди, які й справді допомагають тваринам та діють у їхніх інтересах, будуть продовжувати цим займатись і без конвенції.
– Безпритульні тварини – це мій біль, – сумує дівчина. – Дивитись на них не вистачає сили, а пройти повз – тим паче. Особливо якщо тварина потребує нагальної допомоги.
"Це погоня за євроінтеграційними законами" – Смішно говорити про конвенцію, особливо у Чернівцях, де роками не можуть збудувати притулок для тварин, – каже власниця трьох собак Аліна СТАХАРЮК. – Людина або любить тварин, або байдужа до них, або знущається з них. А що ця конвенція змінить? Вона хіба що вкотре підкреслить, що у нашому суспільстві ставлення до тварин – як до істот нижчого сорту.
– Моя думка, що конвенція на практиці не працюватиме в Україні, – вважає правозахисник Олексій КРИКЛИВЕЦЬ. – Про який захист тварин йдеться, якщо у нас елементарно не гарантується дотримання прав людини? Прийняття конценції – це політика. Це погоня за євроінтеграційними законами. Щоби конвенція працювала на практиці, це вимагає прийняття додаткових законопроектів. Показник європейськості – це не показове прийняття конвенції, а кількість безпритульних тварин на вулицях.
Валерія Чорней,
Василь Гринюк
Коментар
Підліткам домашніх тварин не продаватимутьБорис Тодорюк,
головний ветеринарний лікар області:
Конвенція встановлює вікові обмеження щодо придбання домашніх тварин. Жодна домашня тварина тепер не може бути продана особам, яким не виповнилося 16 років, без чітко висловленої згоди їхніх батьків. Також домашніх улюбленців не можна дресирувати у спосіб, який завдає шкоди їхньому здоров’ю. Наприклад, знаємо, як "тренують" собак бійцівської породи, яких готують до собачих боїв.
Стаття 9 Конвенції встановлює, що домашніх тварин не повинні використовувати в рекламі, розвагах, на виставках, у змаганнях та інших подібних заходах, якщо організатор не створив відповідних умов. Заборонено давати їм і речовини чи застосовувати якісь пристрої для підвищення або зниження рівня природних можливостей. А ще забороняється такі хірургічні операції: обрізання хвоста і вух, позбавлення голосу, видалення зубів і пазурів. Винятки із цих заборон дозволяються лише за умови, якщо ветлікар вважає, що такі заходи є необхідними або з огляду на ветеринарно-медичні показники, або для користі будь-якої конкретної тварини.
Відтепер право присипляти тварин мають лише ветеринарні лікарі або інші компетентні особи".
27-09-2013, 15:55
0
2 554