RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Таких грибів не бачили й бувалі грибники


Грибний бум цієї осені фіксують на Буковині. У горах люди збирають по 100 кілограмів білих грибів на день. Продають дари лісу за незвично низькими цінами – по 25-40 гривень за кілограм. Тож дехто купує дешеві гриби мішками.

Осінній грибний бум на боровики триває лише тиждень, але грибники прогнозують швидке його завершення. На черзі – опеньки. Перші вже з’явилися в лісах.

Найбільше грибів – на високогір’ях

Щосезону кільканадцять років поспіль житель села Підзахаричі на Путильщині Ярослав ТРУФИН йде на тихе полювання. Щоразу чоловік долає сотні кілометрів, щоб назбирати грибів і для господарства, і на продаж.

– Збирання грибів – це не лише хобі. Це вже традиція, якої дотримуюся 15 років, – розповів Ярослав Труфин, який привіз півсотні кілограмів грибів на продаж до Чернівців. – Щоразу долаю сотні кілометрів у пошуках боровиків. Та ноги не болять, бо вже звик так ходити. Цього року їздив по гриби на високогір’я до віддалених сіл Путильського району, зокрема й на гору Яловичора. За кілька годин назбирав близько 40 кілограмів грибів. Були заповнені і рюкзак, і сумка в руці.

Жителі гірських сіл щодня вирушають по гриби цілими сім’ями.

– Сьогодні зранку привезла на ринок 115 кілограмів боровиків, які ми назбирали з чоловіком і дитиною напередодні, – розповіла жителька селища Путила Оксана СКРИПЧУК. – Набрати близько 100 кілограмів грибів за один раз – не проблема. Але грибні місця треба шукати на високогір’ях. Тому в пошуках грибів долаємо по 20 кілометрів угору.

За шість годин торгівлі на ринку "Центральний" у Чернівцях пані Оксана продала 111 кілограмів білих грибів.

– Торгівля дуже добре йде, – зауважила жінка. – Грибів багато, тому ціни нині порівняно нижчі, ніж зазвичай. Тому продаємо на ура.
Нині білі гриби на ринках у Чернівцях продають по 25-40 гривень за кілограм. Грибники кажуть, що ця ціна для них також вигідна. Адже за здавання грибів на переробку платять майже удвічі менше.

У купці –
по 15 боровиків

Грибним раєм у лісах захоплені не лише покупці грибів, а й самі грибники.

– Такого ще не бачив, та білі гриби цього сезону ростуть, як опеньки, – зауважує Ярослав Труфин. – В одній купці можна побачити по 8-15 боровиків. І всі гарні та нечервиві.

За словами грибників, цього сезону виросло й багато грибів великих розмірів.

– Сьогодні привезла на ринок гриб, який важив два кілограми, то його купили першим, – розповіла Оксана Скрипчук. – Чимало є грибів, які мають вагу кілограм і більше.

Заморожені гриби – соковиті, а консервовані довше зберігаються

Євдокія СЕМЕНЮКз Івано-Франківщини також продає гриби в Чернівцях. Жінка розповіла, що на зиму боровики і заморожує, і сушить, і консервує.

– Перед заморожуванням спеціально відварюю гриби, – зауважила жінка. – Якщо ж гриби заморозити сирими, потім вони мають в’ялий вигляд. А якщо взимку розморозити і приготувати вже варені гриби, то вони дуже соковиті.

За словами пані Євдокії, гарні смакові якості мають і сушені гриби. Але їх найкраще зберігати у скляних банках.

У скляних банках треба також солити гриби, бо залізний чи глиняний посуд отруює гриби. Проте солити господиня радить лише гриби поганої якості, а інші – маринувати.

– Під час маринування гриби можна відварювати одразу ж в маринаді, – розповідає жінка. – Для маринування одного кілограма грибів треба взяти третю частину склянки води, одну столову ложку солі, дві третини склянки оцту. Маринад довести до кипіння в емальованій каструлі, а потім у нього висипати промиті й очищені гриби.

Після варіння гриби перекладають у банки, заливають маринадом і закатують.
Марина КОРПАН

Найпоширеніші грибні місця на Буковині

 Заставнівський район: Юрківці, Горішні Шерівці, Василів.
 Хотинський район: Клішківці, Ширівці, Бочківці.
 Вижницький район: Долішній Шепіт, Виженка, Берегомет.
 Путильський район: Шепіт, Сергії, Селятин.
 Сторожинецький район: Красноїльськ, Буденець, Глибочок.
 Глибоцький район: Тарашани, Луковиця, Михайлівка.

Коментарі фахівців

Щоб не отруїтися, гриби треба варити півгодини

Юрій ПАДУРАРУ,
начальник управління організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду
Головного управління держсанепідемслужби:

В області більшість випадків отруєнь грибами виникла внаслідок вживання умовно їстівних грибів маремухів, страви з яких приготували з порушенням технології приготування.

Щоб не траплялося подібного, потрібно дотримуватися основних правил технології приготування грибів. Перше – кип’ятіння. Варити їх треба протягом 30 хвилин.

Також не рекомендую збирати гриби, щодо яких є сумніви. Найкраще купувати їх в магазинах. Такі гриби промислового виробництва, а дикорослі зараз краще не збирати. Оскільки навіть їстівні гриби, які виросли в забруднених місцях, на узбіччях доріг, можуть набувати властивостей отруйних. Крім того, їстівні гриби, якщо їх неправильно приготувати, можуть викликати отруєння.


"За вмістом вітаміну В білі гриби майже, як злакові"


Микола КОКАЛКО,
доцент кафедри анестезіології та реаніматології
БДМУ:

Якщо говорити про всі гриби, то в нашому регіоні найбільше корисними є білі. За своїми властивостями ці гриби дуже поживні на білок. Вони містять велику кількість білка, що легко засвоюється. Крім того, в складі білих грибів є вітаміни групи А, а за вмістом вітамінів групи В вони майже наближаються до злакових культур. Ці гриби дуже поживні, але до вживання обов’язково мають бути термічно оброблені. При отруєнні грибами виникають нудота, блювота, подвоєння в очах. При цих симптомах треба звертатися по допомогу. Перше, що можна зробити при отруєнні самостійно, якщо людина ще в свідомості, це промити максимально швидко шлунок, прийняти якийсь сорбент (це може бути навіть активоване вугілля) і в максимально короткий термін звернутися в лікарню.
22-09-2013, 09:41
Коментарів 0 Переглядів 16 073

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.