Чернівці увійшли до п’ятірки міст, де у 2014 році планують зносити або реконструювати "хрущовки". Фінансуватимуть проект із держбюджету та інвестори.
Рішення про знесення та реконструкцію "хрущовок" у п’яти містах – Чернівцях, Нововолинську, Тернополі, Жовкві та Бердянську – ухвалило Міністерство житлово-комунального господарства.
Свої плани столичні чиновники
не пояснюютьЯк пояснили високопосадовці, Чернівці увійшли до цього списку тому, що за версією журналу "Фокус" посідають в Україні четверте місце за рівнем життя та мають найкраще розвинену інфраструктуру. Мовляв, після перепланування та знесення "хрущовок" умови проживання в місті повинні покращитися.
"У кожному з обраних міст будуть свої особливості реалізації проекту, і так ми зрозуміємо, який варіант більше підходить людям, – заявила прес-секретар міністра ЖКГ Геннадія Темника Надія Петруняк. – У деяких містах старі "хрущовки" зноситимуть, натомість споруджуватимуть нові будівлі, в інших їх утеплятимуть та ремонтуватимуть".
Що робитимуть конкретно у Чернівцях, поки що не відомо.
Як виявилося, ні мешканці чернівецьких "хрущовок", ні міські чиновники навіть не чули, що їх відібрали для проекту міністерства.
– Вперше про це чую від вас. Нам ніхто нічого не казав, – здивувалася мешканка "хрущовки" у будинку на початку проспекту, пенсіонерка Галина Миколаївна. – Проживаю в цьому будинку вже майже 50 років. Двокімнатну квартиру отримали мої батьки. Вона ще в досить доброму стані. Два роки тому син зробив євроремонт, замінив підлогу. Переселятися звідси не хочу, бо вже звикла мешкати тут. А так невідомо, що дадуть взамін цієї квартири. Може, поселять у гуртожитки або "панельки".
Ці будівлі – у досить доброму стані– Звідки взялося таке рішення – не знаю. Нас про це не повідомляли, тому не можу нічого пояснити, – зізнався директор департаменту житлово-комунального господарства міськради Дмитро Сірман. – У Чернівцях "хрущовки" є тільки на проспекті Незалежності. Але скільки їх, мені не відомо, бо такої класифікації будинків ми не здійснювали. Проблеми "хрущовок" у місті не існує. Ці будівлі – у досить доброму стані. Ми не отримували жодної скарги про їхню аварійність. Невже ми такі багаті, щоб зносити ці будинки? І звідки взяти кошти на їхнє перепланування, переселення людей? Запитань багато, а відповідей немає.
– Жодних розпоряджень щодо знесення або перепланування "хрущовок" ми не отримували, – запевнив головний архітектор Чернівців Сергій Гомонович. – Можливо, нас просто поставлять перед фактом. Для знесення або перепланування "хрущовок" потрібні чималі кошти. А інвесторів ще треба знайти. І хто погодиться дати на це кошти, не отримавши прибутку? Адже потрібно буде переселяти мешканців у нові квартири. Поки що тільки покращили фасад будинку №113 на проспекті Незалежності, а з іншими "хрущовками" нічого не робили.
Архітектор, член містобудівної ради Василь Байда переконаний: "хрущовки" поки що не потрібно зносити. "Це не актуальна проблема для Чернівців, – вважає Василь Федорович. – У нашому місті "хрущовок" досить мало, немає нагальної потреби їх зносити. Вони досить міцні й можуть ще довго простояти. Реконструювати їх – це страшна праця. Краще взагалі знести такий будинок, а на цьому місті спорудити новий сучасний. Але це може статися пізніше, коли в країні будуть зайві кошти".
Надія БУДНА
12-08-2013, 15:45
0
2 423