Минулого тижня за ніч у Чернівцях ліквідували 13 підпільних гральних закладів.
Із початку року в Україні масово почали викривати гральні зали. На Буковині від початку року виявили 19 підпільних гральних закладів. Два з них працювали в Сторожинці та Заставні. Минулого тижня за одну ніч міліціонери спільно зі спецпризначенцями "Соколу" та "Беркуту" майже одночасно влаштували облави в 13 гральних залах у Чернівцях. У районі "Гравітону" виявили два зали із гральними автоматами, які знаходилися по сусідству.
Також гральні автомати знайшли в закладах на вулиці Ентузіастів та в районі дріжджзаводу. Гральні заклади, де використовували комп’ютерні симулятори гральних автоматів, "накрили" й на вулицях Стасюка, Комарова, Головній, Фастівській та Гагаріна.
Під час останнього рейду вилучили 350 системних блоків та 170 гральних автоматів.
У касах закладів виявили 336 тисяч гривень, 20 тисяч доларів та шість тисяч євро.
Щоб потрапити до приміщень, спецпризначенцям доводилося використовували молоти, болгарки та ломи. Під підозрою в організації мережі з 13 гральних закладів – троє людей.
Між виконавцями й організатором – ланцюг– У подібних закладах працюють наймані працівники, які там, звісно, не оформлені офіційно, – розповідає старший оперуповноважений з особливо важливих справ управління Державної служби боротьби з економічними злочинами УМВС в області Василь НАВРОЦЬКИЙ. – Формуються певні організаційні ланцюги. Безпосередньо організатор спілкується з найвищими ланками цих ланцюгів, які передають йому гроші. Це, так би мовити, адміністратори. Вони й виплачують працівникам зарплату, сплачують компослуги за утримання приміщень та виконують іншу організаційну роботу. Потрібно задокументувати діяльність саме організатора, бо виконавці особливо не впливають на ситуацію. Вони завтра звільнилися, і на їхнє місце прийшли нові. Ситуація повторюватиметься, бо головний знову організує гральний заклад.
Останній приклад – виявлення та документування мережі 13 гральних закладів, які діяли в місті. Подібні заклади працюють за зачиненими дверима. Вони використовують так звані тамбури. Це подвійні двері. Усіх клієнтів вони знають в обличчя. Спочатку відчиняють одні двері, клієнт заходить всередину. Їх зачиняють і тільки потім відчиняють наступні двері. Траплялися випадки, коли під час фіксації в таких закладах у нас вибивали з рук фотоапарати. Також біля кожного адміністратора є кнопка вимкнення електроенергії в залі. Щоб не встигли зафіксувати інтерфейс азартних ігор на моніторах комп’ютерів, вони натискають кнопку, і у всьому закладі зникає світло.
Без ломів та болгарок до приміщення потрапити неможливо– Щоб не допустити вимкнення електроенергії, оперативний працівник під виглядом відвідувача потрапляє до закладу, – продовжує Василь Навроцький. – Зазвичай адміністраторів двоє. Один може підійти до когось із відвідувачів. Оперативникові потрібно відволікти увагу іншого адміністратора, який знаходиться біля кнопки вимкнення живлення, й заблокувати доступ до неї.
Двері закладів постійно зачинені. Неважливо, вони міцні й броньовані чи китайські. Щоб їх зламати, потрібен час. Тим більше, що здебільшого дверей двоє. Для цього використовують звичайні засоби: молотки, ломи та болгарки. Інакше до приміщення потрапити неможливо. Працівники часом чинять опір, але далі, ніж до штовханини, не доходить. Вони наймані працівники і їм немає сенсу перешкоджати правоохоронцям. Переважно працівники намагаються вдати, що потрапили до закладу випадково й не мають до його роботи стосунку. Зазвичай кажуть: "Я прийшов до друга, він попросив мене постояти тут, а сам кудись відійшов. Нічого не знаю".
2012 року було п’ять подібних кримінальних справ, які вже в суді.
Михайло Салітра
21-06-2013, 14:01
0
2 772