RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

За причастям – до святих місць

Найпопулярніші релігійні тури у період посту – святими місцями України. Паломники їздять у монастирі, щоб причаститися та навіть отримати зцілення.

Паломницькі тури святими місцями України не дорогі. Заплатити здебільшого треба лише за дорогу. Такі тури тривають лише добу, везуть туди автобусом.

У Маняві тече цілюща вода з-під Блаженного каменя

Щоп’ятниці протягом посту віряни іздять у монастирі Буковини та сусідніх регіонів. Найбільшого попиту зажила поїздка до монастиря "Манявський Скит" на Прикарпатті. У церквах поїздки до Маняви організовують по кілька разів у піст.

У "Манявському скиті" знаходиться Чудотворна ікона Богородиці "Ігуменя Манявська". За легендою, вона позбавляє людей від впливу злих сил. Молитися до ікони пропонують жінкам, які не можуть народити дитину. Також у Маняві можна напитися цілющої води з-під Блаженного каменя. Кажуть, це місце молитви легендарних лаврських ченців, які начебто оселилися тут у ХІІІ столітті. Про цілющі властивості води з-під каменя говорять не лише місцеві жителі, а й ченці монастиря.

– До Маняви їздимо автобусом, – розповів настоятель церкви Святої Параскеви у Чернівцях отець Микола СЕМЕЛЮК. – Поїздка триває один день. Сплачують паломники лише за дорогу.

Найбільше таких поїздок церковники організують у Передпасхальний тиждень.

Паломників закликають дотримуватися дрес-коду

Чимало паломників під час посту їде до Почаєва. З Почаївською лаврою також пов’язано багато див. Тут зберігається знаменита Почаївська ікона Божої Матері. Кажуть, що про її чудотворність свідчать милиці, забуті кимось із прочан. Крім того, в Почаєві є джерело Святої Анни, вода в якому цілюща. За легендою, якщо людина тричі зануриться в джерело зі святою водою, весь рік буде здоровою.

Поїздки до Почаєва церковні громади організовують протягом усього року. Зокрема організація таких поїздок – прерогатива церковних громад Свято-Духівського собору та Свято-Миколаївської церкви, що на вулиці Руській.

Тури для паломників у Почаїв організовують і місцеві турагентства. Найчастіше такі поїздки організовує одна з місцевих туристичних фірм.
– Чергова поїздка до Почаєва відбудеться у Вербну неділю, – розповів заступник директора турфірми Іван БЛЕДА. – До вартості поїздки входитиме проїзд, і триватиме вона протягом доби. Маємо побажання щодо дрес-коду. Жінки повинні бути одягнуті у спідницю нижче коліна та хустку.
Марина КОРПАН

Коментар священика

"Найбільше паломницьких поїздок –
під час посту"


Отець Микола СЕМЕЛЮК,
настоятель церкви Святої Параскеви:

Суть паломництва в тому, щоб піти і поклонитися нашим святиням. Найбільше паломники їздять святими місцями під час посту. Часто люди обирають монастирі, щоб причаститися. Якщо є на душі важкі гріхи, то дехто вважає корисною сповідь у ченців, які живуть у монастирі".

Iнші популярні варіанти паломництва

Свято-Аннинський монастир (Буковина)
Здебільшого паломники їздять у Свято-Аннинський православний жіночий монастир. Він розташований на Анниній горі біля Вашківців Вижницького району. Паломники навколішки долають 800 метрів крутим схилом. Крім того, поблизу храму є чудодійне джерело. Кажуть, вмивання водою з нього сприяє зціленню.

Свято-Іоанно-Богословський Хрещатицький чоловічий монастир (Буковина)
Монастир збудований поруч із джерелом із чудотворною водою. Легенда розповідає, що на цьому місці в ніч перед святом Іоанна Богослова ченцям з’явилося дивне світло. Спочатку вони поставили тут хрест, а згодом побудували капличку.

Свято-Вознесенський чоловічий монастир "Банчени"
(Буковина)
У вівтарі храму, в кожному з престолів, знаходяться частки мощів святих, які обов’язково розміщують тут за багатовіковою традицією. Тут зберігаються частки Хреста Господнього з Єрусалима, мощів святих невинних немовлят Вифлеємських та лаврських святих. Першу свічку у храмі запалили від Благодатного вогню з Єрусалима, його підтримують ченці в монастирському скиті.

Зарваниця (Тернопільщина)
Чимало паломників їздить у Зарваницю. Тут у Страсну п’ятницю відбувається "Хресний шлях". Тернопільські семінаристи відтворюють останні дні життя Ісуса Христа.

Антонієві печери
(Чернігів)
До Чернігова паломники їздять, щоб побачити Антонієві печери Єлецького монастиря. Ці печери, за легендою, колись з’єднували монастир із Києво-Печерською лаврою. У місті також дуже багато старовинних храмів. Усі вони компактно розташовані у середмісті.
19-04-2013, 16:02
Коментарів 0 Переглядів 4 337

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.