RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«За кордоном ми дуже потрібні»

Чимало українських школярів і студентів мріє про освіту і роботу за кордоном. Нині модно говорити про те, що освіта в Україні нічого не варта й ми нікому не потрібні з нашими дипломами.


Колишній чернівчанин, випускник ЧНУ Андрій Ключевський, який працює у корпорації Microsoft розробником програмного забезпечення в групі Windows Server (працювали над продуктом Windows MultiPoint Server), каже, що освітою, отриманою у Чернівцях, пишається. "Мені навіть здається, що випускники нестоличних вузів мають більше шансів, оскільки в них наполегливості та здатності до виживання в нових умовах більше. Я закінчив школу-гімназію №4 (колишня середня школа №9), ліцей №1, Чернівецький національний університет і цим дуже пишаюся", – каже він.

Андрій Ключевський люб’яз­но погодився поділитися досвідом, як отримати роботу за кордоном.

 "Ще з ліцею мріяв працювати в Microsoft"
"Мріяв ще з ліцею працювати в корпорації Microsoft. Якось, коли ми поїхали на наукову конференцію до Києва (ще на початку 1990-х), побачив у книжковому магазині дискети з операційною системою Windows 3.1. Просто задля цікавості вирішив купити її (на всі гроші, які у мене були). Коли ми встановили її на комп’ютері в ліцеї, я був вражений: це було щось нове, надзвичайне. Так у мене з’явився інтерес до Microsoft та її продуктів. Пізніше, вже в університеті, ми використовували технології для реалізації проекту для кафедри військової підготовки ЧНУ і знаходили помилки в її продуктах. Я почав повідомляти про ці помилки, а також способи їхнього виправлення в компанію Microsoft, яка запросила мене на конференцію в Копенгаген. Там я ще більше захопився технологіями Microsoft і вже остаточно вирішив, що хочу працювати саме в ній.

 Як потрапити на роботу за кордон і в кого більше шансів?
Щоб потрапити на роботу/навчання за кордоном, необхідно подати резюме/дипломи і перелік курсів у компанію/університет та пройти відбір. Для роботи за кордоном не має значення, який український вуз ви закінчили. Дипломи всіх наших технічних вузів і шкільні атестати дуже цінують за кордоном. Зокрема при поданні на постійне місце проживання в США через роботу спеціальна юридична фірма здійснює оцінку диплома і його відповідність вимогам у США. Наші дипломи із такою оцінкою не мають жодних проблем.

 Чи правда, що освіта в Україні нині нічого не варта?
Ні, звичайно, це неправда. Ось приклад: мій перший винахід – Driver Installer – вже запатентовано. А нещодавно подав ще на два патенти на новий винахід (у співавторстві з моїм колегою). Здібностям до інновацій, винаходів чогось нового і корисного завдячую саме українській і зокрема чернівецькій освіті. А скільки вихідців з України з українською освітою мають набагато більшу кількість винаходів чи є відомими науковцями у світі.

 Англійську мову краще вчити за будь-якої нагоди Англійську мову слід знати на дуже високому рівні. Оскільки потрібно буде спілкуватися і в побуті. А може бути й так, що ваша половинка буде з іншої країни – й англійська мова спочатку буде єдиною мовою спілкування в сім’ї.

Звичайно, основне навчання відбуватиметься в ліцеї чи університеті, але на цьому не потрібно зупинятися. Дуже допомагають живе спілкування англійською мовою з іноземцями, які приїжджають, спілкування електрон­ною поштою, читання англомовної літератури чи навіть ведення власного блогу англійською. Мені дуже допомагало написання статей в англомовні видання США і Великобританії – це не тільки покращувало мову, а й допомагало вивчити стандарт написання статей за кордоном. До того ж це підвищує статус у міжнародному середовищі програмістів і дає нові знайомства.

 Чи чекають нас за кордоном? Чи потрібні там здібні Й розумні діти з України, які не бачать свого майбутнього вдома?

Так, потрібні. І не просто потрібні, а дуже потрібні. Якщо поглянемо, скільки вихідців з України досягли успіху за кордоном, – їх дуже багато. Наприклад, Сікорський. Чи досяг би він того, чого досяг у США, будучи в Україні? Важко сказати. З іншого боку, ми повинні своїми успіхами, досягненнями підіймати престиж України, пам’ятати, що вона дала нам здібності та одну з найкращих у світі освіт, і, можливо, спонукати зміни вдома, щоб наступні "сікорські" змогли досягти успіху на Батьківщині.

 На початку – процес адаптації
На початку був процес адаптації до життя в іншій країні, побуту, нові знайомства. Найголовніше – це обирати друзів не лише за національною ознакою, а й за тим, які вони за характером, чи зможуть допомогти вам у важку хвилину.

З університету в штаті Айова з нашого потоку потрапило до корпорації четверо осіб: я, двоє приятелів із Росії й один із Молдови. Нині з усіх нас у Microsoft залишилось двоє: я і приятель із Росії. Інші перейшли в інші компанії. Чи значить, що вони здалися? Важко сказати...

 За кордоном цінують, скільки високоякісного коду продукту ти написав
Ти можеш працювати сьогодні шість годин і написати високоякісний код, який твої колеги могли б писати два дні – це "трудоголік". Але якщо ти витратив два дні, і результатом є лише наполовину готовий чи неякісний код – це дуже погано.

 Кожна людина має самовдосконалюватися – і як особа, і як спеціаліст
У нас у компанії, а особливо в нашій команді, змушений постійно вивчати щось нове, вдосконалюватися: якщо ти хочеш вирости у своїй кар’єрі. У нас буває так: сьогодні працюєш над одним проектом, а завтра – над іншим. І новий проект будується на основі технології, яка ще невідома твоїм колегам, а ти перший, хто має не лише опанувати її сам, але й навчити інших. І в таких випадках допомагає наша освіта – можливість вивчити щось за рамками вже відомого. Щодня, коли приходжу додому, запитую себе: те, що ти сьогодні зробив, можна було б зробити по-іншому, ще краще? Що нового вивчив за день? Велике значення мають також хобі чи захоплення: наприклад, ви можете бути хорошим програмістом і на додаток чудово розумітися в економіці.

Щоб здійснилася мрія
По-перше, слід покласти перед собою ціль – досягти своєї мрії. По-друге, вірити в себе і працювати над собою, щоб пройти всі співбесіди та відбори. По-третє, ніколи не здаватися. У вас може не вийти вперше, вдруге чи вдесяте, але обов’яз­ково вийде, якщо ви не здаватиметеся, а натомість вчитиметеся на своїх помилках.
Юлія Боднарюк

Думка
"Під лежачий камінь вода не тече"

Тамара Марусик,
проректор Чернівецького національного університету:

Наші студенти, особливо таких спеціальностей, як міжнародні відносини, іноземні мови, комп’ютерні науки, йдуть у магістратуру (у нас укладені угоди), паралельно ще й навчаються за кордоном. Є такі, які закінчили магістратуру в нас і виїжджають за кордон. Не можна сказати, що це масово, але найкращі випускники шукають роботу за кордоном, бо в Україні складно з роботою. А ще, якщо мають родинні зв’язки або друзів.

Не можна стверджувати, що нині освіта в Україні погана. Якщо є голова і справді вчився, а не п’ять років стояв у черзі за дипломом, як це часто буває, то люди знаходять себе і за кордоном, і в Україні. Багато наших випускників працює у Києві у солідних фірмах.
Наочний приклад: коли резиденцію номінували до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, впродовж 10 днів тривала сесія у Парижі. Офіційним перекладачем була випускниця нашого факультету іноземних мов, яка працює перекладачем у суді присяжних у Парижі. Нам було дуже приємно, що вона підтвердила рівень тієї освіти, яку отримала у стінах університету.

Комп’ютерні компанії, наприклад, Microsoft та інші, беруть наших випускників факультету комп’ютерних наук, інженерно-технічного факультету. Студенти у більшості самі шукають, надсилають резюме, листуються.

Наша випускниця факультету історії, політології і міжнародних відносин працює в Америці у солідній туристичній фірмі.
Часто буває так: випускник закінчив навчання, навіть почав працювати асистентом і виграв грант та виїхав за кордон, щоб знайти себе. Дуже цікавий приклад: випускник хімічного факультету (він був головою профкому студентів) Михайло Стадник працює у потужній фірмі в Австрії. Одружився з нашою випускницею Олею Білоголовою (спеціальність – українська філологія), яка також за фахом працює в Австрії. Свідченням того, що цю людину цінують, є те, що керівник цієї фірми (дуже потужної в Австрії) був у нього на весіллі в Україні. Ми спілкуємося: вони не планують усе життя жити в Австрії. Хочуть заробити гроші, мати напрацювання і повернутися в Україну.

Якщо голова є і ти ще працюєш над собою – можна досягнути мети. Якщо людина прагне, то вона щось має, а якщо ні – під лежачий камінь вода не тече”.
8-04-2013, 17:18
Коментарів 0 Переглядів 3 653

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.