RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Пішохід... збив автомобіль
Чернівчанин Олег Коваленко (ім’я змінено) потрапив у ДТП, отримав травму голови, потрапив до реанімації, а згодом... ще й штраф заплатив – за розбите головою лобове скло іномарки. Власниця авто висунула цивільний позов на 10 тисяч гривень: у сім тисяч гривень оцінила розбите скло й у три тисячі – моральну шкоду, яку завдав їй пішохід.

Адвокат із ДТП Зеновій Мельник каже, що за 40 років роботи (20 років – слідчим і 20 років – адвокатом) це вперше в його практиці, що пішохід, який потрапив під колеса автомобіля, ще й заплатив штраф.

Працівники ДАІ приїхали пізніше, коли пішохода вже забрала "швидка".

– До мене звернувся пішохід. Розповів, що переходив дорогу на перехресті вулиць Стасюка й Комарова на пішохідному переході на зелене світло. Уже майже дійшов до тротуару, коли його збила іномарка. Він впав на капот, пробив головою лобове скло. Машина протягла його на капоті, доки він не впав на асфальт.

"Швидка" приїхала одразу, забрала пішохода до реанімації, де діагностували струс мозку й забій тканин голови. Через те, що пішохід – людина молода, згрупувався під час падіння, то ще й "легко" обійшлося. Інший на його місці загинув би.

Працівники ДАІ приїхали пізніше, коли пішохода вже забрала "швидка". Водій автомобіля розповів, що пішохід перебігав дорогу поза межами пішохідного переходу зліва направо.

Склали протокол про адміністративне правопорушення не на водія, а на пішохода. Але навіть якщо пішохід перебігав дорогу, то водій повинен був гальмувати! Він же провіз пішохода на капоті метрів 40. Звичайно, коли пішохід впав, він вже був за межами пішохідного переходу. Як було – ніхто не знає, не бачив. Отож протокол склали на пішохода, якого даішники й не бачили ще.

Пішохід лікувався в стаціонарі, виписався. До водія претензій не висував, водій до нього – також. Тим часом протокол передали до суду, і суд визнав пішохода винним, зобов’язавши сплатити штраф. Але доки документи ходили – минуло три місяці (термін притягнення до адміністративної відповідальності). Отож і штраф не повинен був платити. Йому сказали: "Та плюнь, нічого не будеш платити…" Тому нікуди далі не йшов, в апеляційному суді не оскаржував рішення.

Чоловік був змушений взяти кредит у банку й заплатити.

Та як розповів адвокат із ДТП Зеновій Мельник, через рік власниця автомобіля подала цивільний позов про відшкодування шкоди за розбите скло й моральної (загальна сума – 10 тисяч гривень), взявши постанову суду про те, що в аварії винен пішохід.

– Він звернувся до мене, – розповідає Зеновій Мельник. – Ми подали зустрічну позовну заяву, що винен не лише він, а й водій. Адже водій повинен був зупинитися, навіть якщо припустити, що пішохід перебігав дорогу! В їхніх висновках не було ж ні розрахунків, нічого. Але для того, щоб довести провину водія, потрібно було робити експертизу у Львові. Її вартість – 3-4 тисячі гривень, що є половиною суми, яку пішохід повинен був відшкодувати. Суддя порадив примиритися. Отож вмовили жінку та її адвоката зменшити суму позову – вони знизили до 4-5 тисяч гривень. Чоловік змушений був взяти кредит у банку й заплатити.

Зеновій Мельник каже, що історія ця трапилася, бо психологія всіх пішоходів однакова: вони вважають, що водій завжди винен і якщо їх збило авто – усі повинні навколо них "танцювати".

– Відбувається неоголошена війна між пішоходами й водіями на дорогах. І буде йти. Із моєї практики: у половині випадків ДТП винні водії, а в половині – пішоходи. Але пішоходи цього не розуміють і вважають, що водій винен завжди.

У Правилах дорожнього руху вказані права й обов’язки не лише водіїв, але й пішоходів. Як правило, пішоходи їх не читали. А там написано, що перш ніж вийти на проїжджу частину, пішохід повинен впевнитись у відсутності транспортних засобів, які наближаються, не вибігати різко на пішохідний перехід, на якому вони так впевнено почуваються, тощо. Адже доки водій відреагує, доки загальмує… Бо якщо щось трапляється – кажуть, що винен водій: збив, убив тощо. А так не буває, що винні лише водії.

У нас просто склалася така практика, що винен водій. Наведена історія – перша, але й не остання. У вашому телефоні завжди має бути номер телефону адвоката (і бажано із ДТП), який знає всі тонкощі. Лише трапилося ДТП – одразу слід телефонувати. 
Юлія Боднарюк
31-03-2013, 17:15
Коментарів 0 Переглядів 5 292

Теги -

Триває збір коштів на деталі до них, закликаємо всіх небайдужих долучитися

Організаторка виставки запрошує охочих на Фестиваль писанкарства, який відбудеться в суботу, 20 квітня, в Центрі культури "Вернісаж"

Ярослав Чала здобув перемогу в таких дисциплінах як присідання (з вагою 160 кг) і станова тяга (205 кг)
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Організаторка виставки запрошує охочих на Фестиваль писанкарства, який відбудеться в суботу, 20 квітня, в Центрі культури "Вернісаж"


Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
“Красиве, спокійне, проєвропейське місто”. Блог Галини Олійник
Віталій Кім поділився враженнями від Чернівців та поміркував, на що зараз слід витрачати бюджетні кошти.
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

До церкви приходьте на всю Великодню службу, щоби відчути велич свята, радить єпископ Феогност

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.