Пішохід... збив автомобіль

Публікації
5 344
0
Пішохід... збив автомобіль
Чернівчанин Олег Коваленко (ім’я змінено) потрапив у ДТП, отримав травму голови, потрапив до реанімації, а згодом... ще й штраф заплатив – за розбите головою лобове скло іномарки. Власниця авто висунула цивільний позов на 10 тисяч гривень: у сім тисяч гривень оцінила розбите скло й у три тисячі – моральну шкоду, яку завдав їй пішохід.

Адвокат із ДТП Зеновій Мельник каже, що за 40 років роботи (20 років – слідчим і 20 років – адвокатом) це вперше в його практиці, що пішохід, який потрапив під колеса автомобіля, ще й заплатив штраф.

Працівники ДАІ приїхали пізніше, коли пішохода вже забрала "швидка".

– До мене звернувся пішохід. Розповів, що переходив дорогу на перехресті вулиць Стасюка й Комарова на пішохідному переході на зелене світло. Уже майже дійшов до тротуару, коли його збила іномарка. Він впав на капот, пробив головою лобове скло. Машина протягла його на капоті, доки він не впав на асфальт.

"Швидка" приїхала одразу, забрала пішохода до реанімації, де діагностували струс мозку й забій тканин голови. Через те, що пішохід – людина молода, згрупувався під час падіння, то ще й "легко" обійшлося. Інший на його місці загинув би.

Працівники ДАІ приїхали пізніше, коли пішохода вже забрала "швидка". Водій автомобіля розповів, що пішохід перебігав дорогу поза межами пішохідного переходу зліва направо.

Склали протокол про адміністративне правопорушення не на водія, а на пішохода. Але навіть якщо пішохід перебігав дорогу, то водій повинен був гальмувати! Він же провіз пішохода на капоті метрів 40. Звичайно, коли пішохід впав, він вже був за межами пішохідного переходу. Як було – ніхто не знає, не бачив. Отож протокол склали на пішохода, якого даішники й не бачили ще.

Пішохід лікувався в стаціонарі, виписався. До водія претензій не висував, водій до нього – також. Тим часом протокол передали до суду, і суд визнав пішохода винним, зобов’язавши сплатити штраф. Але доки документи ходили – минуло три місяці (термін притягнення до адміністративної відповідальності). Отож і штраф не повинен був платити. Йому сказали: "Та плюнь, нічого не будеш платити…" Тому нікуди далі не йшов, в апеляційному суді не оскаржував рішення.

Чоловік був змушений взяти кредит у банку й заплатити.

Та як розповів адвокат із ДТП Зеновій Мельник, через рік власниця автомобіля подала цивільний позов про відшкодування шкоди за розбите скло й моральної (загальна сума – 10 тисяч гривень), взявши постанову суду про те, що в аварії винен пішохід.

– Він звернувся до мене, – розповідає Зеновій Мельник. – Ми подали зустрічну позовну заяву, що винен не лише він, а й водій. Адже водій повинен був зупинитися, навіть якщо припустити, що пішохід перебігав дорогу! В їхніх висновках не було ж ні розрахунків, нічого. Але для того, щоб довести провину водія, потрібно було робити експертизу у Львові. Її вартість – 3-4 тисячі гривень, що є половиною суми, яку пішохід повинен був відшкодувати. Суддя порадив примиритися. Отож вмовили жінку та її адвоката зменшити суму позову – вони знизили до 4-5 тисяч гривень. Чоловік змушений був взяти кредит у банку й заплатити.

Зеновій Мельник каже, що історія ця трапилася, бо психологія всіх пішоходів однакова: вони вважають, що водій завжди винен і якщо їх збило авто – усі повинні навколо них "танцювати".

– Відбувається неоголошена війна між пішоходами й водіями на дорогах. І буде йти. Із моєї практики: у половині випадків ДТП винні водії, а в половині – пішоходи. Але пішоходи цього не розуміють і вважають, що водій винен завжди.

У Правилах дорожнього руху вказані права й обов’язки не лише водіїв, але й пішоходів. Як правило, пішоходи їх не читали. А там написано, що перш ніж вийти на проїжджу частину, пішохід повинен впевнитись у відсутності транспортних засобів, які наближаються, не вибігати різко на пішохідний перехід, на якому вони так впевнено почуваються, тощо. Адже доки водій відреагує, доки загальмує… Бо якщо щось трапляється – кажуть, що винен водій: збив, убив тощо. А так не буває, що винні лише водії.

У нас просто склалася така практика, що винен водій. Наведена історія – перша, але й не остання. У вашому телефоні завжди має бути номер телефону адвоката (і бажано із ДТП), який знає всі тонкощі. Лише трапилося ДТП – одразу слід телефонувати. 
Юлія Боднарюк
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм