RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Художества» псують фасади

Сотні фасадів будинків у Чернівцях розмальовані графіті. Місту завдано шкоди на тисячі гривень. Та, як виявилося, ніхто не може впоратися з горе-художниками. Поки що жодного графітника не впіймали й не оштрафували. Відповідні служби райрад безпомічно розводять руками. Мовляв, це не в їхній компетенції ловити хуліганів. Зрештою відповідальність за розписані стіни будинків лягає на плечі балансоутримувачів – ЖРЕПів, ОСББ та орендарів. Вони за власні кошти замальовують чиюсь мазанину.

– Оце тільки гарно пофарбували фасад будинку. А буквально через кілька днів його розмалювали чорною фарбою. Коли я це вранці побачила, ледь не заплакала, – зізналася мешканка вулиці Гоголя Ірина Миколаївна. – Це ж як треба не цінувати людську працю, щоб таке зробити? Але нікого не впіймали й не покарали за хуліганство.

– Це не повноваження таких відділів, як наш. Ми не можемо складати протоколи й штрафувати графітників, – каже начальник відділу з питань благоустрою й санітарно-екологічного стану Шевченківської райради Микола Марчак. – Якщо ми отримуємо скарги від мешканців або виявляємо такі факти, то звертаємося до ЖРЕПів, щоб вони зафарбували написи. Більше нічим допомогти не можемо. У цьому випадку має допомагати міліція. Вона має взяти на себе функцію покарання. А вчителі в школі повинні проводити виховну роботу з учнями, пояснювати їм, що не треба псувати красу рідного міста. Те саме мають робити й у вузах.

– Ми отримали доручення Шевченківської райради про вживання заходів щодо виявлення осіб, які розмальовують будинки. Та ми не можемо стежити за громадським порядком, тим більше вночі, коли малюють, – запевнив головний інженер ЖРЕПу №6 Володимир Горяінов. – Центральна частина міста, яку обслуговуємо, перебуває в жахливому стані. Особливо вулиці Ватутіна, Київська, Сковороди… Щоб зафарбувати всі написи, потрібні чималі кошти. Скажімо, лише на стіну довжиною 20 метрів і шириною два метри необхідно до двох тисяч гривень. Але до Великодня спільно з орендарями приведемо всі будинки до ладу. Хоча замальовувати графічні малюнки дуже важко. І немає гарантії, що через день-два вони знову не з’являться.

– Впоратися з міськими графітниками ми не можемо. Хоча вони завдали місту матеріальних збитків на тисячі гривень. До вирішення цієї проблеми потрібно підключити райради, екологічні служби, міліцію, – стверджує головний архітектор міста Сергій Гомонович. – Потрібно встановити скрізь відеокамери, які фіксували б факти хуліганства. Треба оштрафувати хоча би кількох графітників, щоб була наука для інших. Уже багато років депутати міськради говорять про створення муніципальної міліції. Та поки що немає ні відповідного закону, ні коштів.
Депутат міськради, голова комісії з питань житлово-комунального господарства Володимир Бешлей вважає, що вирішити цю проблему одними штрафами не вдасться: "Графітників не потрібно ловити й карати матеріально. Із ними треба зустрічатися та проводити роз’яснювальну роботу. Це мають робити молодіжні організації, школи й вузи. Зрештою графіті потрібно легалізувати, як це вже зробили в інших містах. Треба виділити спеціальне місце, де любителі малювати могли б реалізувати свої здібності. Я обов’язково порушу це питання на сесії міської ради.
Надія БУДНА

Із досвіду
інших міст


У Тернополі відкрили поки що єдину в Україні школу графіті, де більше сотні підлітків почали вчитися майстерності вуличного живопису. Мерія виділила місце для практичних занять графіті.

У Києві картини графітників прикрашають промзону біля Байкового кладовища. Багато киян та гостей столиці приїжджає сюди, щоб подивитися на мистецтво графітників.

У Львові з’явилася незвичайна багатоповерхівка, фасад якої прикрашає кросворд 30 метрів заввишки й 18 метрів завширшки. Слова-розгадки вписано спеціальною фарбою, яка висвічується тільки вночі.

У Харкові графітники розмалювали стіни будинків на вулицях Гоголя та Пушкінській. На величезних "полотнах" – портрети письменників, персонажі із книг та кінофільмів, знятих за творами класиків, інші відомі герої.
7-03-2013, 12:50
Коментарів 0 Переглядів 2 489

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.