RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » «Навіщо ж під колеса?»

«Навіщо ж під колеса?»
У переддень Дня автомобіліста (28 жовтня) кореспондент "МБ" вирішила подивитися на нас, пішоходів, очима водія. Дві години на дорогах міста з чернівецьким водієм Олегом Чучкевичем шокували: пішоходи щохвилини вибігали звідкілясь і обов’язково поза переходом. Літні бабусі о 10.00 чинно дефілювали проїжджою частиною проспекту Незалежності, а 15-річний юнак, навіть не дійшовши до середини дороги, почав... зав’язувати шнурки.

Бабуся... збила машину


10.00, вулиця Шептицького: за дві хвилини, доки ми проїжджали вулицею, четверо жінок прогулянковим кроком перейшли дорогу в не призначених для цього місцях. Жодна з них не поспішала. Зосереджені обличчя, насуплені брови. Куди?
На вулиці Садовського звідкілясь з-за автомобіля виринула літня жіночка із "кравчучкою". З подивом розглядає нас, важко сопе у відповідь на запитання, навіщо ж під колеса, тягне "кравчучку".

– Переходять, де хочуть, – каже Олег. – За 25 років роботи водієм бачив усіляке. Вибігають так, що ледве встигаєш відреагувати. То ж доля секунди! Або дорогою просто пливуть, занурившись у власні думки. За весь час пригадую, що разів п’ять просили вибачення і дякували, що я вчасно загальмував.

Якось взимку через хлопця-пішохода, який вибіг просто під колеса, залетів машиною на узбіччя. Врятували кучугури снігу... Хлопець навіть не озирнувся, почувши скрегіт…

Під колеса машини мого друга двоє хлопчиків біля "Рязані" вибігли поза переходом із-за поручнів, один із них загинув… Водій почорнів від горя, права одразу кинув… Відсидів три роки: виявили, що машина була несправна, з гальмівним шляхом щось...

Якось вибігли просто з-за рогу будинку і мені під колеса двоє підлітків. Їхав повільно, загальмував, але одного трохи зачепив. Люди одразу зібралися: "Ми свідчитимемо, що водій не винен". Я ж лише про дітей думав, сказав, що відвезу до лікарні для огляду, а він як чкурне... У мене ж серце ще довго боліло…

10.25, дорогою на вулиці Шевченка впевнено крокує пані у мохеровому береті. На звертання про небезпеку щось стиха бурчить. З іншого боку по діагоналі вулицю перепливає юнак у навушниках.

– Навушники і мобільні телефони – біда, – коментує Олег. – Про що думають батьки, коли вранці випускають школярів з дому з навушниками?

Останні 10 років пішоходи почуваються просто королями на вулицях. Якщо ступає на пішохідний перехід – навіть на дорогу не дивиться. А якщо за кермом п’яний чи "крутелик" на дорогій машині, для якого правила не писані?

10.40, проспект Незалежності. Бабця з тайстрою розгублено бродить дорогою. Автівки акуратно оминають її.

– З бабусею мав анекдотичний випадок. Виїжджаю з гаража, швидкість – 20 кілометрів на годину, а тут раптом у праве крило машини вдаряє... бабуся, яка вийшла із-за автомобіля, який стояв на узбіччі. Падає, я її підіймаю: "Йой, синку, сама винна... Пробач..." Переконує, що нічого не побила, що сама не знає, як врізалася у мою машину. Розповідає, що йде у гості до подруги на вулицю Олега Кошового. Я вже її підвіз туди. Бабуся знову попросила вибачення, витримала паузу, а потім стиха: "То, може, ви мене і заберете від подруги потім?"

На узбіччі – чотири хрести


11.10, Південно-Кільцева. Час від часу дорогу біля гаражів (до найближчого переходу – кількасот метрів) перебігають пішоходи. На узбіччі – чотири (!) хрести з вінками і свіжими квітами.

– Лише при мені тут загинуло четверо пішоходів! Чому не зробити тут пішохідний перехід? – каже Олег, лавіруючи між "бігунами".

Розповідає, що за роки виробив класифікацію "бігунів"-порушників. Наприклад, "королева" – жінка, яка навмисно йде так, щоб ти заради неї зупинився. "Тоді аж сяє від почуття власної значимості – ніби ти їй букет квітів подарував", – каже. Або "Нарцис Петрович" – чоловік, який переходить дорогу, похитуючи стегнами, ніби на подіумі показу мод. "Хам" – шукає, з ким посваритися б, може і по колесу гепнути – просто так. "Відчайдушний""йде, бо йде", хаотично рухається...

11.15, Соборна площа. Літня жінка тягне, як Вінні-Пух П’ятачка, свого онука-першо­класника... на червоне світло. Згадалося, як працівники ДАІ розповідали, як під час навчань, які вони проводять у школах, один учень руку підняв: "Як лише на зелене переходити? А моя бабуся мене на червоне тягне". Чи не він, бува?

Олег пригальмовує. 25 порушників-пішоходів за дві години, більшість – жінки та дівчата. Каже, що це ще мало – ранок.

– Навчати слід пішоходів-порушників. І штрафувати, – каже. – Якщо не спрацьовує інстинкт самозбереження. А дисциплінованих пішоходів хотів би попередити, щоб були дуже уважні, коли бачать "круті" автомобілі чи мотоциклістів. Для більшості з них правил не існує... Всі автомобілісти від них потерпають. Довіряй, але перевіряй – моя порада. Навіть якщо ви на переході і світить зелене світло… 
Юлія Боднарюк

ОФІЦІЙНО

Іван Добровольський,
старший інспектор
управління ДАІ в області:

– За дев’ять місяців цього року на Буковині зафіксували 71 випадок наїзду на пішоходів. 15 із них загинули, 57 – травмовано.

Серед причин ДТП – раптовий вихід пішохода на проїжджу частину, перехід поза межами пішохідного переходу, перехід дороги у нетверезому стані.

Відповідно до статті 127, частини 1 Адміністративного кодексу України, під час порушення пішоходом правил складають протокол. Штраф – від 51 до 85 гривень. Або попередження (працівник ДАІ проводить бесіду). З початку року склали 211 адмінпротоколів про порушення Правил дорожнього руху пішоходами.

Нам простіше з дітьми. Якщо учень порушує правила – працівник ДАІ просить щоденник і записує звернення до батьків та вчителів. 

Любов Човган,
головний лікар міської станції швидкої допомоги:

– Ми приїжджаємо і не знаємо причини ДТП. Надаємо допомогу хворому. Можемо сказати, що нещасні випадки становлять понад сім відсотків викликів "швидкої". Значна кількість – побутові, вуличні травми. Їх отримують через необережне ставлення людей до свого життя.

Серед них – багато молодих людей. Правила дорожнього руху слід викладати усім школярам. Ми як люди, які бачать, чим закінчується порушення правил, можемо брати участь у таких навчаннях.

Відсотків 70 ДТП стаються через алкоголь. У людей тоді немає відчуття самозбереження.
Люди у нас із мобільними телефонами дорогу переходять. Був випадок, коли дівчинка йшла з мобільним, навіть не бачила і не чула машини. Перелом ноги.

Батьки з дітьми по тій "зебрі", не оглядаючись йдуть. Візочок попереду. Хоч вона має право перейти, але ж має бути обережність!

У нас усі знають, що водій винен. Але бувають різні випадки. Слід повернути у правильне русло відповідальність людини за себе. Якщо доросла людина йде на червоне світло, за це слід притягувати до відповідальності. Даішники повинні штрафувати – тоді порушник наступного разу тричі подумає, чи йти на червоне світло. 
26-10-2012, 10:30
Коментарів 0 Переглядів 2 561


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.