У Чернівецькому національному університеті запроваджують навчання у суботу. Студенти мають відпрацювати 10 субот, щоб взимку мати довші канікули. Рішення про шестиденне навчання в університеті прийняли в ректораті. Оскільки університету не вистачає грошей на господарські потреби, завдяки канікулам взимку тут зможуть зекономити на оплаті комунальних послуг. Першу суботу студенти і викладачі відпрацюють уже завтра.
Викладачі матимуть час на науку– Завдяки відпрацьованим суботам навчання і зимова сесія у студентів завершаться 31 грудня, а канікули триватимуть до 20 лютого, – розповів ректор ЧНУ Степан МЕЛЬНИЧУК. – Наразі ми змушені вдатися до таких дій, оскільки університету не вистачає грошей.
Економити взимку планують не лише в навчальних корпусах, але й у гуртожитках ЧНУ.
– Під час зимових канікул ми зможемо добре зекономити на опаленні навчальних корпусів і гуртожитків, опалюватимемо кімнати й аудиторії по мінімуму, – зауважив ректор. – Цьогоріч на комунальні послуги Міністерство виділило нам замість чотирьох із половиною мільйонів вісімсот тисяч гривень.
Торік в університеті також навчалися у суботу. Скільки змогли зекономити, кореспондентові "МБ" не розповіли, оскільки проректор Іван Григоращук, який знав усі цифри, звільнився.
– Скільки зекономили, не знаю, – зауважив новий проректор університету з навчально-організаційної роботи Василь ВЕРСТЯК. – Тоді я ще не працював на цій посаді. Тому ці цифри не знаю.
Окрім можливості зекономити, в ЧНУ вбачають й інші плюси шестиденного навчання та довгих зимових канікул. Мовляв, за період канікул викладачі зможуть краще підготуватися до весняних конференцій та зосередитися на наукових працях, а студенти теж матимуть більше вільного часу на написання дипломних та наукових робіт.
– Шестиденний графік навчання допоможе максимально зосередити на навчальному процесі студентів, – вважає викладач юридичного факультету ЧНУ Сергій НЕЖУРБІДА. – Крім того, до 20 лютого вони матимуть канікули. Буде час і на відпочинок, і на роботу над дипломними. Це ж як добре! Бібліотека вільна, викладачі теж будуть не зайняті парами, щоб мати змогу проконсультувати студентів.
За словами Сергія Нежурбіди, користь від нового графіка навчання отримають і викладачі. "Матимемо більше часу на наукову діяльність, – зауважує викладач. – Також з’явиться більше часу, щоб підготуватися до наукових конференцій. Також у січні-лютому багато викладачів писатиме докторські дисертації".
– Шестиденним навчанням у суботу дуже задоволена, – розповіла студентка третього курсу факультету іноземних мов ЧНУ Оксана МАЦКЕВИЧ. – Я родом із Хмельницької області і додому їжджу рідко. Раніше сумувала, коли мої друзі, які живуть на Буковині, щотижня їхали додому. Нині вони їздитимуть рідше, а мені буде веселіше. Крім того, взимку буде більше часу, щоб нормально відпочити, а не лише добре поїсти (усміхається, – авт.). Гадаю, можна буде з’їздити навіть у "Буковель".
Оксана розповіла, що торік, коли навчалися у суботу перед проведенням Євро-2012, навчання не було важке. "Багато моїх одногрупників не відвідувало в суботу пари, бо їхали додому, – каже дівчина. – Найгірше відвідували лекції".
– Хай додали б нам у розкладі по одній-дві пари, але не змушували навчатися у суботу, – каже студентка другого курсу філологічного факультету Наталя. – У них – економія, у нас – немає особистого життя. Шестиденне навчання дуже виснажує. Ввечері вже і йти нікуди не хочеться.
В інших вузах графік навчання не змінивсяУ всіх інших чернівецьких вузах графік навчання не змінився. Там студенти відвідуватимуть пари у всі дні, крім суботи й неділі. Щоправда, і канікули в них будуть коротші.
Як розповіла проректор із питань освіти та виховної роботи Буковинського державного медичного університету Ніна ЗОРІЙ, у їхньому закладі шестиденне навчання не практикували навіть після заяви міністра Дмитра Табачника зробити шестиденне навчання перед проведенням Євро-2012.
– Уже й забула, коли нам доводилося працювати у суботу, – зауважила Ніна Зорій. – Навіть торік до проведення Євро для того, щоб не ходити на навчання в суботу, ми просто збільшили кількість пар щодня.
Марина КОРПАН
14-09-2012, 14:06
0
3 747