RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » Заводське молоко: чи безпечне та корисне воно?

Заводське молоко: чи безпечне та корисне воно?

Кожна господиня, напевне, порівнювала домашнє молоко з магазинним. І могла звернути увагу на те, що ці однакові продукти помітно відрізняються. Домашнє молоко має товстезну масну пінку. На магазинному під час кипіння ледве збирається тоненька плівка. Після охолодження домашнє розкладається на жир і напівпрозору воду. А магазинне так і залишається рівномірно білосніжним.
Додають сумнівів й телевізійні передачі-страшилки.

Вода білого кольору

То чи є справжнє молоко в магазинному продукті?
Ми запитали у Юрія ЧОРНОБРИВЦЯ, директора київського Інституту споживчих експертиз.
-Молоко, виготовлене з порошку – те саме молоко, знайоме усім з дитинства. Молочний порошок виготовляється з натурального молока, - каже експерт. - Складна технологія дозволяє витягнути з продукту вологу і виготовити з нього порошок. Ця технологія поширена у виробництві молочних продуктів у світі. Молоко в порошковому вигляді зручно транспортувати, не псується при тривалому зберіганні тощо. Тому молоко з порошку – також молоко. Аналогічно виготовляють соки з концентрату.

Фахівці з якості запевняють, що телевізійні страшилки про те, що в магазинних пакетах продають не молоко, а якусь хімічну речовину, м’яко кажучи, перебільшені. Відрізняється магазинне молоко від домашнього здебільшого через те, що заводський продукт піддається обробці. Його обробляють, стерилізують, щоб молоко могло певний час зберігатися.

Магазинне молоко тривалого зберігання, також викликає чимало запитань. Хіба може свіже молоко зберігатися цілий місяць і не псуватися?
За словами фахівця, цього продукту споживачам не потрібно боятися.
-Молоко виготовляють з різним терміном зберігання. Наприклад, молоко у тетра-пакетах проходить ультра стерилізацію при 120 градусах, - пояснює пан Юрій. – Тому воно може зберігатися цілий місяць. Воно зовсім не шкідливе, бо там вбито всю мікрофлору. Але, з іншого боку, воно й не корисне, бо ультра стерилізація знищила всі корисні властивості білку та інших мікроелементів. Воно ніяк не подіє на організм. Не завдасть шкоди і не принесе користі.

Що у пакеті - таємниця

За спостереженнями кореспондента molbuk.ua більшість виробників, молоко яких купують буковинці, виготовили продукт за технічними умовами (ТУ). Тобто за власними рецептами, які відрізняються від державних стандартів (ДСТУ). Що саме знаходиться в пакеті іноді не мають можливості дізнатися й державні контролюючі органи.

-Технічні умови не повинні погіршувати якість товару, - розповідає Надія КУТИНІНА, в.о. заступник начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Чернівецькій області. – ТУ спершу були запроваджені, щоб урізноманітнити смакові якості товарів. Але виробники почали переслідувати іншу мету: замінити склад, знизити собівартість товару. А це часто призводить до погіршення якості товару. Коли відбираємо продукцію, яка виготовлена за ТУ, ми даємо запит виробникові розшифрувати ці технічні умови. Але виробник може і не надати їх, хоча не мають на це права. Мовляв, розробили технічні умови саме вони, це їхня власність, не хочуть її розголошувати.

Напій з мікробами

Реальна загроза все-таки прихована у пакеті з молоком. У всіх дослідженнях, які здійснив незалежний центр споживчих експертиз "Тест" знайдено чимало порушень.
-Ми замовляємо дослідження продуктів харчування у кількох акредитованих незалежних лабораторіях, - розповідає директор Інституту. – Молоко аналізували кілька разів і у всіх випадках знаходили відхилення від норми. Досліджуємо продукт у кількох напрямках: фізико-хімічне дослідження, мікробіологія та органолептика. Найчастіше знаходимо порушення в фізико-хімічному складі: виявляємо кишкову паличку, сальмонелу та інші шкідливі мікроорганізми. Але тут важко стверджувати, що цьому завинили саме виробники. Часто змінюється мікрофлора молочного продукту через транспортування чи зберігання з порушенням норм.

Останні дослідження магазинного молока, розфасованого у поліетиленових пакетах, які проводив "Тест" у 2012 році, показали кілька незадовільних результатів.

Зауважень не виникло лише до трьох із дев’яти зразків заводського молока: "Слов’яночка" (м. Вишненве, Київська обл.), "Селянське" (м.Ільїнці, Вінницька обл.) та "Добряна" (м. Чернігів). Тішить, також і те, що в жодному зразку немає рослинних жирів. Але інші показники "підвели": підозрілі смак та запах. Знайдено кишкову паличку, аміак, соду та інші не бажані складові.
Ліна НАГІРНЯК

Роби висновки

Чи безпечні білоруські молочні продукти?

Чимало буковинців щиро вважають: білоруська молочна продукція якісна та безпечна.
"Білоруси краще виробляють молочку. Їхня продукція й смачніша", - можна почути на продуктових ринках області.
Чи справді це так?

-Білоруські молочні продукти постачаються в основному з трьох районів Білорусі: Бреста, Рогачова і Гомеля. Але ці райони є офіційно визнані як найбільш постраждалі від Чорнобильської катастрофи, - пояснює Юрій Чорнобривець. - Радіологічного контролю білоруської молочної продукції не проводиться при перетині кордону. Не здійснюються подібні дослідження і в жодній іншій українській лабораторії.

Також є запитання до свіжості цієї продукції. Якщо дата виготовлення на упаковці стоїть вчорашня, вже можна сумніватися у її правдивості. Адже поки вантаж перетне кордон, пройде усі необхідні оформлення і потрапить до українського магазину доби часу занадто мало. Припускаємо, що можуть бути махінації з датою виготовлення на цю продукцію. Ймовірно її виставляють наперед.
По третє, вже не переший раз в білоруській молочній продукції знайдено антибіотики. Востаннє Україна ввела тимчасову заборону ввозити у березні 2012 року.
Редактор: Lina
7-09-2012, 14:48
Коментарів 0 Переглядів 10 700


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.