RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Народна забава: позич гроші під відсотки

Чернівчанка Ірина позичає кошти знайомим уже понад п’ять років – під відсотки.

– Проживаю сама, маю квартиру і все у квартирі. Родичі багато років перебувають на заробітках за кордоном, тож самі себе забезпечують. Маю свій бізнес і заробітку вистачало й, навіть, частина коштів залишалася, – розповідає жінка. – Коли знайомий попросив позичити значну суму, погодилася не відразу. Зрештою, ми домовилися, що він поверне позичене впродовж року і з відсотками... Дві тисячі доларів на той час – чималі кошти. Крім того, я ризикую.

Фінансова операція вдалася: чоловік виконав обіцяне. Відтоді Ірина регулярно позичає кошти сусідам, знайомим.

Щомісяця – п’ять відсотків від суми

Пропозицій взяти під відсотки гроші нині чимало. Через дорогі і часто недоступні банківські кредити люди знайшли альтернативу: одні мають можливість надати позику, інші – не проти взяти.

– Рік тому мені потрібні були кошти, – каже пані Владислава, яка займається продажем великогабаритної техніки. – Спочатку пішла в банк. Там надати кредит погодилися, але через кілька тижнів. Мене це не влаштувало, бо сплатити за товар потрібно було вже. Знайомі порадили мені звернутися до приватного кредитора. Через годину я вже тримала у руках п’ять тисяч доларів без оформлення документів, застави тощо. Лише написала розписку про те, що тоді-то отримала певну суму.

На умови пані Владислава погодилася, хоча й виглядають вони досить важкими. Чернівчанка сплачує щомісяця п’ять відсотків від суми.

– Це дуже багато, – погоджується жінка. – Але я згідна сплачувати. Віддати борг – для мене обов’язкова умова. Наміру нагріти когось не маю. Бо ж Чернівці – місто маленьке, а для мене важлива репутація. Кудись за кордон втікати також не планую. Тут – моя сім’я, бізнес.

Через півроку в чернівчанки знову виникла потреба у коштах. Тож вона не вагаючись знову зателефонувала своєму кредиторові.

Для страховки – розписка за підписом нотаріуса

Втім, такий спосіб заробітку не безхмарний.

Приватні кредитори ризикують залишитися без своїх кровних. Жителька Сокирянського району кілька років тому позичила трьом знайомим кошти під відсотки.

– Вважаю, гроші повинні працювати, – каже 50-річна Вікторія. – Коли мій бізнес згорнувся, вирішила позичати гроші під відсотки. Двоє позичальників чемно віддали кошти. А третій оразу сплачував невчасно і менші суми, ніж ми домовлялися. А згодом взагалі припинив сплачувати. Мені довелося за ним ходити, розшукувати його. Він пояснював, що грошей не має. Справа, в яку він вклав позичене, не вигоріла, тож він просто гроші втратив. Йому не пощастило, а в чому моя провина? Борг залишається. І дарувати його йому не планую.

Буковинка склала на знайомого позов до суду. На руках у жінки була лише розписка, написана від руки з підписом і датою. Але цього виявилося замало. Судова тяганина тривала майже два роки. А на адвоката, транспорт, експертизи, інші видатки пішло чимало заощаджень. Тож, як наслідок, Вікторія втратила більше, ніж заробила.
Чернівчанка Ірина також попеклася.

– На трьох клієнтів довелося подати до суду, – каже жінка-кредитор. – У двох людей гроші я відсудила, а третій – нині за кордоном. Я розумію, що в людей можуть бути проблеми. Але ж я теж не благодійна організація.
Із часом почала себе страхувати. Встановила максимальну суму позики, дає кошти лише на рік, оформляє розписку в нотаріуса.

– У документ обов’язково вносимо всі особисті дані особи, яка отримує позику. Крім того, людина має вказати у розписці майно, яке залишається під заставою за кредит: автомобіль, квартира, гараж тощо. Складаємо документ, і гроші передаю у присутності нотаріуса, лише тоді він завіряє розписку.

Нині популярність послуги – позика у сусіда під відсотки – значно зросла. Відтак через збільшення конкуренції відсотки трохи зменшилися. Нині пані Ірина позичає вже під 20 відсотків річних – це навіть вигідніше, ніж у банку.
Ліна НАГІРНЯК

До теми
"Казкові" кредити
на парканах

На дошках оголошень, водостоках, стовпах, парканах нині можна побачити дивні повідомлення. У них пропонують взяти кредит готівкою. На деяких папірцях написано неймовірно привабливі відсотки – 12-14 річних! Всюди вказано номери контактних телефонів мобільного зв’язку та імена контактних осіб.
Після кількох телефонних дзвінків з’ясувалося, що ці пропозиції надають... комерційні банки. А номери телефонів – це приватні контакти менеджерів, працівників кредитних відділів банків.
– Чому на стовпах та парканах? – запитуємо по телефону. – Так люди швидше звертають увагу, – пояснили.
Але найбільше вражають відсотки, які пропонують ці банки. 12-14 відсотків річних за кредитом – нереальні нині. Бо навіть за депозитами банки дають вдвічі більші відсотки.
Як з’ясувалося, справжню переплату за кредитом поділили: на диво-відсотки (12-14 відсотків), які кидаються у вічі, та комісійні (1,75-2,5 відсотка), про які мовчать.
10-08-2012, 16:14
Коментарів 0 Переглядів 25 895

Теги -
Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.