До Дня Незалежності у Лужанах планують урочисто відкрити школу-довгобуд, яку з перервами зводили з 1992 року. Це пообіцяли обласні чиновники. Ми ж вирішили поїхати та подивитися, чи тривають роботи.
У дворі навіть запланували басейн Їдемо у Лужани, щоб побачити школу мрії, на яку чекало не одне покоління місцевих школярів. Заходимо у двір. На клумбах багато чорнобривців. Школа вражає своїм розміром і великим подвір’ям. На подвір’ї з одного боку розрівнюють гравій для будівництва стадіону. З іншого – територія ще не впорядкована зовсім.
Як нам розповів генпідрядник, там за планом колись має бути басейн, але поки що грошей на нього немає.
Розпитуємо у робітників у дворі, як і що тут буде. Вони майже в один голос вигукують: "Школа у нас європейська!" Це одна з небагатьох сільських шкіл в області де туалети всередині, а не надворі. Як мало треба для Європи!"
Електрику ще не підключили, води поки що немає. Підлогу у багатьох класах ще не пофарбували. Парти та стільці у класах є лише на третьому поверсі. Спортивні зали та актова зала теж до кінця ще не укомплектовані. Таку картину ми побачили всередині. Та над завершенням ремонту активно працюють люди і на першому, і на другому поверхах. На першому буде великий актовий зал із двома входами. У залі навіть можна розбудувати невеличкий гарний театр. Ми навіть уявили, як це було б гарно!
Підіймаємося на другий поверх і заходимо у величезний спортивний зал. У спортзалі багато світла та повітря, високі стелі. Зустрічаємо там людей, які щось домальовують. У розмові один із чоловіків зізнається, що він вчитель фізкультури, який щодня активно працює над облаштуванням свого робочого місця.
– Готуємо розмітку, бо завтра малюватимемо тут підлогу. І батьки, і вчителі, і діти дуже допомагають, – каже вчитель фізкультури Лужанської школи Віктор Кошарюк. – Сьогодні свято, а прийшли б ви вчора – тут було 160 людей. Хто квіти саджає, хто травичку косить, хто глину та гравій розкидає.
За словами вчителя, загальна площа спортивного залу – 275 квадратних метрів. Але це незвичайна школа, тому тут два спортивні зали.
– Буде один ігровий зал, у якому гратимуть у баскетбол, міні-футбол, проводитимуть уроки фізкультури, а навпроти буде гімнастичний зал, у якому діти займатимуться гімнастикою та акробатикою, – розповідає вчитель. – У двох залах одночасно можна проводити уроки фізкультури для двох різних класів. Є душові – окремо для хлопчиків та дівчаток, душові для вчителів. Плануємо проводити у школі першість району з баскетболу та настільного тенісу, міні-футболу. Надворі на стадіоні будуть дві доріжки для проведення змагань із легкої атлетики "Веселі старти".
На третьому поверсі бачимо більш-менш готові для прийняття учнів класи. Парти та стільці вже стоять, дошку повісили, підлогу пофарбували. Далі коридором – купа книжок. Мабуть, тут буде бібліотека.
Готовність школи – 90 відсотківСпускаємося на перший поверх і знову зустрічаємо генпідрядника.
– Такої школи в області немає, – каже генеральний директор ВАТ "ПМК-311" Володимир Карвацький. – Із часом вона буде ще краща, адже це лише підготовка. Площа школи – два з половиною гектари. На кожному поверсі з двох боків – по два туалети. Загалом їх 10. А ще роздягальні та душові і для дівчаток, і для хлопчиків. Готовність об’єкта наразі – 90 відсотків. Залишилося підключити воду, каналізацію, встановити умивальники та унітази, трохи домалювати, а потім прибрати та занести всі меблі. Завтра всерайонний суботник. 300 осіб – працівники шкіл та інших організацій – прийдуть, щоб допомогти завершити роботи. Цього року на завершення ремонтних робіт у школі виділили з держбюджету п’ять мільйонів гривень. Три мільйони ми освоїли, а два ще залишились.
Тож школу, яку будували майже 20 років, нарешті відкриють цього року. Батьки радісно чекають, коли школярі зможуть сісти за новенькі парти.
– Дуже щаслива, що мій син Стасик піде у перший клас саме у таку сучасну нову школу, – каже мама Наталія, яка проживає через дорогу біля школи. – Нам це буде дуже зручно, бо ми тут живемо.
Школа розрахована на 650-800 дітей.
Ірина Григоращук
ДовідкаШколу почали будувати 1992 року. Пізніше будівництво призупинили.
2007-го будівельні роботи відновили.
Потім на п’ять років фінансування будівництва знову припинили.
2012 року виділили п’ять мільйонів гривень на завершення добудови.
Загальний кошторис школи – 31 мільйон гривень.
10-08-2012, 15:50
0
3 259