RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Довгобуд зачекався діток

До Дня Незалежності у Лужанах планують урочисто відкрити школу-довгобуд, яку з перервами зводили з 1992 року. Це пообіцяли обласні чиновники. Ми ж вирішили поїхати та подивитися, чи тривають роботи.

У дворі навіть запланували басейн

Їдемо у Лужани, щоб побачити школу мрії, на яку чекало не одне покоління місцевих школярів. Заходимо у двір. На клумбах багато чорнобривців. Школа вражає своїм розміром і великим подвір’ям. На подвір’ї з одного боку розрівнюють гравій для будівництва стадіону. З іншого – територія ще не впорядкована зовсім.

Як нам розповів генпідрядник, там за планом колись має бути басейн, але поки що грошей на нього немає.
Розпитуємо у робітників у дворі, як і що тут буде. Вони майже в один голос вигукують: "Школа у нас європейська!" Це одна з небагатьох сільських шкіл в області де туалети всередині, а не надворі. Як мало треба для Європи!"

Електрику ще не підключили, води поки що немає. Підлогу у багатьох класах ще не пофарбували. Парти та стільці у класах є лише на третьому поверсі. Спортивні зали та актова зала теж до кінця ще не укомплектовані. Таку картину ми побачили всередині. Та над завершенням ремонту активно працюють люди і на першому, і на другому поверхах. На першому буде великий актовий зал із двома входами. У залі навіть можна розбудувати невеличкий гарний театр. Ми навіть уявили, як це було б гарно!

Підіймаємося на другий поверх і заходимо у величезний спортивний зал. У спортзалі багато світла та повітря, високі стелі. Зустрічаємо там людей, які щось домальовують. У розмові один із чоловіків зізнається, що він вчитель фізкультури, який щодня активно працює над облаштуванням свого робочого місця.

– Готуємо розмітку, бо завтра малюватимемо тут підлогу. І батьки, і вчителі, і діти дуже допомагають, – каже вчитель фізкультури Лужанської школи Віктор Кошарюк. – Сьогодні свято, а прийшли б ви вчора – тут було 160 людей. Хто квіти саджає, хто травичку косить, хто глину та гравій розкидає.

За словами вчителя, загальна площа спортивного залу – 275 квадратних метрів. Але це незвичайна школа, тому тут два спортивні зали.

– Буде один ігровий зал, у якому гратимуть у баскетбол, міні-футбол, проводитимуть уроки фізкультури, а навпроти буде гімнастичний зал, у якому діти займатимуться гімнастикою та акробатикою, – розповідає вчитель. – У двох залах одночасно можна проводити уроки фізкультури для двох різних класів. Є душові – окремо для хлопчиків та дівчаток, душові для вчителів. Плануємо проводити у школі першість району з баскетболу та настільного тенісу, міні-футболу. Надворі на стадіоні будуть дві доріжки для проведення змагань із легкої атлетики "Веселі старти".
На третьому поверсі бачимо більш-менш готові для прийняття учнів класи. Парти та стільці вже стоять, дошку повісили, підлогу пофарбували. Далі коридором – купа книжок. Мабуть, тут буде бібліотека.

Готовність школи – 90 відсотків

Спускаємося на перший поверх і знову зустрічаємо генпідрядника.

– Такої школи в області немає, – каже генеральний директор ВАТ "ПМК-311" Володимир Карвацький. – Із часом вона буде ще краща, адже це лише підготовка. Площа школи – два з половиною гектари. На кожному поверсі з двох боків – по два туалети. Загалом їх 10. А ще роздягальні та душові і для дівчаток, і для хлопчиків. Готовність об’єкта наразі – 90 відсотків. Залишилося підключити воду, каналізацію, встановити умивальники та унітази, трохи домалювати, а потім прибрати та занести всі меблі. Завтра всерайонний суботник. 300 осіб – працівники шкіл та інших організацій – прийдуть, щоб допомогти завершити роботи. Цього року на завершення ремонтних робіт у школі виділили з держбюджету п’ять мільйонів гривень. Три мільйони ми освоїли, а два ще залишились.

Тож школу, яку будували майже 20 років, нарешті відкриють цього року. Батьки радісно чекають, коли школярі зможуть сісти за новенькі парти.

– Дуже щаслива, що мій син Стасик піде у перший клас саме у таку сучасну нову школу, – каже мама Наталія, яка проживає через дорогу біля школи. – Нам це буде дуже зручно, бо ми тут живемо.
Школа розрахована на 650-800 дітей.
Ірина Григоращук

Довідка

Школу почали будувати 1992 року. Пізніше будівництво призупинили.
2007-го будівельні роботи відновили.
Потім на п’ять років фінансування будівництва знову припинили.
2012 року виділили п’ять мільйонів гривень на завершення добудови.
Загальний кошторис школи – 31 мільйон гривень.
10-08-2012, 15:50
Коментарів 0 Переглядів 3 259

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.