Днями президент підписав закон, який ще більше обмежує місця для паління. Згідно з ним, не можна буде випалити цигарку в закритих приміщеннях кафе, барів і ресторанів, готелів, установ, організацій, дитячих і спортивних майданчиках тощо. За те, що господарі закладів громадського харчування не усунуть місця для паління всередині приміщень, також передбачено відповідальність.
Із жовтня 2010 року, коли набув чинності перший закон про заборону паління, найслухнянішими виявилися заклади громадського харчування. У більшості з них обладнали зали, кімнати, в яких людині можна палити. Для більшості перехожих – закон не писаний. На зупинках, майданчиках, ринках – всюди чернівчани димлять. Навіть водії таксі та автобусів часто запалюють цигарку просто на робочому місці.
– Дивує те, що весь світ бореться з палінням. У всіх країнах не лише заборонили палити в громадських місцях: на зупинках, перонах, вокзалах, – але й громадяни дотримуються цього. Там, очевидно, культура інша. У нас же культури немає, – обурюється чернівчанин Андрій Олександрович. – До мене приїхав у гості житель Берліна. Навіть він помітив, яке у нас свавілля: кожен палить, де йому заманеться. Звідусіль тютюновий дим. Закон про заборону паління діє уже давно. Ніхто не дотримується його. Де міліція? І чому я повинен шукати місця, в яких не накурено? Навпаки, людина, яка палить, повинна іти в місця, у яких дозволено це робити, – переконаний чоловік.
Більшість чернівецьких кафе, барів і ресторанів на це нововведення відреагувала спокійно. По перше, закон набуде чинності аж у грудні 2012 року. Тож час є, щоб змінити ситуацію. По друге, закон дозволяє обладнати місця для паління.
– Ми обладнали спеціальну кімнату. Тож нам змінювати нічого не треба, – повідомили "МБ" в одному з ресторанів міста.
Чи можливо примусити чернівчан дотриматися цього закону, ми запитали в Сергія СТОЛЯРА, начальника відділу охорони громадського порядку УМВС в області.
– Ми вживаємо заходи щодо виконання вимог законів про попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їхнього шкідливого впливу на здоров’я населення та про обмеження місць паління тютюнових виробів, – розповідає керівник відділу.
– На зупинках, у під’їздах, на стадіоні, у приміщеннях та інших місцях, в яких заборонено палити, працівники міліції роблять зауваження громадянам. Якщо правопорушник відмовляється припинити палити, на місці складають протокол. У випадку, якщо людина не має біля себе документів, правоохоронець її затримує. Супроводжує до кімнати міліції, де встановлює особу та складає протокол про адміністративне правопорушення.
За паління в невстановленому місці передбачено покарання у вигляді попередження або штрафу. Якщо людина відмовляється або неспроможна сплатити штраф, матеріали передають до державної виконавчої служби для його примусового стягнення.
Водночас примусити дотриматися цього закону не так просто.
– Працівники міліції не мають можливостей ефективно впливати на осіб, які порушують вимоги цього закону. У зв’язку з тим, що органи місцевого самоврядування не визначили місця, в яких заборонено палити. А інші офіційно визначені місця не позначені табличками, рекламними щитами, оголошеннями, відповідними знаками про заборону паління, – зазначив пан Сергій.
Ліна НАГІРНЯК
З грудня 2012 палити
не можна буде: у закритих приміщеннях закладів громадського харчування;
у приміщеннях закладів культури;
у приміщеннях закритих спортивних споруд;
у ліфтах і таксофонах;
в установах охорони здоров’я;
у навчальних та освітньо-виховних закладах;
на дитячих майданчиках;
на спортивних майданчиках, стадіонах;
у під’їздах житлових будинків;
у підземних переходах;
на зупинках громадського транспорту;
у громадському транспорті.
2-07-2012, 11:47
0
6 606