RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Канікули – проблема і дітей, і батьків

У чернівчанки Юлії двоє дітей шкільного віку. Жінка стверджує, що літні канікули у дітей – це проблема для багатьох батьків.

– Цього року мені пощастило, адже одна донька відпочиватиме у таборі пластунів, – розповідає Юлія. – Інша донька разом з однокласниками і вчителем їде у Карпати. Винайняли невеликий будинок і кілька днів відпочиватимуть там. А загалом, за моїми спостереженнями, діти влітку нікому не потрібні. Тому й часто бачимо, що вони купаються у фонтанах. А зайдіть у "Формаркет", там зранку бутиками, як на екскурсію, ходять діти. І хоч позашкільні заклади працюють це проблему не вирішує. Моя донька ходить на карате, але це займає лише півтори години ввечері. Щоб піти відпочити у парк, потрібно щонайменше 70 гривень. Плаче. Каже, що у пришкільний табір не хоче, бо їй там сумно і нікого з її подруг там немає. Молодших дітей ще можна вмовити, а з дітьми старшого віку на канікулах справжня проблема.

У пришкільних таборах – переважно учні початкових класів

А тим часом чиновники кажуть, що якщо батьки хочуть, щоб діти з користю проводили вільний час, для цього є достатньо можливостей.

– У місті є вісім позашкільних закладів, і вони всі працюватимуть, – запевняє головний спеціаліст управління освіти міськради Ірина Застанкевич. – У кожному мікрорайоні міста є позашкільні заклади. Діти можуть відвідувати ті заклади, які розташовані поруч із будинком, також їх можна водити й в інші заклади. Займатися у різних гуртках можна хоч щодня.
З 28 травня по 15 червня у школах міста працюватимуть пришкільні табори. Батькам зручно, коли діти їх відвідують, тому записали три тисячі дітей (торік було на 500 дітей менше). Школярі перебуватимуть у таборах від 09.00 до 15.00. Для них розробили різні заходи, екскурсії. Навіть є одноразове харчування. Відвідувати пришкільні табори можуть діти всіх класів. Але переважно ходять туди учні початкових класів.

У позашкільних закладах підтверджують, що працюють влітку. Нові діти можуть приходити у гуртки, які, до речі, безкоштовні.

– У Садгорі ми один комплексний позашкільний заклад, і всі садгірські школярі з пришкільних таборів приходять до нас, – розповідає заввідділу мистецтв Будинку творчості дітей та юнацтва Ірина Корней. – Ми працюємо протягом усього червня. Потім йдемо у відпустку, відновлюємо роботу 12 серпня. Але гурток образотворчого мистецтва та вокально-інструментальний ансамбль, гурток авіамодельного конструювання працюватимуть впродовж усього літа.

– Працюємо протягом усього літа, – каже заступник директора Центру науково-технічної творчості Світлана Мурзенко. – У нашому закладі діють гуртки за напрямками: науково-технічний, спортивно-технічний та технічна естетика. До нас можуть ходити діти віком від 5 до 18 років. Влітку нових дітей часто приводять бабусі й дідусі, навіть дивуються, що є такий заклад, а про нього не знали.

В обласному центрі естетичного виховання "Юність Буковини" у гуртки запрошують нових дітей. Але попереджають, що не всі гуртки працюватимуть, бо викладачі по черзі будуть у відпустках.

– Можуть приходити нові діти, з ними займатимуться, – каже директор Рада Касьянчук. – Але це не буде навчальний процес, діти отримають лише ази. Хоч не можу сказати, що влітку в нас збільшується кількість дітей.

Путівки у літні табори – дві тисячі гривень

– Всі позашкільні навчальні заклади і спортивні школи працюють усе літо і на канікули не йдуть, – наголосила заступник начальника управління освіти ОДА Любов Тарангул. – У спортшколах організують мобільні групи, в яких буде початковий рівень підготовки.

У районних центрах працюватимуть Будинки дитячої творчості. У всіх школах області є пришкільні табори, які працюватимуть 14 днів.

– Раджу батькам віддавати дітей на канікули у літні табори, – каже Любов Миколаївна. – Там організовано дозвілля, хороше харчування. Крім того, діти організовані у колектив і перебувають під наглядом. Планується, що у літніх таборах оздоровляться 56 відсотків дітей.

В обласній спортивній школі розповіли, що діти, які у них тренуються, відпочивають у спортивному таборі "Буковинка" у селі Репужинці. Цього року там буде 165 дітей. А ось нових дітей набиратимуть із початку навчального року.

Районні будинки творчості працюватимуть переважно лише протягом червня і відновлять свою роботу аж 1 вересня.

– На початку літа у нас займаються наші гуртківці, приходять діти з пришкільних таборів, – розповідає директор Кіцманського будинку творчості Галина Максимюк. – Потім керівники йдуть у відпустку.
Отож, на думку чиновників, проблем з організацією літнього відпочинку дітей немає.

Та путівку в табір кожна родина може оформити хіба що на одну зміну. Пришкільні табори працюють три тижні. А літо триває три місяці.
Людмила ОСАДЧУК
29-05-2012, 10:17
Коментарів 0 Переглядів 4 614

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.