RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » Про пам’ятки й площі розповідає аудіогід

Про пам’ятки й площі розповідає аудіогід

Чернівчани та гості міста віднедавна можуть знайомитися з визначними пам’ятками за допомогою аудіогіда. Таку послугу надають у туристично-інформаційному центрі.

За словами працівників туристичного центру, ще мало людей знає про цю послугу. Туристів звертається мало. Як працює цей електронний пристрій, кореспондент "МБ" перевірила на собі, представившись мешканкою Києва.

Аудіогід видають на добу під заставу триста гривень

Туристично-інформаційний центр знаходиться в центрі міста на вулиці Головній, 16. Тому туристові неважко зорієнтуватися. Заходжу до приміщення. Попередньо представившись туристкою з Києва, запитую про послуги, які мені можуть запропонувати. Працівниця центру, невисока блондинка в окулярах та із привітною посмішкою, пропонує карту міста й аудіогід, який витягує з величезної картонної коробки.

– Вам якою мовою зручніше спілкуватися? – запитує. – Карту можу дати українською, англійською, російською, німецькою... Аудіогід теж працює на чотирьох мовах: українській, російській, німецькій та англійській. До нього ми також даємо карту, де позначені визначні місця, про які вам розкаже аудіогід, а також інструкцію, як ним користуватися.

– Дайте мені карту російською мовою, а також аудіогід, – кажу я, роздивляючись коробочку з MP3-плеєром та картою. – Скільки ця послуга коштує?

– Послуга з користування аудіогідом безкоштовна, – каже жінка. – Але ми мусимо бути впевнені, що згодом нам повернуть плеєр і карту.

– Можливо, треба залишити під заставу документи й заповнити анкету? – перепитую.

– Та ні, – перебиває жінка, – поки що небагато туристів користується аудіогідами. А щоби бути впевненими в тому, що його нам повернуть, ми пропонуємо дати заставу – 300 гривень. Адже MP3-плеєри закупили по 40 доларів кожен. Аудіо­гідом можете користуватися протягом доби, а потім повернете та заберете свої гроші.
Подякувавши працівниці центру, витягую з гаманця потрібну суму, беру аудіогід та прямую до визначних місць, де його можна випробувати на практиці.

Карта допомагає побачити, а MP3-плеєр – почути

До комплекту аудіогіда входить MP3-плеєр, навушники, зарядний пристрій, інструкція з користування та карта. На карті позначено об’єкти, про які можна почути з допомогою MP3-плеєра. Також там записано адреси та номери телефонів ресторанів і готелів міста.
Аудіогід ознайомлює з 23 визначними місцями міста. Це площі, вулиці, будинки та пам’ятники. За допомогою інструкції регулюю мову, якою хочу почути про пам’ятку архітектури. Під першим пунктом – Центральна площа. Українською мовою говорить чоловічий голос, іншими мовами – жіночий.

"Знайомство із Чернівцями розпочинаємо із Центральної площі, візитної карти міста, вишуканої перлини архітектурного мистецтва. Будинки, розташовані тут, відзначаються особливим шармом, витонченістю та величністю, а будівля ратуші увічнює її гармонію та досконалість..." Після поетичного вступу – моменти з історії.

Аудіогідом цікаво скористатися не лише туристові, але й пересічному чернівчанину, подумалося. Щоправда, мова диктора дуже швидка – максимум три хвилини розповіді про об’єкт. І турист, який не знає міста, може пропустити щось цікаве.

Усе, про що мовить аудіогід, можна також побачити на екрані MP3-плеєра. Зображення пам’яток змінюються з допомогою слайдів.
Серед архітектурних об’єктів є також церкви. Зайшовши до Свято-Миколаївської церкви із крученими куполами, що на вулиці Руській, одягаю навушники та слухаю: "Миколаївський собор збудований 1939 року. На мапі – №11. Загальна композиція і стилістика нагадують одну з головних христово-купольних сакральних споруд Румунії..." Проте далі дослухати не змогла. До мене підійшла жінка літнього віку й зробила зауваження, що слухати музику в церкві не можна.

– Та це аудіогід, у Європі всі такими користуються, – виправдовуюся, машинально показуючи на MP3-плеєр та карту.

– Який іще аудіогід? Вперше таке бачу в Чернівцях. Можливо, десь у Європі... У Чернівцях такого немає, – відповіла жінка та попросила зняти навушники й... не слухати музику в церкві.
Марина КОРПАН

Коментар

Володимир ПУЛИНЕЦЬ,
заступник директора департаменту економіки міськради:
– Скористатися аудіогідом у Чернівцях усі охочі можуть уже майже рік. За цей час туристи вносили свої пропозиції щодо роботи пристрою. Ми зважаємо на це та вносимо правки. Наразі закупили 10 аудіогідів. На групу цього має вистачати. Для того, щоб туристи мали більше можливостей дізнатися про цю послугу, її рекламу нещодавно розмістили на Центральній площі.
16-03-2012, 13:57
Коментарів 0 Переглядів 3 324

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.