Мільярдер, голова Федерації роботодавців Дмитро Фірташ, перебуваючи в середу з візитом у Чернівцях, пообіцяв допомогти коштами на ремонт театру, закликав роботодавців об’єднуватися й запропонував створити "бізнес-інкубатор" для молодих підприємців.
– Чернівці для мене – місто рідне, близьке, – розповів Дмитро Фірташ під час зустрічі із працівниками культури в театрі імені О. Кобилянської. – Не почуваюся тут у гостях, у відрядженні. Усім кажу, що їду до себе додому.
А голова ОДА Михайло Папієв зізнався зі сцени театру: "Сьогодні в мене хороший настрій". Адже під час екскурсії, коли Дмитро Фірташ довідався, що закладу на ремонт потрібно дев’ять мільйонів гривень з 11 необхідних, відреагував коротко: "Зробимо".
Також губернатор повідомив, що на рахунки надійшло від нашого земляка-мецената 15 тисяч євро на ремонт органа обласної філармонії.
Останнім часом Дмитро Фірташ значні суми благодійної допомоги надає чернівецьким закладам культури. А ось у місцевий бізнес не вкладає. "У мене немає бізнесу в Чернівцях", – повідомив він пізніше під час зустрічі в ОДА з керівниками промислових підприємств, представниками малого та середнього бізнесу. За словами Дмитра Фірташа, в області немає проектів, куди він за сферою своєї діяльності міг би вкладати кошти.
Натомість бізнесмен запропонував створити "бізнес-інкубатор" для підприємців-початківців. Він запевнив, що готовий вкладати гроші в перспективні проекти. Звісно, за умови, що за певний час (нехай за 5-10 років) позичені кошти повернуть. "В Україні цього ніхто не робить, – переконує Д. Фірташ. – У Чернівецькій області ми могли би це спробувати".
– Нині роботодавець не має своєї платформи, на якій він зміг би себе лобіювати. Політики мають свою платформу, артисти – свою, а бізнес своєї не має. Я сам у такій самій шкурі, як і ви: хтось більше, хтось менше, це не важливо, – звернувся до буковинських роботодавців Дмитро Фірташ. – Хоч би який сильний ти був, будь-яка держава переламає будь-яку групу великих бізнесменів. Це ілюзія, що група може бути сильною.
За словами бізнесмена, бізнесу нині потрібна сильна позиція у владі. "Наша людина від роботодавців є на кожному засіданні Кабміну й візує документи. Ми не повинні ні в кого нічого просити. Наше завдання – наповнити бюджет, а їхнє завдання ці гроші правильно розподілити. На жаль, ми своє завдання виконуємо на 120 відсотків, а вони – на 40 відсотків, – вважає Д. Фірташ. – Наша сила в тому, що ми не представляємо жодної політсили, це суто бізнесовий майданчик".
Фірташ наголосив, що основою економіки повинен бути малий і середній бізнес. "У розвинених країнах малий та середній бізнес дає половину ВВП, а в Україні – 10-15 відсотків. Це смішно. Має бути навпаки, основою повинен бути малий та середній бізнес. Так побудовано бізнес у найпотужніших компаніях у світі".
Марина Карасьова
10-02-2012, 11:34
0
3 096