Міська рада не забиратиме повністю у комунальну власність "Льодовий майданчик" на вулиці Головній. Підприємцеві Павлу Польовому, який сам інвестував кошти у його будівництво, запропонували вирішення конфлікту. Нагадаємо, згідно з договором між радою та підприємцем, умовою виділення землі була передача збудованого майна у комунальну власність міста, однак підприємець на це не погодився.
– Тепер пропонують створити товариство з обмеженою відповідальністю, засновниками якого виступлять міська рада та підприємець. Громада міста залишається власником об’єкта нерухомості. Все інше – власність підприємця. Це системи охолодження, кондиціонування та інші вартісні речі, – сказав начальник юридичного управління міськради Олександр ШИБА. – Форма ТОВ надасть можливість, щоби міська рада не втратила контролю за цільовим використанням землі. Оскільки основна ідея – недопущення перетворення "Льодового майданчика" на супермаркет чи нічний клуб. Цей варіант, на мій погляд, є більш прийнятним, бо інвестор Польовий у такому разі стане співвласником.
Згідно з договором, нині територіальна громада міста Чернівці є власником нерухомості 3,4 тисячі кв. метрів. Цією нерухомістю, кажуть юристи, на підставі рішення сесії можна буде зайти у ТОВ. У цьому випадку територіальна громада здійснює відчуження майна у статутний фонд, а власником майна стає юридична особа. Співвласником разом із територіальною громадою буде інший співзасновник.
– У такому випадку і міськрада, і Польовий є співвласниками корпоративних прав, – говорить Олександр Шиба. – Про дольове співвідношення поки що рано говорити, бо немає ні експертної оцінки об’єкта нерухомості, ні рухомого майна. У статуті пропишуть обмеження видів діяльності, які не дали би можливість змінити цільове призначення майданчика.
Погоджується зі створенням ТОВ і депутат міськради Ілля РОМАНЮК.
– Сьогодні склалася така ситуація, що договір, укладений між міською радою та Польовим, не можна реально виконувати, – вважає депутат. – Польовий повністю інвестував кошти у цю будівлю. Міська рада цього не заперечує. Але якщо міська рада надала землю, то земля повинна залишатися у власності міста. Ми повинні діяти на паритетних умовах, тобто створити спільне підприємство. Польовий надає будівлю, міська рада – землю, і на таких умовах маємо дійти згоди.
Попри, на перший погляд, оптимальний варіант, підприємець до кінця не впевнений.
– Поки що не погоджуюсь на варіант зі створення ТОВ, – каже підприємець Павло Польовий. – Мені зрозуміла форма, але зміст – ні. Мене у ТОВ задовольнить той відсоток, який давав би мені гарантії, що відчуження моєї частки буде неможливим. Поки що мої юристи розглядали лише один варіант – суд, де за мною визнавалося б повністю право власності. Міська рада запропонувала більш-менш чіткий варіант.
Як розповів підприємець, лише будівництво, не враховуючи оздоблення та обладнання, обійшлося йому у 18 мільйонів гривень. Обладнання коштує приблизно 800 тисяч євро.
Утримання "Льодового майданчика" теж потребує чималих коштів. За минулий місяць підприємець сплатив 22 тисячі гривень за електроенергію, приблизно вісім тисяч – за газ, тисячу гривень – за воду.
Опрацювати питання зі створення ТОВ служби міської ради повинні до 10 січня.
Ольга ГНІДАН
22-12-2011, 15:01
0
3 754