У сусідніх із Буковиною регіонах – епідемія кору. Хворіють мешканці Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Рівненської областей. Порівняно з попереднім роком, у цих регіонах рівень захворюваності на кір зріс ушестеро. На Буковині інфекцію кору ще не виявили, але ситуація складна, бо відстань від епідемічних областей невелика. Тож як вберегтися від кору і коли робити щеплення, дізнавався "МБ".
Від кору врятують вакцини, але їх може не вистачитиЯк повідомила перший заступник міністра охорони здоров’я Раїса Моїсеєнко, інфекція кору потрапила до України з Європи.
– Зростання захворюваності на кір спостерігається в усій Європі, – зазначила. – Ми на сьогодні настільки інтегровані, що абсолютно зрозуміло, що занесення бувають і з їхньої території, і, навпаки, з нашої. Тому сьогодні маємо зростання рівня захворюваності.
Інфекція кору передається дуже легко – повітряно-крапельним шляхом. На щастя, у Чернівецькій області на кір ще ніхто не захворів, але цілком ймовірно, що інфекцію кору можуть занести і на Буковину. "Ситуація для поширення інфекції на Буковині дуже сприятлива, – зауважила головний санітарний лікар області Наталія Гопко. – Все спокійно лише до першого випадку захворювання. Адже кір – це крапельна інфекція, яка легко поширюється. Окрім того, ми мали проблеми з вакцинуванням дітей від кору, бо не було вакцини. Лише у серпні отримали вакцину "Пріорикс", якою щеплюють від кору, краснухи та паротиту. Є чотири тисячі доз вакцини, але їх не достатньо".
За словами доцента кафедри інфекційних хвороб БДМУ Юрія Рандюка, найчастіше жертвами кору стають діти та підлітки віком до 18 років. Іноді інфекцію кору може підхопити й доросла людина віком до 30 років, яка ще не перехворіла на кір у дитинстві. У старших людей у більшості випадків уже виробився імунітет до хвороби.
– Якщо ситуація із захворюваністю на кір стає епідемічною, від інфекції може врятувати лише вакцинація, – розповів "МБ" Юрій Рандюк. – Інших методів просто не існує.
Найнебезпечніший кір для вагітнихЯк розповів Юрій Рандюк, людина починає хворіти лише через 9-11 днів після зараження. Перші симптоми – висока температура (до 39 градусів), ломота в тілі, біль у голові, різь в очах та почервоніння, набряки обличчя. Висип з’являється на 3-4 дні хвороби.
– Під час хвороби з’являється дрібний висип, – сказав Юрій Рандюк. – Червоні цяточки покривають усе тіло поступово. Спочатку обличчя, потім шию, тулуб, руки, живіт і ноги.
Медик каже, що ускладнення від кору бувають вкрай рідко – можливі ураження центральної нервової системи, пневмонія. Найбільш небезпечний кір для вагітних. Жінка, яка заразилася цією інфекцією, може втратити дитину чи народити маля з вадами.
Марина КОРПАН
Коли щеплюють
від коруДітям – 12 місяців і 6 років.
Дорослим – якщо людині більше 18 років і менше 30. У разі, якщо щеплення для профілактики захворювання ще не робили.
9-12-2011, 15:22
0
3 893