Чернівчанин Микола Тимофійович нещодавно відмовився від стаціонарного телефону.
– Я і всі мої рідні та знайомі користуються мобілками, – каже чоловік. – Це зручно, бо можна зателефонувати з будь-якого місця, і не так дорого – мені на місяць вистачає 50 гривень. А за стаціонарний доводиться щомісяця сплачувати абонплату майже 30 гривень, навіть якщо ним взагалі не користуєшся.
Микола Тимофійович розповів, що у відділенні "Укртелекому", куди він звернувся за відключенням, навіть була невелика черга таких же "відказників".
Нині у сфері телефонного зв’язку спостерігається дуже жорстка конкуренція і клієнтові є із чого вибирати. Звичний дротовий телефон тіснить мобільний зв’язок, який пропонує можливість не лише поспілкуватися зі співрозмовником, а й вийти в Інтернет. За даними статистики, в України кількість абонентів мобільного зв’язку перевищила кількість населення – 54,8 мільйона.
Деякі з операторів пропонують одночасно стаціонарний і мобільний зв’язок – за 100 гривень можна придбати слухавку із шестизначним номером, якою можна користуватися, як мобілкою, але на стаціонарні телефони телефонувати, як із дротового.
– Після переїзду в нову квартиру мені був потрібен телефон, – розповів чернівчанин Василь. – Придбав собі такий мобільно-стаціонарний насамперед тому, що за звичайним дротовим довелося би чекати в черзі.
Однак про масову відмову буковинців від стаціонарних телефонів не йдеться.
– Процес зняття і підключення номерів відбувається у нас постійно, – сказав заступник директора Чернівецької філії ПАТ "Укртелеком" Сергій ЧАЙКА. – Справді, останнім часом чимало буковинців відмовляються, однак існує й черга на підключення – переважно в сільській місцевості. У Чернівцях черги майже немає, телефони встановлюємо практично одразу. Вартість підключення нині становить лише 120 гривень. А відмова від телефонів пов’язана насамперед із тарифною політикою – після подорожчання завжди зростає кількість відмов.
За кордоном дротовий телефонний зв’язок також існує, бо має чимало переваг перед іншими видами. Головною перевагою Сергій Чайка називає найбільшу мережу – стаціонарні телефони працюють навіть у віддалених селах, чого інші види зв’язку поки що запропонувати не можуть. "Укртелеком" також пропонує дротовий і Wi-Fi Інтернет (лише у Чернівцях півсотні точок безкоштовного доступу), ОГО-телефонію та інші, а зараз розпочинається розвиток проекту з прийому через ОГО-Інтернет телевізійних каналів. Тож говорити про смерть дротового телефону поки що передчасно.
Ігор ДОВГАНЬ
9-12-2011, 11:11
0
4 146