Епідемію грипу в Україні лікарі очікують у грудні. Але сезонний сплеск застуд уже насувається, і фахівці радять особливо уважно поставитися до профілактики захворювання.
У деяких дитсадках вже почали боротися із застудою та грипом народними методами. Наприклад, у дошкільному навчальному закладі №3 малюкам до супів, борщів та салатів додають цибулю та часник.
– У раціоні наших вихованців багато вітамінів, салатів з буряка, моркви, капусти, цибулі, – запевняє завідувач ДНЗ №3 Алла ПРОДАН.
– За цитрусовими не ганяємося, обходимося рідною городиною. У борщ та суп дрібно кришимо цибулю та часник. І, як не дивно, дітки охоче їдять, адже це смачно і корисно. Також разом з батьками робимо малюкам намисто: у коробочках з-під кіндер-сюрпризів просвердлюємо кілька дірочок, кладемо туди часник. Дитина весь день носить "намисто" на шиї, і запах часнику вбиває мікроби.
Щодня, за словами завідувача, діток виводять гуляти на вулицю. Тим часом кімнати у дитсадку кварцують. Також у кожній групі є зволожувачі повітря. А батьків просять, щоби хворих діток до садка не приводили.
– Минулими роками, коли була епідемія грипу, ми всюди – на підвіконнях, біля ліжечок – розкладали цибулю та часник, – каже Алла Продан. – Також шили подушечки, які набивали лікувальними травами.
Післяобідньої пори у поліклініці №2 великих черг немає. Кілька людей стоять біля кабінету інфекціоніста та терапевтів.
– Протягом останніх тижнів кількість випадків захворювання на ГРЗ приблизно на стабільному рівні: 206, 220, 245, – розповідає лікар-інфекціоніст поліклініки №2 Олена СТРЕТОВИЧ. – Це не дуже багато, але, звісно, порівняно з літніми місяцями, кількість хворих зросла вдвічі. Нині більше людей почали робити щеплення від грипу. Це переважно медики, бо вони найчастіше стикаються з хворими. А взагалі люди не дуже активно роблять щеплення, бояться реакції організму на вакцину.
Галина МАРКІВ
ДовідкаЗ 11 по 17 листопада зареєстровано майже три тисячі хворих на ГРЗ. За тиждень госпіталізовано 97 людей, з них 70 осіб віком до 18 років.
Поради лікаря– Для профілактики застуди та грипу вживайте вітаміни, які містять аскорбінову кислоту: яблука, кислу капусту.
– Якщо вирішили зробити щеплення від грипу, зверніться до поліклініки. Придбавши вакцину, потрібно дотримуватися спеціального режиму збереження. Бажано зробити щеплення одразу. Зберігати вакцину потрібно у холодильнику. Зверніть увагу, чи в аптеці її теж зберігали у холодильнику. Якщо весь день носитимете вакцину в кишені, від неї не буде жодної користі. Вакцина діє протягом двох років.
Офіційно
Небезпечні епідмісяці – грудень та січеньЕпідемії грипу в Чернівецькій області немає. Також не зареєстровано офіційно жодного випадку грипу. Люди хворіють лише на гострі респіраторні вірусні інфекції. Про це повідомила головний санітарний лікар області Наталія Гопко.
– 30 вересня на Буковині офіційно розпочався епідсезон. Ми поновили моніторинг захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, – розповідає Наталія Гопко. – Згідно з цими даними, минулого тижня епідпоріг був нижчий на 37,5%. Але щотижня кількість хворих на ГРЗ зростає.
Достеменно прогнозувати дату виникнення епідемії неможливо, але фахівці небезпечними вважають грудень і січень. Зазвичай саме у ці місяці на Буковині відбувається інтенсивне зростання захворюваності на ГРЗ та грип.
– Цього року прогнозується циркуляція трьох штамів грипу: штам вірусу В і два штами вірусу А, один з яких – H1N1 ("свинячий"). Хоча інтенсивність захворювання саме на цей штам прогнозується невисока, – каже Наталя Василівна.
У СЕС радять не забувати про вакцинацію. Цього року від грипу радять вакцинуватися шістьма вакцинами: "Флюарикс", "Інфлувак", Грипповак", "Ваксігрип", "Інтанза" та "Гриппол". Наразі в аптеках можна придбати "Інфлувак" за ціною понад 90 гривень та "Ваксігрип", який коштує 56 гривень.
22-11-2011, 17:18
0
4 067