Вийти заміж за іноземця, знайти добре оплачувану роботу за кордоном, поїхати до іншої країни в гості чи на постійне місце проживання – різні причини спонукають людей вивчати іноземні мови. На курсах вивчення іноземних мов у Чернівцях стверджують: зараз у них на 15 відсотків більше клієнтів, ніж, скажімо, чотири роки тому.
Де у Чернівцях дорослій людині можна вивчити іноземну мову, скільки це коштує та як процес навчання зробити максимально ефективним, з’ясовував "МБ".
Французька –
для компліментівБільшість відвідувачів курсів іноземних мов – молодь віком від 20 до 30 років. Втім, є й старші люди. Наприклад, інтенсивний курс вивчення англійської мови влітку пройшла 72-річна жінка. Англійську мову жінка вивчала, бо хотіла відвідати своїх дітей в Австралії. Інша 60-річна жінка також уже протягом двох років вивчає англійську – щоби поїхати в гості до дітей у США.
На "Перших київських курсах іноземних мов" викладають англійську, німецьку, французьку, італійську, іспанську, португальську, польську мови. Також минулими роками вивчали й китайську мову, та наразі немає викладача.
Ціна тут не залежить від обраної мови. Має значення лише термін, протягом якого ви плануєте вивчати мову.
– Найчастіше люди обирають інтенсивний курс, – каже заступник директора Оксана САМБОРСЬКА. – Він триває три місяці і коштує майже дві тисячі гривень. Пройшовши цей курс, можна спілкуватися на побутовому рівні. Якщо є бажання опанувати мову досконало, можна вчитися 2,5 року. Це повний курс, який складається з п’яти рівнів. Коштує таке навчання 7 тисяч 800 гривень.
Найбільше охочих вивчати англійську, німецьку та італійську мови.
– Німецьку мову вивчає багато медиків, – продовжує пані Оксана. – Це ще студенти або вже лікарі, які їдуть на стажування до Австрії або Німеччини. Та для цього їм потрібно скласти іспит на знання німецької мови. Польська мова потрібна тим, хто має родичів або предків поляків. Вони роблять собі "карту поляка" і виїжджають до Польщі. Італійську мову вивчають родичі або діти заробітчан в Італії для возз’єднання сім’ї. А один хлопець сказав, що хоче володіти французькою, щоби робити компліменти дівчатам.
Iталійську опановують "на валізах"У центрі іноземних мов ASAP викладають англійську, німецьку, французьку, італійську, польську, румунську мови. Також проводять індивідуальні заняття з іспанської та грецької мов. Кожна мова тут має свою ціну і тривалість курсів. Наприклад, англійську мову вивчають протягом трьох місяців, вартість уроку – 18 гривень. Італійську, французьку та іспанську мови вивчають протягом півтора місяця, вартість години навчання – 22 гривні. Найдорожче коштує година румунської мови – 30 гривень.
– Ціна навчання залежить від кількості людей у групі, – каже менеджер центру Діана ШКУРІЙ. – Чим більша група, тим дешевше коштує година. Румунська мова набула великого попиту. Це пов’язано з тим, що багато буковинців роблять собі румунські паспорти. Італійську мову вивчають заробітчани або їхні діти. Тих, хто вивчає італійську, ми жартома називаємо – "ті, хто на валізах". Переважно всі вивчають іноземну мову для конкретної мети: заміжжя, роботи. Мало хто робить це для власного розвитку.
Приблизно такий самий перелік мов – у мовному коледжі "Пріоритет": англійська, німецька, французька, італійська, польська.
– Заняття для дорослих відбуваються двічі на тиждень по 45 хвилин, – розповідає заступник директора Тетяна КРИЖАНОВСЬКА. – Також у суботу для наших клієнтів безкоштовно викладаємо ще одну мову на вибір. Вартість для дорослих – 400 гривень на місяць. Один рівень триває чотири-п’ять місяців. Повна програма – 2,5-3 роки.
Галина МАРКІВ
Навіть для Калинки потрібна англійськаЧому буковинці вирішують вивчати мови, кореспондент "МБ" розпитав у відвідувачів курсів іноземних мов.
29-річний Віктор – продавець на Калинівському ринку. Чоловік запевняє, що англійська мова у цій професії потрібна.
– Не знаю румунської мови, а на базар часто приходять покупці з Румунії та Молдови, які знають англійську мову, – каже Віктор. – Також іноді подорожую, і тут без англійської не обійтися.
Марина закінчила коледж дизайну та економіки. Зараз вивчає англійську, бо є можливість поїхати навчатися до Італії, де у неї живе мама. "Хочу навчатися в Італії за фахом "моделювання, дизайн одягу", а для цього необхідне знання англійської, – каже дівчина. – Можливо, вдасться там знайти роботу".
– Зараз навчаюся в інтернатурі медуніверситету, після закінчення хочу поїхати до Бельгії, – розповідає 23-річна Юлія. – Там у мене батьки. В ідеалі хочу працювати за фахом. У будь-якому разі французькою там треба володіти.
Подружжя викладачів одного з вузів Ігор та Ірина вивчають французьку, щоби поїхати на зимові канікули до дядька в Париж.
– Хотілося би там і залишитися, – каже Ігор. – Можливо, спочатку доведеться прибирати в домівках, але потім сподіваємося знайти роботу за фахом. Наша робота тут така низькооплачувана, що нам нічого втрачати.
А в Наталії наречений у Канаді. Щоби виїхати до коханого, дівчині потрібно володіти французькою мовою.
Катерина закінчує останній курс медуніверситету. Потім планує поїхати на практику до Німеччини. А за можливості там знайти роботу. Ось і вивчає посилено німецьку мову.
Поради фахівцяГалина ВОРОНКА,
викладач англійської мови:
Ретельно виконуйте домашні завдання, які дає викладач на курсах. Систематично відвідуйте заняття, інакше відставатимете від своєї групи. І вже відтепер варто брати книжку мовою оригіналу і дивитися, як побудовані речення.
Частіше спілкуйтеся з носіями мови, яку вивчаєте. Це можна робити через Skype. Також у місті є чимало волонтерів Корпусу миру.
Переглядайте фільми мовою оригіналу, спочатку із субтитрами.
Читайте сучасні книжки. У магазинах секонд-хенду можна за гривню придбати детективи, бульварні романи різними мовами. Там жива мова”.
Особистий досвід
"Репетитор – дешевше, ніж курси"35-річна чернівчанка Оксана мріє вийти заміж за іноземця з Європи або США. Для цього вона вирішила вивчати англійську мову. Спочатку записалася на курси іноземних мов. Ходила туди два місяці. Разом із покупкою підручників це обійшлося жінці приблизно у тисячу гривень. "Я задоволена роботою викладачів на курсах, – каже пані Оксана. – Але коли захотіла опанувати другий рівень, виявилося, що він коштує дорожче і триває довше. Тож врешті я найняла репетитора. З’ясувалося, що це і зручніше, і дешевше. Час навчання використовуємо ефективніше. Також можу вибирати теми, які мене цікавлять. Одне заняття триває півтори години і коштує 60 гривень. За місяць сплачую 240 гривень. А це майже удвічі дешевше, ніж я платила на курсах".
17-11-2011, 10:30
0
6 461