RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Америка хоче наших програмістів, а Європа – медиків
Нині на роботі за кордоном перебувають 2-3 мільйони українців, стверджують експерти. Більшість працює різноробами, але є й такі, які працюють за спеціальностями й отримують високі зарплати.

Рівень знань
хороший


Колишній чернівчанин Андрій КЛЮЧЕВСЬКИЙ закінчив математичний факультет Чернівецького державного університету 1999 року. Здобув фах інженера-програміста за освітньо-кваліфікаційним рівнем "спеціаліст". За рік заочно закінчив юридичний факультет цього ж вузу і став магістром права. 2002 року Андрій складав тести з програмування в Інтернеті, міжнародний університет Махаріші (США, штат Айова) запросив його на навчання за спеціалізацією "комп’ютерні науки".

– Так я потрапив у США й отримав роботу програміста-розробника дизайну програм у корпорації Microsoft, – розповідає Андрій. – Підтверджувати свій український диплом не довелося. При поданні на робочу візу і постійне місце проживання кваліфікацію "спеціаліст" визнали такою, що відповідає кваліфікації "магістр". На мою думку, українські дипломи точних наук дають шанс на успіх за кордоном. Знання в Україні дають прекрасні.

Америка хоче наших програмістів, а Європа – медиків

46-річний Іван Сиско поїхав до Іспанії на заробітки. Планував працювати різноробом, але йому пощастило влаштуватися за спеціальністю – медиком.

– Якось марокканські лікарі порадили, що я можу працювати за фахом, потрібно тільки підтвердити диплом, – розповідає Іван. – Я звернувся у відділ, який займається підтвердженням дипломів. Мені видали список документів, які необхідно пред’явити. Наприклад, я мав підтвердити, які предмети мені прочитали на медичному факультеті. Потім навчався на курсах, перестудіював безліч томів, щоб адаптуватися до лікарської термінології іспанською. Перекваліфікація тривала два роки.

– Помітив, що медиків в Іспанії не вистачає, – розповідає пан Іван. – Багато іспанських лікарів виїхали до Португалії – там більше платять.

Європа потребуватиме багато оптиків

Вчитель фізики ліцею №1 Пауль ПШЕНІЧКА каже, що за кордоном значний попит на наших випускників.

– На роботу або в аспірантуру за кордон легко потрапити з математичною та фізичною освітою, – вважає Пауль Францович. – Лікарів після підтвердження фаху також беруть.Знаю, що у США потрібні вчителі. У державних школах не надто висока, за американськими мірками, зарплатня вчителя. Тож на посаду вчителя беруть наших інженерів, наукових співробітників. У приватних школах зарплатня вища, але туди складніше потрапити. Моєму колишньому учневі, 30-річному Сергію Дутчаку, це вдалося. Він уже вісім років викладає математику в приватній школі, а закінчив економічний факультет ЧНУ.

– Інша моя учениця – Віолетта Берник – закінчила математичний факультет ЧНУ, – продовжує Пауль Пшенічка. – В аспірантурі навчалася у Франції. Захистила дисертацію з економіки і викладає у політехнічному інституті у Швейцарії. Ще один випускник ліцею №1 Дмитро Опаіц закінчив Московський фізико-технічний інститут. Зараз – асистент кафедри фізики Прінстонського університету у США.

Двоє чернівецьких фізиків працюють у галузі медичної фізики: один – у Каліфорнійсько му університеті в Берклі, інший – в Інституті дослідження ракових захворювань. Вони подали до цих закладів свої резюме і їх запросили на роботу.

У Швейцарію та Канаду інженерів приймають ще студентами – спочатку на стажування, а потім – на роботу.
За кордоном за фахом наразі працюють 30 випускників інжерно-технічного факультету ЧНУ. Але потрапити туди можуть лише висококваліфіковані фахівці, які добре володіють англійською мовою, вважає декан інженерно-технічного факультету Олег АНГЕЛЬСЬКИЙ.

– У Євросоюзі оголосили програму, згідно з якою у найближчі 10 років Європа потребуватиме майже 80 тисяч спеціалістів із фахів "оптика", "оптоелектроніка", "телекомунікації", – каже науковець. – Практично всі вузи Євросоюзу приймають в аспірантуру, а потім і на роботу випускників ЧНУ, зокрема нашого факультету.

Наприклад, наступного року запрошують до Словенії на навчання в аспірантурі двох випускників інженерно-технічного факультету, – розповідає Олег Ангельський. – Запрошення отримуємо навіть з університетів Китаю та Франції. Серед наших випускників чимало працюють інженерами на заводах та у приватних фірмах США. Один із випускників зараз працює у Словаччині у фірмі, яка займається телекомунікаційними мережами. Інший випускник працює у цій самій галузі в Канаді.
Галина МАРКІВ

Анестезіологи
у Німеччині – на вагу золота


Якщо шукати роботу за кордоном через Інтернет, то найбільше пропозицій для медиків у Німеччині. Причому працевлаштувати обіцяють як спеціалістів із досвідом, так і випускників мед-
університетів. Умови праці: контракт на рік та більше, зарплатня – 35-80 тисяч євро на рік. Вимоги: диплом медика та хороше володіння німецькою мовою.
– Рівень знань німецької мови має бути високий, – запевнила Тетяна, менеджер із підбору персоналу. – Щодо освіти, то вона має бути вищою і, зрозуміло, медичного профілю. Впродовж двох років у Німеччині найбільше потребують анестезіологів. Причина у тому, що німецькі анестезіологи шукають вищу зарплатню в інших країнах. А наших задовольняє і зарплатня німецького лікаря. Півроку наш медик у Німеччині працює асистентом лікаря. Потім отримує посаду лікаря і вищу зарплатню.
Потрібні наші медики і в Чехії. Попит є на фельдшерів, медсестер, хірургів, рентгенологів, стоматологів, терапевтів.
– Для роботи у Чехії нашим медикам потрібно скласти іспит на підтвердження кваліфікації та знання чеської мови, – розповідає менеджер фірми Віталій. – Після здачі іспитів (термін – 4-6 місяці) лікар отримує більшу зарплатню. Вік – від 22 до 55 років. Беруть як із досвідом, так і без нього. Наприклад, без проблем може влаштуватися у лікарні інтерн і хірург, за плечима якого багато років практики.
3-11-2011, 10:43
Коментарів 0 Переглядів 12 808

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.