Америка хоче наших програмістів, а Європа – медиків

Публікації
12 822
0
Америка хоче наших програмістів, а Європа – медиків
Нині на роботі за кордоном перебувають 2-3 мільйони українців, стверджують експерти. Більшість працює різноробами, але є й такі, які працюють за спеціальностями й отримують високі зарплати.

Рівень знань
хороший


Колишній чернівчанин Андрій КЛЮЧЕВСЬКИЙ закінчив математичний факультет Чернівецького державного університету 1999 року. Здобув фах інженера-програміста за освітньо-кваліфікаційним рівнем "спеціаліст". За рік заочно закінчив юридичний факультет цього ж вузу і став магістром права. 2002 року Андрій складав тести з програмування в Інтернеті, міжнародний університет Махаріші (США, штат Айова) запросив його на навчання за спеціалізацією "комп’ютерні науки".

– Так я потрапив у США й отримав роботу програміста-розробника дизайну програм у корпорації Microsoft, – розповідає Андрій. – Підтверджувати свій український диплом не довелося. При поданні на робочу візу і постійне місце проживання кваліфікацію "спеціаліст" визнали такою, що відповідає кваліфікації "магістр". На мою думку, українські дипломи точних наук дають шанс на успіх за кордоном. Знання в Україні дають прекрасні.

Америка хоче наших програмістів, а Європа – медиків

46-річний Іван Сиско поїхав до Іспанії на заробітки. Планував працювати різноробом, але йому пощастило влаштуватися за спеціальністю – медиком.

– Якось марокканські лікарі порадили, що я можу працювати за фахом, потрібно тільки підтвердити диплом, – розповідає Іван. – Я звернувся у відділ, який займається підтвердженням дипломів. Мені видали список документів, які необхідно пред’явити. Наприклад, я мав підтвердити, які предмети мені прочитали на медичному факультеті. Потім навчався на курсах, перестудіював безліч томів, щоб адаптуватися до лікарської термінології іспанською. Перекваліфікація тривала два роки.

– Помітив, що медиків в Іспанії не вистачає, – розповідає пан Іван. – Багато іспанських лікарів виїхали до Португалії – там більше платять.

Європа потребуватиме багато оптиків

Вчитель фізики ліцею №1 Пауль ПШЕНІЧКА каже, що за кордоном значний попит на наших випускників.

– На роботу або в аспірантуру за кордон легко потрапити з математичною та фізичною освітою, – вважає Пауль Францович. – Лікарів після підтвердження фаху також беруть.Знаю, що у США потрібні вчителі. У державних школах не надто висока, за американськими мірками, зарплатня вчителя. Тож на посаду вчителя беруть наших інженерів, наукових співробітників. У приватних школах зарплатня вища, але туди складніше потрапити. Моєму колишньому учневі, 30-річному Сергію Дутчаку, це вдалося. Він уже вісім років викладає математику в приватній школі, а закінчив економічний факультет ЧНУ.

– Інша моя учениця – Віолетта Берник – закінчила математичний факультет ЧНУ, – продовжує Пауль Пшенічка. – В аспірантурі навчалася у Франції. Захистила дисертацію з економіки і викладає у політехнічному інституті у Швейцарії. Ще один випускник ліцею №1 Дмитро Опаіц закінчив Московський фізико-технічний інститут. Зараз – асистент кафедри фізики Прінстонського університету у США.

Двоє чернівецьких фізиків працюють у галузі медичної фізики: один – у Каліфорнійсько му університеті в Берклі, інший – в Інституті дослідження ракових захворювань. Вони подали до цих закладів свої резюме і їх запросили на роботу.

У Швейцарію та Канаду інженерів приймають ще студентами – спочатку на стажування, а потім – на роботу.
За кордоном за фахом наразі працюють 30 випускників інжерно-технічного факультету ЧНУ. Але потрапити туди можуть лише висококваліфіковані фахівці, які добре володіють англійською мовою, вважає декан інженерно-технічного факультету Олег АНГЕЛЬСЬКИЙ.

– У Євросоюзі оголосили програму, згідно з якою у найближчі 10 років Європа потребуватиме майже 80 тисяч спеціалістів із фахів "оптика", "оптоелектроніка", "телекомунікації", – каже науковець. – Практично всі вузи Євросоюзу приймають в аспірантуру, а потім і на роботу випускників ЧНУ, зокрема нашого факультету.

Наприклад, наступного року запрошують до Словенії на навчання в аспірантурі двох випускників інженерно-технічного факультету, – розповідає Олег Ангельський. – Запрошення отримуємо навіть з університетів Китаю та Франції. Серед наших випускників чимало працюють інженерами на заводах та у приватних фірмах США. Один із випускників зараз працює у Словаччині у фірмі, яка займається телекомунікаційними мережами. Інший випускник працює у цій самій галузі в Канаді.
Галина МАРКІВ

Анестезіологи
у Німеччині – на вагу золота


Якщо шукати роботу за кордоном через Інтернет, то найбільше пропозицій для медиків у Німеччині. Причому працевлаштувати обіцяють як спеціалістів із досвідом, так і випускників мед-
університетів. Умови праці: контракт на рік та більше, зарплатня – 35-80 тисяч євро на рік. Вимоги: диплом медика та хороше володіння німецькою мовою.
– Рівень знань німецької мови має бути високий, – запевнила Тетяна, менеджер із підбору персоналу. – Щодо освіти, то вона має бути вищою і, зрозуміло, медичного профілю. Впродовж двох років у Німеччині найбільше потребують анестезіологів. Причина у тому, що німецькі анестезіологи шукають вищу зарплатню в інших країнах. А наших задовольняє і зарплатня німецького лікаря. Півроку наш медик у Німеччині працює асистентом лікаря. Потім отримує посаду лікаря і вищу зарплатню.
Потрібні наші медики і в Чехії. Попит є на фельдшерів, медсестер, хірургів, рентгенологів, стоматологів, терапевтів.
– Для роботи у Чехії нашим медикам потрібно скласти іспит на підтвердження кваліфікації та знання чеської мови, – розповідає менеджер фірми Віталій. – Після здачі іспитів (термін – 4-6 місяці) лікар отримує більшу зарплатню. Вік – від 22 до 55 років. Беруть як із досвідом, так і без нього. Наприклад, без проблем може влаштуватися у лікарні інтерн і хірург, за плечима якого багато років практики.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

10:59
Дієтологи назвали чотири продукти, якими можна заспокоїти нерви
10:41
Україну накриє аномальна весна: що прогнозують синоптики
10:15
У Чернівцях «Mercedes» в'їхав у тролейбус: у ДТП загинув 21-річний чоловік
10:00
У Чернівцях в історичних будівлях пропонують реставрувати балкони
ексклюзив
09:38
Перевірте документи: кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
09:15
Патрульна поліція хоче відмовиться від терміналів для оплати штрафів: пілотний проект працює на Буковині
08:52
США тиснуть на Київ щодо угоди про корисні копалини, погрожуючи відключити Starlink — Reuters
08:31
У Чернівцях успішні спортсмени будуть отримувати стипендії
08:10
Вночі Україну атакували 162 безпілотниками: які наслідки
07:49
Народження трійні та перекриття вулиці через ремонт: головні новини 21 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 22 лютого не буде світла
07:18
22 лютого: кого потрібно пом'янути в цю батьківську суботу
07:00
Погода на Буковині 22 лютого
02:00
Коли сіяти капусту на розсаду у 2025 році: буде рости краще, ніж торік
01:45
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
01:30
Пийте цей сік щодня, щоб забути про високий цукор та старість. Він є у кожному магазині
01:15
Найкраща редиска для України: 6 сортів, які гарантовано дадуть багатий урожай
01:00
Яровизація картоплі: коли її робити, щоб отримати здоровий врожай
00:45
Сприяє росту волосся. Ось як правильно робити масаж голови
00:30
Чотири вправи, які допоможуть швидко і надовго уникнути болю в шиї
00:15
Вживання цього вітаміну знижує ризик утворення каменів у нирках на 22%
21 лютого, 2025
23:59
Трамп не вважає участь Зеленського в переговорах про мир «дуже важливою»
23:40
У Чернівецькій громаді планують закрити Коровійське сміттєзвалище
23:20
Кому зі знаків зодіаку пощастить вихідними, 22-23 лютого
23:00
У центрі Чернівців облаштують ще дві платні парковки
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм