RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » Школяр помер через легковажність дорослих

Школяр помер через легковажність дорослих
Раптове фізичне навантаження вранці за мінусової температури повітря плюс слабка серцево-судинна система. За таких обставин шансів вижити восьмикласник Мар’ян Минзату з села Хряцька Герцаївського району, який помер 18 жовтня на уроці фізкультури, майже не мав.

Родичі поставилися несерйозно до хвороби дитини

– Того ранку температура повітря становила мінус три з половиною градуси. Саме відбувся різкий перепад температурних показників, – зазначив Ростислав КАЛОШИН, заступник начальника Головного управління охорони здоров’я ОДА. – Ще й учні після невеликої розминки здавали норматив з бігу на короткій дистанції. А це досить різке навантаження на нетренований організм. Все це відбулося на початку року – організм підлітка не встиг адаптуватися. Тому слабке серце отримало фатальне порушення ритму.

За словами спеціаліста, фізичні заняття на першому уроці не є порушенням. Втім, чи доцільно було виводити дітей на вулицю у таку погоду?

– Хлопчикові надали серцево-легеневу реанімацію відразу, щойно він знепритомнів, – розповідає Марія ПОЛІЩУК, заступник начальника Головного управління охорони здоров’я ОДА. – Спочатку вчитель, потім медична сестра, яка працювала у цій школі. Коли дитину везли до лікарні, Мар’ян перебував вже без ознак життя.
Дитина була хворою. Вже кілька років перебувала під наглядом кардіологів, ендокринологів. Ще 2010 року хлопчикові діагностували вегето-судинну дистонію, дифузний зоб першого ступеню. Та родичі померлого запевняли, що дитина була здорова.

Школяр помер через легковажність дорослих

Згідно з нормами, які діють два останні роки, до уроку фізкультури учня не мають право допустити, якщо у нього немає довідки про медичний огляд та висновків, у якій групі може дитина займатися. Такої довідки вчитель не мав, хоча пробу Руф’є нещодавно здійснила медсестра школи. Медики з освітянами просто не спрацювали. Обстеження дитини здійснили, медичні висновки є, довідки десь лежали. Лише учитель фізкультури цього не знав.
Відтак фатальний збіг плюс легковажність дорослих призвели до трагедії.

За попередніми даними судово-медичного дослідження, у дитини був гострий кардит.

"Перевіряти
ми всі вміємо"


Головне управління освіти ОДА планує організувати перевірки всіх шкіл.
– Перевірятимемо наявність лікарських документів, – повідо­мили в управлінні освіти. – Якщо ж в учня не виявиться таких документів, будемо якимось чином впливати на нього, переконувати, щоби приніс документи. Хоча змусити не можемо. Також кожен вчитель фізкультури під розписку директора школи має бути ознайомлений зі станом здоров’я своїх учнів. Перевірку плануємо здійснити протягом тижня нової чверті.
А ось, що про це кажуть самі фізруки.

– У нас так завжди: коли клюне півень в одне місце, тоді вже починаємо метушитися, – коментує вчитель фізкультури Чернівецької школи №22 Микола КАЛАНЧА. – Як тільки в Україні щось трапляється, відразу починаються перевірки. Але вони лише на певний час. А потім усе це забудеться, і знову буде так, як раніше. Ці перевірки мали би бути постійними, незалежно від того, трапилося щось чи ні.

Перевіряти ми всі вміємо. А ось яку допомогу надали найголовніші наші освітяни вчителям фізкультури, чи дали чіткі вказівки, як діяти в тому чи іншому випадку? Є надзвичайно багато питань, на які самі фізруки не знають відповіді, особливо молоді. Ось, наприклад, як потрібно оцінювати учнів різних медичних груп? Чи знає хтось, що з учнями спецмедгрупи потрібно ще проводити індивідуальні заняття після уроків? І що робити у випадку, якщо школяр не приносить медичну довідку протягом року?

А тим часом справу про смерть хлопчика на уроці фіз­культури у селі Хряцька взяла під свій контроль Генеральна прокуратура України.

– Наразі ця справа перебуває на контролі Генпрокуратури, – каже прес-секретар прокуратури області Олександр ЛЕБІДЬ. – Під особистий контроль її також взяв обласний прокурор Петро Коваль. Нині триває розслідування. Перші його результати оприлюднять у середу. 
Ліна НАГІРНЯК, Галина МАРКІВ
25-10-2011, 10:18
Коментарів 0 Переглядів 4 582

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.